A második meccsen is nyertünk Libanon ellen!
2016.01.24 | 11:45
A második meccsen is nyertünk Libanon ellen! A második meccsen is nyertünk Libanon ellen! Nyögvenyelős győzelem!   Magyarország – Libanon 4-2 (2-1) Dunaújváros, 200 néző Játékvezetők: Kovács G., Witner Magyarország: Tihanyi Csaba - Klacsák Bence, Németh Péter, Dróth Zoltán, Harnisch Ákos Cserék: Tóth Gyula - Öreglaki Norbert, Horváth Norbert, Trencsényi János, Gál István, Dávid Richárd, Szeghy Szabolcs, Rábl János, Hosszú Ádám Szövetségi kapitány: Sito Riviera Gólszerzők: Dróth 8., Gál 14., Harnisch 28., Trencsényi 38., illetve Khair El Dine 11., Szeghy (öngól) 32. Utolsó meccsét játszotta a magyar válogatott a februári kontinens viadal előtt a libanoni válogatott ellen. A mieink jól kezdték a találkozót, teljesen beszorították ellenfelüket a kapujuk elé, akik nem tudták megtartani a labdát. A mezőnyfölény a 8. percben érett góllá, ekkor Dróth szerzett szép gólt közelről. A folytatásban felbátorodtak a vendégek, akik pár perccel később egy okos perdítést követően egalizáltak. Sokáig nem örülhetett ellenfelünk, mert Gál újra megszerezte a vezetést. A hátralévő percekben Sito mester gyakoroltatta a vészkapus játékot, amire az EB-n is szükség lehet. Az 5 a 4 elleni játék nem annyira ment a csapatnak, igazi helyzet sem nagyon adódott, így maradt a minimális előny szünetre. A térfélcserét követően próbáltunk nagyobb iramot diktálni, de ellenfelünk is feljavult, így jobb második félidőt láthattunk. A libanoniak több veszélyes kontrát vezettek, de gólt mi szereztünk. A játékrész derekán egy mintaszerűen végrehajtott szögletfigurából Harnisch lőtt a kapuba. A bekapott gól után a vendégek tovább támadtak, és pár perccel később egy szerencsés góllal szépítettek. Ekkora a vendégek mesterét Kovács játékvezető elküldte a kispadtól sorozatos reklamálásért. A találkozó a hajrában dőlt el. Ellenfelünk levitte kapusát, de ez megbosszulta magát. Egy labdaszerzést követően Trencsényi ívelt mértani pontossággal az üresen maradt kapuba. A vége 4-2 egy jó képességű ellenféllel szemben. A magyar válogatott kissé fáradtan mozgott az előző napi mérkőzéshez képest, de rutinból hozta a találkozót. Két hét van még a belgrádi Európa-bajnokságig, addig van idő a hibákon javítani. A vendégek számára a legnagyobb örömöt talán az jelentette, hogy a buszhoz sétálva megtapasztalhatták, milyen a hóesés. 3 Rábl János: - Tompán játszottunk, kissé fáradtan mozogtunk. Ennek ellenére nagyon hasznos volt ez a meccs is, hiszen tudtuk gyakorolni azokat a dolgokat, amiket a spanyolok és az ukránok ellen is szeretnénk alkalmazni. Örülök, hogy a pontrúgásokból is eredményesek tudtunk lenni. 5 - Jól kezdtük a mérkőzést, tiszta ziccereink voltak, de a helyzetkihasználásunkba több hiba csúszott - mondta Sito Rivera az mlsz.hu-nak. - Láttam pozitívumokat, például Tihanyi Csaba remekül védett, a pontrúgásaink veszélyesek voltak, és összességében mindenki hozzáállása megfelelő volt. A következő állomás már az Eb, ahol a spanyolok ellen a tisztes helytállás, az ukránok ellen pedig győzelem a célunk – fogalmazott a spanyol szakember.  [gallery ids="52577,52576,52575,52572,52571,52569,52568,52567,52565,52562,52561,52560,52557,52554,52551,52548,52546,52545,52542,52539,52537,52536,52535,52534,52532,52529,52528,52526,52523,52584" orderby="rand"]

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00