A Magyar Kupa után a bajnokságban is legyőzte az Amazonokat a Miskolci Vénusz
2019.11.10 | 21:52
A Magyar Kupa után a bajnokságban is legyőzte az Amazonokat a Miskolci Vénusz A hétközi Magyar Kupa vereség után (1-5) a bajnokságban szeretett volna revansot venni a Gyulai Amazonok csapata a Miskolci Vénuszon. Ezúttal erősebb keret állt Irénke rendelkezésére, s már a találkozó első perceiben világossá vált, hogy a vendégek sokkal nagyobb ellenállást fognak tanúsítani mint szerdán. Így is történt, s bár Kovács Alíz góljával a 9. percben megszerezte a vezetést a Vénusz, nem zuhantak össze a látogatók, volt bennük kellő hit, s a félidő hajrájában nem érdemtelenül a roppant agilis Fülöp Diána egalizált. Ki lehet jelenteni a borsodiak mintha kissé görcsösen, kevésbé gördülékenyen vezették támadásaikat, elmaradt teljesítményük attól amit az elmúlt hetekben megszokhattuk tőlük. Pedig volt helyzetük bőven, de a kapu előtt rendre rossz megoldást választottak. A második játékrészben többet volt a labda a miskolci lábakon, de igazából mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek. Faultproblémákkal küszködtek Irénke lányai, emiatt négy alkalommal is 10 méterest rúghattak a hazaiak. Az első három kimaradt, s ezek után a nagy vagány André Antónia állt a labda mögé, aki élt is a lehetőséggel és a 38. percben, és ő lett végül a nyerőember. György Gábor eltiltása miatt a lelátóról figyelte tanítványait, s a szemtanúk elmondása alapján éveket öregedett a kihagyott kisbüntetők miatt. Dr. Juhász Viktor remekül pótolta a szakembert, hiszen két bajnokit és egy kupameccset is megnyert az Elnök úr irányítása alatt a Miskolc, ennek ellenére úgy értesültünk Tolnán ismét György úr fogja irányítani Galambvári Grétáékat.. Női NB I, 9. forduló Miskolci Vénusz - Gyulai Amazonok 2-1 (1-1) Miskolc Városi Sportcsarnok, 200 néző Játékvezetők: Újhelyi Tamás, Tóth Márton, Vigh Tünde Vénusz: Ádám Anna - Galambvári Gréta, André Antónia, Kovács Alíz, Bunda-Tóth Panna Adrienn Csere: Berki Dzsesszika Bitia, Visnyánszki Dalma, Tirpák Zsanett, Molnár Enikő, Gáspár Fanni Megbízott edző: Juhász Viktor Amazonok: Palócz Mónika - Fülöp Diána, Bálint Rebeka, Balogh Noémi, Molnár Ágnes Irén Csere: Mázik Flóra, Sovány Liza, Szerb Katalin Tünde Edző: Molnár Zoltánné Gólszerző: Kovács Aliz, André Antónia illetve Fülöp Diána André Antónia (Miskolci Vénusz): Erősebb Gyulával találkoztunk mint a szerdai kupameccsen. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, de azt gondolom, hogy kezdünk összeérni és ez a folyamat csak egyre jobb lesz. Folytatjuk a munkát és megyünk tovább. Mindenek előtt gratulálok az ellenfélnek hiszen egy szoros mérkőzést tudtunk velük játszani, illetve gratulálok a csapatomnak hiszen három kihagyott büntető után sem zuhantunk össze és küzdöttünk tovább a végső sípszóig. Galambvári Gréta (Miskolci Vénusz): - Egy nagyon kiélezett, jó iramú mérkőzést játszottunk, és egy góllal felül tudtuk múlni az ellenfelet. Le a kalappal a csapat előtt, mindenki hajtott és küzdött, nagyon büszke vagyok rájuk, mindentől függetlenül ki szeretném emelni Ádám Annát, a kapusunkat, mivel hatalmas bravúros védésekkel itthon tartotta nekünk a három pontot. Hálás vagyok a szurkolóknak is, nagyon jó érzés ennyi ember előtt játszani, és igyekszünk minden meccsel jobbak és jobbak lenni. Itt nem állunk meg, készülünk az újabb megmérettetésre. Molnár Zoltánné: - Sajnálom, hogy nem a pályán dőlt el a találkozó. Végig jó mérkőzés volt, a második félidőben nem a játékosok voltak a főszereplők. Dolgozunk tovább, nem csüggedünk. Fotó: Tóth László