A Maglód az NB III Pest megyei bajnoka!
2018.07.16 | 11:53
A Maglód az NB III Pest megyei bajnoka! Az előző szezonban debütált a honi futsalban a harmadosztály, amely remekül vizsgázott. Évek óta gondot jelentett, hogy az NB II-ben nagy különbség volt az élcsapatok és az alsóházi csapatok között. Ráadásul sok olyan együttes volt, aki szívesen indult volna, de a nagy utazások miatt nem vállalta a küzdelmeket. Ezt a két problémát orvosolta a regionális harmadosztály, ahol minimális távolságok voltak. Összesen öt régió került kialakításra, amiből a Pest megyei volt talán a legerősebb és egyben a legnagyobb létszámú. Ennek a győztese a Maglód TC lett, akik utána a rájátszásban a Nagykanizsát legyőzve kiharcolták az NBII-es indulást. Ezzel kapcsolatosan a csapatvezetőt, Németh Gusztávot kérdeztük. Mit kell tudni a Maglód futsal csapatáról? Németh Gusztáv: - A Maglód TC futsal csapata úgy indult, hogy a közel 20 éve együtt futballozó MATES teambe rá kellett jönnünk, hogy kicsit eljárt az idő felettünk és be kellene építeni fiatal játékosokat a csapatba. Úgy döntött a csapat, hogy verseny-körülmények között kellene minél többet együtt játszanunk ahhoz, hogy a csapat a jövőben is eredményes legyen. Remek lehetőség adódott az idei évben az MLSZ által indított regionális futsal bajnokság, mivel Pest megyében nem kellett sokat utazni és jó csapatokkal játszhattunk hétről hétre. A Maglód TC égisze alatt tudtunk elindulni úgy, hogy szabad kezet kaptunk a sportszervezettől. Kitűzött cél nem volt csak az, hogy 1 év alatt a lehető legtöbbet fejlődjünk. Ahogy jöttek egymás után a mérkőzések láttuk, hogy 4-5 csapat egyaránt célul tűzte ki az NBII-be történő feljutást. Ez nekünk extra motivációt adott, mivel tudtuk kiélezett mérkőzésekre lesz kilátás. Hogyan vágtatok neki a szezonnak? -Egy bő 26-fős kerettel tudtunk nekivágni a bajnokságnak és szerencsére a meghatározó fiatal és idősebb játékosok hétről-hétre rendelkezésre tudtak állni. Edzést nem nagyon tartottunk, mivel a csapat 90%-a nagypályán is játszik. A bajnokság teljes ideje alatt az első-második helyek egyikén tartózkodtunk, a Kistarcsa csapatával felváltva.   Majd jött egy remek tavasz. -A téli szünet utáni első 5 fordulóban gyakorlatilag el is dőlt a bajnokság, mivel a sorolás szeszélyének köszönhetően az első 5 csapattal játszottunk, ahol csak a Kistarcsától szenvedtünk vereséget. Ezek után csak az volt a kérdés, hogy a kötelezőnek hitt mérkőzéseket tudjuk-e hozni. Szerencsére ha nem is könnyen, de tudtuk hozni őket, és jobb gólkülönbségünknek köszönhetően az első helyen végeztünk.   Ezt követően jöhetett a rájátszás Nagykanizsa ellen. -Mint később kiderült ebből nemhogy előnyünk, de inkább hátrányunk származott. A Kistarcsa a rájátszás sorsolásánál a keleti régióba került, ahol előnyerő lett, így játék nélkül feljutott az NB2-be. Mi nyugatra kerültünk és a lehető legerősebb csapatot kaptuk a Nagykanizsa személyében. Tudtuk, hogy nehéz két mérkőzés vár ránk és bár cél nem volt, de már mindenki szeretett volna feljutni. Ennek megfelelően időt és energiát nem sajnálva igyekeztünk a lehető legtöbbet megtudni ellenfelünkről. Ez sikerült is és tudtuk mire számíthatunk. Hogy alakult a párharc? -Sok futás és a klasszikusnak nevezhető futsal forgásra készültünk. Mivel nálunk sok egyénileg rendkívül jól képzett játékos van, így igyekeztünk lassítani a játékukat és minél több 1-1 elleni párharcot megnyerni. Szemmel látható volt, hogy ez jó taktikának bizonyult, és ha jobban koncentrálunk, akkor már az első mérkőzésen eldönthettük volna a feljutást. Sajnos két-három figyelmetlenség miatt egy magabiztos, de nem lefutott eredmény született hazai pályán 8:4.

A visszavágóra sajnos különböző okok miatt pár perccel kezdés előtt érkeztünk csak meg, de a hazai csapat korrekten állt hozzá és 15 perc késéssel kezdtünk. Bemelegíteni nem maradt időnk, ennek megfelelően enerváltan kezdtünk és több nagy helyzete volt a Nagykanizsának. A hangulat a Kanizsa szurkolóknak köszönhetően az egész mérkőzés alatt fenomenális volt. Látszik, hogy nagyon komolyan veszik a sportágat Nagykanizsán és minden feltétel adott a magasabb osztályban történő szereplésre. A kihagyott hazai helyzetek után magunkhoz tértünk és viszonylag gyorsan 3-0-ra vezettünk. A mérkőzés tétjét az is megmutatta, hogy mindkét csapat begyűjtötte a 6 személyi hibát, így a hazai csapat 2 büntetőt rúghatott amiből az egyik gól is lett. Nálunk az egy büntetőt, a mind a két mérkőzésen nagyon jól játszó és 6 gólt szerző Rábold Richárd értékesítette. A második félidőben tudtuk, hogy ha az első 5 percben nem kapunk gólt akkor meglehet a mérkőzés és vele együtt a feljutás. Tudtuk azt is, hogy előbb-utóbb vészkapus játékra áll át a Kanizsa, ezért igyekeztünk a fiatal játékosainkat a lehető legfrissebben tartani. Ez meg is történt és 5 perc elteltével 5 a 4 elleni játékot játszott a hazai csapat. Sokáig eredménytelenül, de sajnos a labdaszerzéseinkből nem sikerült nagyobb előnyt szerezni. Több kapufa és néhány centi mindig hiányzott. Az utolsó 5 percben kicsit kiengedtünk a biztos vezetés tudatában mely révén fordítani tudott a hazai csapat. Ekkor kicsit el is szabadultak az indulatok, melyet a játékvezető egy páros kiállítással igyekezett megfékezni. A legvégén még egyenlítettünk egy egész pályás Rábold találattal kialakítva a 4:4-s végeredményt.   Hogyan értékeled összességében az évet? - Nagyon büszkék vagyunk mert egy olyan bajnokságot sikerült megnyernünk ahol volt olyan csapat, aki közel NBI-es költségvetéssel gazdálkodott, mégsem ért oda az első 2 hely egyikére úgy, hogy od- vissza megvertük őket.   Jövő évi tervek? -Reméljük egyben tudunk maradni és az NB2-ben is sok meglepetést okozunk majd. Most folynak az egyeztetések a további célokról és lehetőségekről. Remélem legközelebb úgy nyilatkozhatok, mint az NBII nyugati csoport meglepetés csapata.

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00