A Kincsemé vagy a Csömöré lesz a bajnoki cím ?!
2018.05.21 | 12:45
A Kincsemé vagy a Csömöré lesz a bajnoki cím ?! Bő egy héttel ezelőtt nagyon el voltak keseredve a csömöriek, hiszen kikaptak a Kincsem elleni rangadón, ahol a Lovasparkosok kerültek előnybe a bajnoki címet illetően. Aztán jött az előző forduló, ahol a Barcika némi meglepetésre legyőzte idegenben a Kincsemet, így ismét a Rubeola kezébe került a bajnoki cím sorsa. A tigrisek úgy utazhatnak Kazincbarcikára, hogy már döntetlen esetén is övék a bajnoki cím. Ami erősíti a helyzetüket, hogy a Barcika számára is jó a döntetlen, hogy meglegyen a harmadik hely. Persze ettől még mind a két fél szeretné győzelemmel megkoronázni az idei évét, de nem lepődnénk meg ha döntetlennel zárulna az összecsapás. Ami a Kincsemet illeti, egy hét alatt megjárta a mennyet és a poklot. Nagyon sokat tett azért, hogy megszerezze a bajnoki címet, de a Barcika elleni kisiklás mindent megváltoztatott. Most Vörös Péteréknek nem elég legyőzni a Csengert az utolsó bajnokin, szurkolni kell a Barcikának, hogy legyőzze a Rubit is. Vélhetően a Kincsemen semmi nem fog múlni, és a kissé tartalékosan érkező Csengere ellen otthon tartják a három pontot. A felsőház harmadik meccsén a Keszi péntek este legyőzte a „KisMezeit”, amivel ideiglenesen fellépett a harmadik helyre, de csak akkor maradna ott, ha a Barcika nem szerezne pontot a Csömör ellen. A Kinizsi számára nem maradt más, mint szurkolni a Csömörnek.   DUNAKESZI KINIZSI – MVFC BERETTYÓÚJFALU II 5-4 KAZINCBARCIKAI ÖRDÖGÖK – RUBEOLA FC CSÖMÖR KINCSEM LOVASPARK SE – CSENGER FUTSAL     A nyugattal ellentétben itt még az alsóházban is nagy izgalmakra van kilátás, hiszen még nem dőlt el, hogy az Újpest mellett ki búcsúzik a második vonaltól. Igazi kiesési rangadót rendeznek Vácon, ahol a hazaiak a Gyömrővel találkoznak. A képlet egyszerű. Ha nem kap ki a Vác, megmenekül, és a Gyömrő búcsúzik. A vendégek számára csak a győzelem jelentene bennmaradást. Ők egyébként a múlt héten is így léptek pályára, ahol többször is megcsapta őket a kisesés szele, hiszen az Újpest ellen kétszer is voltak három gólos hátrányban, de végül tudtak fordítani. Most is nagyot kell küzdeniük, ha nem akarnak kiesni, igaz nehezebb dolguk lesz, mert most idegenben kell pályára lépni. Ennek fényében a másik két találkozó formalitás. A Gyöngyös behúzta az alsóházat, így tét nélkül léphet pályára Gödöllőn. A harmadik összecsapáson a már kiesett Újpest fogadja a biztos második Kecskemétet. A lilák számára csak a szép búcsú maradt talán.   COVRITAS FUTSAL GÖDÖLLŐ – ENERGIA SC GYÖNGYÖS  VÁC FUTSAL SE – UFC GYÖMRŐ  ÚJPEST FC-220 VOLT – SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC