A Kincsem bevette a csömöri oroszlánbarlangot!
2018.05.12 | 14:32
A Kincsem bevette a csömöri oroszlánbarlangot! Ahogy várható volt, nagy volt az érdeklődés a találkozó iránt, hiszen sorsdöntő ütközetre került sor péntek este Csömör, ahol a keleti bajnoki cím volt a tét. A képlet egyszerű volt, ha nyer a Rubi, ő a bajnok, döntetlen esetén az ő kezükben marad a sorsuk, és az utolsó forduló dönt. Vendégsiker esetén a Kincsem kezébe kerül az előny. Mint írtuk a beharangozóban, a vendéglátóknál szinte a komplett első sorra nem számíthatott Jávor mester, míg riválisuknál szinte mindenki hadra fogható volt. A pillanatnyi forma a Kincsem mellett, míg a hazai pálya a Csömör mellett szólt. RUBEOLA FC CSÖMÖR – KINCSEM LOVASPARK SE 5-6 (4-3) Csömör, 250 néző Játékvezetők: Szilágyi, Takács Á., Takács A. Csömör: Gárdosi – Nehéz, Maruzsi, Krizsán, Víz Cserék: Nagy Z. – Tősér, Érsek, Beke, Várkonyi, Husz, Varsányi, Csendes, Méhes Vezetőedző: Jávor István Kincsem: Balogh – Vörös P., Vörös I., Mészáros, Lovasi Cserék: Balla – Moll, Laczkó, Főfai, Fülöp, Nagy A., Sárközy, Hámori Játékos-edző: Vörös Péter Sárga lap: Tősér, Méhes illetve Vörös P. Gólszerzők: Víz (5’), Érsek (6’), Nehéz (11’), Husz (12’, 30’) illetve Nagy A. (7’), Laczkó (12’, 17’, 26’), (Hámory 30’), Sárközy (32’) Nagy hévvel kezdett mind a két csapat, nem sokat fordítottak az ismerkedésre, és a Rubi rögtön egy kapufával kezdett, jelezve, hogy szeretnék eldönteni a bajnokság sorsát. A hazai rohamok nem csökkentek, ami két gyors gólban meg is mutatkozott. Előbb Víz szerezte meg a vezetést, majd Érsek talált be egy szép támadás végén. Ekkor ébredezett a Kincsem, és jött is a gyors válasz. Az éppen pályára lépő Nagy tekert okosan első labdaérintésből a hazai hálóba. Az iram nem csökkent, így igen lüktető volt a játék, és a felfokozott hangulat magával hozta az egyre több szabálytalanságot, főleg úgy, hogy Takács sporttárs nem túl magasra tette a faultok mércéjét. A játékrész közepére össze is gyűltek a szabálytalanságok mind a két oldalon. A 11. percben érkezett a hazaiak gólfelelőse, Nehéz Krisztián és visszaállította a két gólos különbséget. Sokáig nem örülhetett a hazai publikum, mert 10 métereshez jutottak a vendégek, amit Laczkó értékesített. A gólváltásnak ekkor nem volt vége, mert épphogy kikerült a 3-2 az eredményjelzőre, már jött is az újabb Csömör gól, ezúttal Husz volt eredményes. Küzdhetett újra a Kincsem a felzárkózásért, és egy újabb kisbüntetőt követően újabb esély nyílt, amit Laczkó ismét gólra váltott, így minimális Rubeola előnnyel mehettek szünetre a csapatok. A térfélcserét követően a Kincsem lépett fel támadólag, számukra volt égetőbb a gólszerzés, hiszen még a döntetlen sem nekik kedvezett. Rohamoztak is bátran, és egy távoli Laczkó lövéssel, amely utat talált a kapuba, egalizálták az eredmény. A gól megnyugtatta a Vörös alakulatot, és fokozatosan vették át az irányítást, de a hazai támadásokban is benne volt a veszély, de a vendégek kapusa feljavult jelentősen a második félidőre. A félidő derekán a találkozón először megszerezte a Kincsem a vezetést, Hámory kotorta be közelről a játékszert egy gyors kontra végén. A gól után megint nem koncentráltak eléggé a vendégek, és 15 másodperc múlva ismét gólt kaptak. Husz volt szemfüles, így kezdődhetett minden elölről. Az újabb találatra nem kellett sokat várni, mindössze kettő perc telt el a csömöri egyenlítést követően. A vendégeknél ezúttal Sárközi volt jókor, jó helyen, így ismét a Kincsemnél volt az előny. A tápiószentmároniak az újabb vezetést követően sokkal jobban figyeltek, nem akartak negyedszer is ugyanabba a hibába esni. A Rubinak támadni kellett, próbálkoztak is, de hiányzott belőlük az átütőerő. A hazaiak nyíltabb játékának köszönhetően egyre több lehetősége akadt  Vöröséknek, de nem tudtak túljárni az időközben beálló Nagy Zoltánon, aki még egy 10 méterest is hárított. Ahogy várható volt, a hajrára jött a hazaiaknál a vészkapus, de nem tudtak túljárni a rutinos vendégeken, akiknél az öregek remekül levédekezték a csömöri próbálkozásokat. A vége így egy gólos Kincsem győzelem, ami azt jelenti, hogy vesztett pontszámban a vendégek egy egységgel megelőzték a Rubeolát, és így saját kezükben a sorsuk, és „mindössze” annyi dolguk van, hogy hazai környezetben legyőzik hétfőn este a Barcikát, majd egy héttel később a Csengert. A Csömörnek a lehető legrosszabbkor jöttek a sérülések, hiszen az egész szezon során domináltak, de itt a kiélezett küzdelemre kissé elfogytak és a lehető legrosszabbkor veszítették el a hazai veretlenségüket. A találkozó egyébként a tét ellenére rendkívül sportszerű volt, amely rengeteg fordulatot hozott, és aki kilátogatott, biztosan nem bánta meg, mert igazán jó meccs kerekedett a két élcsapat küzdelméből. Vörös Péter, Kincsem: - Ami a legfontosabb, hogy a kilátogató nézők remek hangulatot teremtettek, és a két csapat egy nagyon jó mérkőzést játszott. A futsalnak nagyon jó hírverés volt, az ilyen mérkőzésekért érdemes ezt csinálni. Gratulálok mind a két csapatnak. Természetesen örülünk nagyon a sikernek, de van még két igen nehéz meccs, ahol ugyan így kell majd koncentrálni, és küzdeni.