A közép csoportban az utolsó forduló dönt az első helyről!
2016.05.25 | 19:16
A közép csoportban az utolsó forduló dönt az első helyről! A Kinizsi győzelmével életben tartotta bajnoki álmait!   DUNAKESZI KINIZSI FUTSAL - PAFC-MITRE 6-4 (4-1) A találkozó előtt még mind a két csapatnak volt esélye a bajnoki címre, igaz a vendégeknek már inkább csak matematikai. A találkozó tétje az volt, hogy aki veszít, az biztosan elbúcsúzhat az aranyéremtől, míg a győztesnek élnek még a reményei. Ennek megfelelően telt ház és remek hangulat fogadta a csapatokat, ami a Dunakeszinek sikerült jobban. Az első félidőben a helyzeteivel jobban sáfárkodó Kinizsi magabiztos előnyre tett szert, amit fordulás után remekül őrzött, így végül megérdemelten nyert, amivel a záró fordulót ugyanannyi ponttal várja, mint a Pécs, azzal a különbséggel, hogy a Keszinek már nincs több mérkőzése, míg a Pécs, a mostani ellenfél, Piliscsaba otthonába látogat. A képlet egyszerű. Amennyiben a Pécs nem szenved vereséget, ő a bajnok, ellenkező esetben a Kinizsi nyakába kerül az aranyérem. Persze ehhez lesz a Piliscsabának is egy-két szava, hiszen nekik is legalább egy pontra van szükségük, hogy a dobogó harmadik fokán végezzenek.  ROMHÁNY SE - SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC 1-3 (1-1) A tét nélküli találkozón egyik fél sem jelent meg túl nagy létszámban. A találkozóra nem lehetett jó indulattal sem mondani, hogy nagyon lüktető lett volna. Ennek fényében nem meglepő, hogy 1-1 gól esett összesen a hajráig. A három pontra mind a két félnek megvolt az esélye, hogy a végén begyűjtse, ami végül a vendég kecskemétieknek sikerült. A hajrában kétszer betaláltak, amire nem volt válasza a Romhánynak.   VÁC FUTSAL SE - PTE ÁOK-PETŐFI SE 9-6 (3-5) Tétje már csak a hazaiak számára volt a találkozónak, hiszen még van esélyük a dobogó harmadik fokára. Ehhez az kell, hogy a Piliscsaba elveszítse utolsó két meccsét, amire van esély, hiszen az első két helyezettel találkozik. Persze ezek mellett a Vácnak be kell gyűjtenie a három pontot az utolsó két meccsen. A Pécs ellen sokáig nem így tűnt, hogy ez sikerülni fog, hiszen a második félidő közepéig még a pécsiek vezettek. De a hajrára kiütközött a nagyobb rutin, és ha nehezebben is, de végül hozták a kötelezőt a hazaiak, így bizakodhatnak az utolsó játéknap előtt. INTER CDF SE - MMSZ SE 4-10 (3-5) Az ősszel meglepetésre nyert az Inter, így volt miért visszavágnia a Máltának. Ennek megfelelően indult a találkozó, mert a vendégek a játékrész derekára három gólos előnyre tettek szert. Az Inter nem adta fel, és próbált felzárkózni, ami hellyel-közzel sikerült is. A térfélcserét követően már csak a vendégek voltak eredményesek, így övék lett a három pont, a három gólig jutó Kántor vezetésével. Az Inter sereghajtóként zárja a szezont, míg az MMSZ a középmezőnyben végezhet. Amennyiben nyer a záró körben, a 7. helyen futnak be.   PTE PEAC FUTSAL - GARVITTAX 20-10 (11-6) A találkozó három pontja igazából a pécsieknek volt fontos, hiszen versenyben vannak az aranyéremért. A tét számukra az volt, hogy amennyiben hozzák a kötelezőt ezen az estén, az utolsó fordulóban egy pont is elegendő a számukra a bajnoki címhez. A találkozón egyik fél sem foglalkozott különösebben a védekezéssel. Inkább rohamozott, ami az eredményen meg is látszott, hiszen kézilabda eredmény született. A hazai már szünetig több mint 10 gólt szereztek, de a fővárosiak Vitányi vezetésével próbálták tartani a lépést. A fordulás után végképp kidomborodott a tudás különbség, így könnyed Pécs győzelem a vége, így az utolsó fordulóra maradt a döntés.   1988 DÉLI FC - VÁROSGAZDA UP. AKADÉMIA 8-3 (3-1) Fiatalság kontra rutin. Így lehetett volna jellemezni a találkozót előzetesen. A vendégeknél sok csatát megélt rutinos játékosok sorakoztak, míg a hazaiaknál szinte csak fiatalok voltak. A találkozó a Délinek indult jobban, három góllal elhúztak, így a Városgazdának szaladnia kellett az eredmény után. A térfélcserét követően hamar eldőlt a mérkőzés, mivel a vendéglátók három perc alatt újabb három gólt szereztek. A vendégeknek annyi szépségtapaszuk lehetett, hogy Simonyi mesterhármasig jutott, amivel beérte a góllövő listán vezető Bitát, akinek nincs több meccse, így Simonyi amennyiben az utolsó fordulóban betalál, övé a gólkirályi cím a közép csoportban. Az utolsó körben a sereghajtó ellen játszanak, így nem tűnik megoldhatatlan feladatnak.   UTE - BRAND MISSION TOLNA-MÖZS 7-1 (3-1) Előzetesen a vendégek tűntek az esélyesebbnek, hiszen ők a középmezőnyhöz tartoznak, míg az újpestiek az alsóházhoz. Ehhez képest a hazaiak két gólos előnyre tettek szert, és amit szünetig őriztek. Fordulást követően úgy tűnt, visszakapaszkodhat a Tolna, de képtelenek voltak betalálni, míg ellenfelük többször is gólt szerzett, így meglepetésre kiütéses hazai siker lett a vége. Tabella