A kevesebbet hibázó gárda nyert
2017.09.30 | 10:22
A kevesebbet hibázó gárda nyert A telt ház előtt zajlott derbi elején a Nyírgyulaj "megnézte" magának a feljutott DEAC-ot, majd nyomás alá helyezte. A hazaiak nem kapkodtak, de olykor kicsit később született meg egy-egy döntés, mint optimális lett volna. Ez történt a vendégek vezető gólja előtt is, amikor az egyébként tapasztalt Varga Dani hezitált, s az elvesztett labdával Sánta megiramodott, majd bevágta Dobi kapujába (0-1). DEAC - Nyírgyulaj KSE 3-5 (1-4) Debrecen, Debrecen, Debreceni Egyetemi Sportcsarnok Vezette: Deme Rajmund, Tamási Patrik, Futó Tamás DEAC: Dobi – Kasuba, Varga D, Buka, Esztergomi Csere: Faragó Á, Bun, Sándor, Kántor, Tóth A, Szentes, Szabó P, papp Cs, Győrfi Edző: Elek Gergő Nyírgyulaj: Pallai – Angyalos, Lovas, Nagy I, Sánta Csere: Végső, Opre, Faragó L, Szabó Á, Hadházi, Tóth B, Orosz D, Kerti, Sárga Edző: Lovas Norbert Góllövők: Kántor, Varga, Szentes-Bíró, illetve Sánta 2, Nagy I 2, Lovas A DEAC-nak ideje volt felébredni, ami meg is történt, és bár a kapujának nem szegezték neki ellenfelüket, de veszélyeztettek több alkalommal. Az egyik ilyen eset góllal végződött: Kántor Tamás bal oldalon meglódult, tolt egyet a labdán, majd futsalos módra bespiccelte keményen a hosszú sarokba (1-1). weRövid volt az öröm, mivel újabb kihagyás nyomán egy pillanatra megfeledkeztek a jobb oldali szabadrúgás után a túlsó kapufához berobbanó Nagy Imréről, így a laposan belőtt labdát betessékelte a kvázi üres kapuba (1-2). Az elkerülhető góloknak ezzel nem volt vége. Sánta ugyanis a jelek szerint a megszerzett labdákból lőtt gólokra specializálódott ezen a napon: ismét Varga Dani volt a szenvedő fél, Sánta pedig megint kegyetlenül torolta meg a bizonytalanságot (1-3). Hogy a félidő előtt még egy fricskát kapjanak a hazaiak, Nagy Imre is duplázott: ő egy 10 méterest vágott a kapuba (1-4). Itt jegyezzük meg, hogy korábban Dobi Attila többször is nagyot védett, ám a büntetőkre Faragó Ádám állt be. Igen, büntetőkre, hiszen a DEAC-nál kigyűlt a 6 hiba a félidőben, ezért a gyulajiak 10 méterest rúghattak - többször is. Először Faragó remekül hárított, pár pillanattal később azonban a következő 10-est már nem tudta védeni. A második félidő már egy másik meccs volt. A folytatásban ismét a vendégek örülhettek újabb találatnak. Egy kontra végén az immár nem csak büntetőkre bejövő Faragót akcióból is felavatva (1-5). A DEAC egyébként nem játszott rosszul, de ízelítőt kaptak abból, milyen az NB1-ben az, ha egy picit is hibázik valaki, ráadásul az ellenfél kapusa jól védett. A négygólos hátrányban is lelkesen és egyre összeszedettebben támadott a DEAC. Egy ideig nem koronázta siker próbálkozásaikat, sőt, a kapufát is telibe találta Kasuba Máté. Ám végül Varga Dani remekül robbant be egy szép, kijátszott támadás végén a hosszú sarokra, és bepofozta a labdát (2-5). 22008215_1643388755695763_9017975159438389351_n A hazaik végül kijöttek 5-4-re is (a vészkapus Kántor volt). Elek Gergő edző tehát jó pár perccel a vége előtt megkockáztatta ezt a sokszor visszafelé elsülő, de a futsalban azért mégis elég gyakran használt taktikai variációt. Okosan járatták a hazaiak a labdát, csak a biztosra menve. Lett is eredménye, hiszen Szentes-Bíró Tamás egy szép akciót fejezett be góllal (3-5). Sőt, a következő percben ismét volt lehetőségük a gólszerzésre, de pár centi hibádzott... Végül a teljesen beszoruló, de rutinosan olykor az időt is ölő Nyírgyulaj kihúzta a hátralévő perceket, így idegenbeli sikerrel kezdte a 2017/18-as NB1-es szezont. A DEAC együttese pedig biztos sokat tanul ebből az összecsapásból. Megtapasztalhatták milyen az iram, a ritmus és a döntésekre való idő az élvonalban. Koppányi Szabolcs   - [gallery ids="87937,87939,87941,87942,87944,87947"]