A lengyelek nehéz diónak bizonyultak
2014.09.18 | 00:00
 A Visegrádi Négyek Torna elsõ napján Szlovákia ellen nyert mindkét válogatottunk, majd a második napon az U21-es csapatunk nagy küzdelemben legyõzte Csehországot, míg az A-válogatott alulmaradt a fizikálisan erõsebb házigazdákkal szemben. Az utolsó játéknapon Lengyelország legjobbjaival szoros mérkõzéseket játszottak a mieink, de a gyõzelem ezúttal mindkét együttesnél elmaradt.

U21-es válogatottunk jól kezdte a mérkõzést, már az 1. percben sikerült megszerezni a vezetést Püspök révén (1-0), de a folytatás nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna. A magyar csapat sérülés miatt kénytelen volt nélkülözni két kulcsemberét, Apatinit és Klacsákot, ez alaposan megnehezítette a mieink dolgát. Mezõnyjátékban kiegyenlített küzdelmet folytattak a felek, ám amíg a magyar csapat közel hat ziccerébõl egyszer talált a kapuba, a lengyelek helyzetkihasználása ennél eredményesebb volt, õk mind a három helyzetüket gólra váltották, így kétgólos elõnnyel mehettek az öltözõbe (1-3). A második játékrészben nagyobb nyomás nehezedett a mieinkre, a 28. percben Vas révén szépítettünk, de a lengyelek még háromszor betaláltak, amelyre Ragadics révén a 36. és 37. percben válaszolni tudtunk, így alakult ki a 4-6-os végeredmény.

Az U21-es válogatott vezetõedzõje, Fehér Zsolt szerint a jövõben többet kellene találkoznia a korosztályos együttesnek, lehetõleg nemzetközi mérkõzések keretében, hogy a játékosok európai színvonalú terhelés mellett fejlõdhessenek.

- Az elsõ félidõben jobban játszottunk a lengyeleknél, a helyzetkihasználásunkkal azonban nem voltam elégedett, többek között ezért is veszítettünk. Sikerült korán vezetést szereznünk, nyugodtan tudtunk játszani, aztán két egyéni hibából az ellenfél átvette e a vezetést, ekkor kicsit idegessé vált a csapat, ezért új játékrendszerre álltunk át. Összességében elégedett voltam a játékosok hozzáállásával és a második hely megszerzését jó eredménynek tartom. A jövõben a szakmai stábbal megvitatjuk az U19-es válogatott szerepeltetésének lehetõségét, valamint azt, hogy csapatom többet találkozzon a fejlõdés érdekében -
 mondta Fehér Zsolt.

Az A-válogatottunk jobban játszott, mint a csehek ellen elveszített mérkõzésen. Kiegyenlített küzdelmet folytatottak a felek, a félidõ végén azonban egy védelmi megingást követõen megszerezték a lengyelek a vezetést. Az elsõ játékrészben több nagy helyzet adódott a magyar válogatott elõtt, ám a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A második játékrészben becsületesen tették a dolgukat a mieink, a helyzeteink megvoltak az egyenlítéshez, többek között Rábl és Dróth révén, ám a gólszerzés ezúttal nem sikerült, Lengyelország pedig még egyszer betalált, kialakítva a végeredményt (0-2).

Sito Rivera szövetségi edzõ szerint a torna kiválóan használta a csapat felkészülését a márciusi Eb-selejtezõkre.

- Sokkal jobban játszottunk, mint a tegnapi napon, azonban el kell ismerni, fizikailag és mentálisan is fölénk kerekedtek a lengyelek. Nagy dicséret illeti játékosaimat, hiszen végig becsülettel küzdöttek. Úgy érzem, az egész torna jó volt arra, hogy a játékosok három nap alatt nagy terhelést kapjanak, amellyel a bajnokikon nem találkoznak. Nem sok idõnk van közösen gyakorolni, éppen ezért minden edzésen maximálisan kell dolgoznunk, hogy sikeresen szerepeljünk az Eb-selejtezõkön.- mondta Sito Rivera.

U21-es válogatottak mérkõzése:

Magyarország - Lengyelország 4-6 (1-3)

Magyarország: Boldizsár Márk - Szabó Péter, Bognár Bálint, Püspök Péter, Bognár Bálint
Cserék: Mezei Dávid, Boldizsár Márk, Ragadics Krisztián, Magyar Zsolt, Kulik Renátó, Sáhó Kristóf, Vas Ádám, Gulyás Márk

Edzõ: Fehér Zsolt

Gólszerzõk: Püspök Péter a 1., Vas Ádám a 28., Ragadics Krisztián 36. 37 percben.