A második félidőben hengerelt a Turzó-gárda
2015.10.17 | 12:31

Egy korábbról elmaradt mérkőzést pótoltak pénteken este Berettyóújfaluban Turzó József és Madarász János együttesei.  Egyik gárda sem kezdte valami fényesen a bajnokságot, így a trénerek szoros meccset, a csapataiktól pedig javuló játékot és győzelmet vártak mindkét oldalon. A rangadó a reményeinknek megfelelően intenzív tempóval és villámgyors góllal indult, Trencsényi közelről lőtt góljával már a 25. másodpercben előnyhöz juttatta a Mezei-Villt (1-0). A hamar megszerzett vezetés sem lassította le az iramot, sőt még magasabb sebességre sarkalta a csapatokat. Nyoma sem volt az óvatoskodásnak, egymást követték a lendületes támadások, némi túlzással a srácok néhány perc alatt többet sprinteltek, mint a nagypályás futballistáink egy átlagos NBI-es mérkőzésen. A vendégek 6. percben rúgott egyenlítő gólja is egy gyors kontratámadásból született, Boromisza Gábor lépett meg a jobb oldalon, majd mintegy tíz méterről bombázott Tihanyi kapujába (1-1). Nemcsak az eredmény, de a mezőnyjáték is kiegyenlített volt ekkor még, ám a folytatásban a Berettyóújfalu, ha nem is jelentős mértékben, de lassacskán fölénybe került. Sorban alakultak ki a helyzetek a veszprémi kapu előtt, előbb Szabó lőtt közelről az oldalhálóba, majd két perccel később Gál lövését mentette szögletre Schmidmajer. A sarokrúgást követően aztán ismét megszerezte a vezetést az MVFC, a belőtt labdát Dávid kilenc-tíz méterről bombázta a kapu bal oldalába (2-1). A hazaiak az újabb előny ellenére sem nyugodhattak meg túlságosan, hiszen alig két perccel később máris egyenlíthetett volna a dunántúli együttes. A Mezei védelmén végig csetlő-botló Vas Ádám elől csak az utolsó pillanatban tudtak menteni Ráblék. Bár a félidő hátralevő részében már újabb gól nem született, nem lehetett unatkozni, mert a hálóőröknek akadt munkája bőven, mi több, Sánta közeli emelésénél majd Dávid távoli bombájánál a kapufának is be kellett segítenie.   A második játékrész a Mezei-Vill és Gál István húsz perce volt. A hazaiak játékában a legutóbbi mérkőzésen tapasztaltnál lényegesen kevesebb volt a hiba, az akkori görcsös akarást, immáron pontos passzok és helyenként látványos akciók váltották fel. Ez pedig gólokban is megmutatkozott. A gólgyártást Gál indította el, a 23. percben előbb a jobb oldalról (3-1), majd a 29. percben a baloldalról lőtt a veszprémiek hálójába (4-1). A 35. percben Trencsényi szerezte meg önmaga második, csapata ötödik gólját, mikor is egy remek akció végén közelről rúghatta a labdát az üres kapuba (5-1). A veszprémiek, ahogy már Berettyóújfaluban többször is megtapasztalhatták, egy percig sem adták fel, némi szerencsével, vagy ha Tihanyi nem védett volna válogatott formában, könnyen szorosabbá tehették volna a meccset. Boromiszáék meg is tettek mindent a szépítésért, öt a négy elleni játékkal is megpróbálkoztak, csakhogy ahelyett, hogy gólszereztek volna, ismét ők kaptak. Ezúttal a triplázó Gál volt az „elkövető”, aki egy lefülelt labdát a saját térfeléről rúgott az üresen hagyott kapuba (6-1). A kegyelemdöfést az utolsó percben Vulovic adta meg, bár Schmidmajer bele tudott ütni a szerb légiós lövésébe, az így is a kapuban kötött ki (7-1). A mérkőzés alapján nagyon egyértelműnek tűnik, hogy két gyengén rajtoló csapat közül a Mezei-Vill fog hamarabb teljesen magára találni. Azonban a veszprémieknek sem kell aggódniuk, a 7-1-es vereség ellenére, a mutatott játékuk alapján, biztos, hogy hamarosan elkapják azt a bizonyos fonalat. Mezei-Vill FC Berettyóújfalu – Futsal Club Veszprém 7-1 (2-1) 2015.10.16 - Péntek 19:30, Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Jv: Gál Péter, Zimonyi Péter, Rábel Alfréd  MVFC: Tihanyi Csaba - Rábl János, Trencsényi János, Dávid Richárd, Gál István Csere: Szabó Péter, Nagy István, Klochko Dmytro, Vulovic David, Sánta János Attila, Nagy Imre, László Márk, Vezetőedző: Turzó József Veszprém: Schmidmajer Ádám - Németh Péter, Boromisza Gábor, Tar Tamás, Vas Ádám Csere: Sárdi Máté, Finta Péter, Boromisza Dániel, Bognár Péter, Gulyás Márk István, László Gábor Zsolt Vezetőedző: Madarász János  Gólszerzők: Trencsényi János ’1 és ’35, Dávid Richárd ’9, Gál István ’23, ’29 és ’38, Vulovic David ’40 ill. Boromisza Gábor ’6  Sárgalap: Vulovic David, Nagy Imre ill. Németh Péter, Boromisza Dániel               Turzó József (MVFC): Egy nagyon jó csapattal találkoztunk, Tihanyi védései többször is nagyon kellettek. Úgy gondolom, hogy az elmúlt időszakhoz képest sokkal összeszedettebb volt a csapatom, mind védekezésben, mind támadásban, és voltak végre pillanatok, amikor megmutattuk, hogy mi az, amit tudunk. Nem mondom, hogy valóban ekkora különbség volt a két csapat között, mint amit a végeredmény mutat, ám annak feltétlenül örülök, hogy ma este olyan pontokon, és helyzetekből is gólt tudtunk rúgni, ami eddig nem sikerült. Elismerem, hogy a kapunk előtt többször szerencsénk is volt, de a fiúk ezért is megdolgoztak. Jól játszottunk és elégedett lehetek, mert egyre több olyan dolgot láthattam viszont a pályán, amiket kielemeztünk, és az edzéseken gyakoroltunk. Ám nehéz sorozat előtt állunk, nem szabad megelégednünk, ebből a mérkőzésből tovább kell építkeznünk.  Madarász János (Veszprém): Gratulálok a Mezei-Villnek a győzelméhez! A mai meccsen huszonhét percig nem volt különösebb gondom a játékkal. Az első három gólt odaajándékoztuk az ellenfelünknek, kapitális egyéni hibákat követtünk el. Ezt követően csak futottunk az eredmény után, a játékunkon már nem tudtunk változtatni és az utolsó tizenhárom percben már nem voltunk mérkőzésben.       - Molnár Ákos/berettyóhir.hu -

[gallery ids="44941,44938,44936,44934,44931,44928,44927,44924,44923,44920,44918,44915,44914,44913,44910,44907"]