A kiesés szélén a címvédő!
2015.11.11 | 10:46
A kiesés szélén a címvédő! Kairat Almaty - (kazah) - Jugra Jugorszk (orosz) 2-5 (0-3) A bajnokok ligája kazah címvédője és az orosz bajnok találkozójával kezdődött a győri elit kör csoportküzdelmei. A kvartettből csak az első jut tovább, így mondhatni az első találkozón eldőlt, kinek lesz a legnagyobb esélye a továbbjutásra. A csapatok játékerejét tekintve tudni lehetett, hogy aki itt nyer, az szinte továbbjutónak tekinthető. Ahogy várható volt, az igazi futsal csemegére rengetegen voltak kíváncsiak. Nagyon sok honi futsal csapat is kilátogatott az összecsapásra a sok néző mellett. A Kairat kezdte jobban a találkozót, irányította a játékot, de az oroszok remekül védekeztek. A címvédőnél többször is előrejött a kapus, és távoli lövésekkel próbálkozott, de elemi erejű lövései nem hoztak sikert. A 7. percben némi meglepetésre az Ugra szerezte meg a vezetést. Eder Lima egy szép lefordulás után lőtte ki a hosszú sarkot. A kazah csapat tovább rohamozott, de hiányzott az igazi átütőerő a játékukból, amit két újabb hatalmas hibával fokoztak. Előbb Higuita kapus cselezte el magát az ellenfél térfelén, és a labdavesztésből rögtön gólt kaptak. Davydov talált az üres kapuba. Két perccel később még tovább nőttek a címvédő gondjai. Emberelőnybe került egy második sárga lapos kiállítást követően, de ahelyett, hogy kihasználta volna a fórt, újabb gólt kapott. Katata remekül tartotta meg a kapus által feldobott labdát két védő között, majd kapura lőtt, amit még Higuita kivédett, de a kipattanónál már tehetetlen volt. Innen úgy tűnt, nem nagyon van visszaút, főleg, hogy az orosz bajnok stabilan védekezett és ellenfelük a legnagyobb helyzetekből sem tudott betalálni, így szünetig maradt a három gólos különbség. Ahogy várható volt, a Kairatnak kockáztatnia kellett, és még többször jött előre kapusuk, aki még több átlövéssel próbálkozott, de nem járt sikerrel ezúttal sem. Ahogy telt az idő, egyre kapkodóbbá vált a címvédő, nem akart összejönni a szépítés. A játékrész közepére az orosz csapat meghúzta a váratlant, és szintén levitte kapusát, de ők inkább labdatartási szándékkal. Ez olyan jól sikerült, hogy egy oldalberúgást követően Eder Lima mattolta a kapust közelről. Ezzel úgy tűnt, végképp eldőlt a találkozó, de megtört a Kairat gólcsendje, és Douglas lőtte ki a hosszú felsőt. A kazahok talán azon gondolkoztak, hogy visszajönnek a meccsbe, de rögtön visszaállt a négy gólos különbség. Egy labdavesztés után az oroszok kapusa, Kupatadze ívelt az üres kapuba. A kilátástalan helyzet ellenére a címvédő küzdött tovább, de már csak egy gólra futotta az erejükből Alexandra Moares révén. A hajrában az oroszok hibátlanul védekeztek, és nem forgott egy percig sem veszélyben a győzelmük. A BL címvédője ezen a napon önmagához képest nagyon rosszul játszott, és olyan gólokat kapott az első félidőben, amit alacsonyabb szinten sem szabad, nemhogy ilyen nemzetközi mérkőzésen, amiért nagy árat fizettek. Az orosz bajnok nagy lépést tett a final four felé. Nehéz elképzelni, hogy a BL győztes legyőzése után meg tudná valaki állítani a csoportban. [gallery ids="47327,47325,47323,47320,47319,47316,47314,47312,47309,47306,47304,47303,47300,47297,47296,47285,47287,47290,47292,47294,47282,47280,47279,47278,47276,47267,47269,47270,47271,47274,47264,47260"]

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00