A Kelet bajnoka a Ferencváros!
2019.05.01 | 20:43
A Kelet bajnoka a Ferencváros!  A rájátszás előtt is a Fradi tűnt a keleti csoport legfőbb esélyesének, de több csapat is úgy gondolta, hogy a kissé megfogyatkozott fővárosiak ellen lehet keresnivalójuk. Erre a zöld-fehérek elég alaposan rácáfoltak, és kiváló játékkal elhúztak a mezőnytől, így csak idő kérdése volt, hogy mikor válik matematikailag is biztossá a bajnoki címük. Ezek ismeretében úgy léphettek pályára hétfőn este a Kartal ellen, hogy győzelmük esetén behozhatatlan lesz az előnyük, három fordulóval a vége előtt. Ehhez jó alanynak tűnt a Kartal, hiszen az előző fordulókban meglepően könnyedén ütötte ki őket a Kecskemét és a Csenger is, de Simon Péter fiainak jót tett a szünet és rendezni tudták soraikat, így jó meccsre volt kilátás, főleg, hogy a két együttes eddigi mind a három összecsapása izgalmas volt. IMGL6377 Jó iramban kezdődött a találkozó, a Fradi ragadta magához a kezdeményezést, de a Kartal stabilan védekezett, így nem nagyon alakult ki komolyabb lehetőség, mind a két fél inkább távoli átlövésekkel próbálkozott. Ahogy telt az idő, a vendégek egyre bátrabban támadtak, de nem tudtak túljárni Tóth Gyula eszén, pedig több nagyobb helyzetük is adódott. A játékrész második felére a zöld-fehérek is rákapcsoltak, és többször kerültek ziccerbe, de a vendégek kapusa, Somogyi is több bravúrt bemutatott, így szünetig nem láthattak gólt a nézők. IMGL6375 Fordulás után próbált a Fradi gyorsabban játszani, ami sikerült is, de hiába akadtak gólszerzési lehetőségei, rendre kimaradtak, ahogy a vendég kontrák is. A Kartal előtt a legnagyobb lehetőség a játékrész derekán érkezett el. A hazaiaknál Szabó kapta meg második sárgáját a 28. percben, így emberelőnyben játszhatott két percig a vendégcsapat, de nem tudták gólra váltani, volt hogy a gólvonalról kellett mentenie a hazai védelemnek. A kihagyott lehetőség nem sokkal később megbosszulta magát. A 32. percben egy szögletet követően Soltész rúgta keresztbe a labdát, ami megtalálta Temesit közvetlenül a kapu előtt, ahonnan nem hibázott, és megszerezte a vezetést. 1-0 A gól után nem sokkal tovább nőttek a Kartal gondjai, mert egy szigorú ítélet után a vendégek csapatkapitánya, Bánfalvi kapta meg második sárgáját, így a Fradi játszhatott két percig emberelőnyben. A zöld-fehérek akár el is dönthették volna a találkozót, de annyira nem erőltették a gólszerzést, inkább várták, hogy teljen az idő, így hiába akadt néhány lehetőség, nem sikerült megduplázni az előnyt. Az utolsó percekre aztán a Kartal mindent egy lapra téve támadott az egyenlítésért, és közel is jártak hozzá, hiszen több esetben eltalálták a kapufát, de betalálni nem sikerült. A csattanó a végére maradhatott volna, de néhány másodperccel a vége előtt nem fújtak be egy jogosnak tűnő 10 méterest a vendégeknek, amit hevesen reklamáltak, amiért Simon mestert még elküldték a kispadtól. Gól már nem született, így a Fradi egyetlen szerzett góllal megnyerte a találkozót. IMGL6784 A Kartal ezen az estén megmutatta, hogy sokkal jobb csapat annál, amit az elmúlt két fordulóban mutatott és ha némi szerencséje van, akkor egy pontot elvisznek a Népligetből. De nem így történt, és a Fradi ezáltal továbbra is hibátlan hazai környezetben. 13 meccsből 13 győzelme, aminek köszönhetően megszerezték a bajnoki címet, a hátralévő három fordulótól függetlenül. A zöld-fehérek készülhetnek a Győr ellen, ahol eldől, melyik csapat jut fel közvetlenül az NBI-be és melyiküknek kell osztályozót játszani. FTCFUTSAL-FISHER KLÍMA – KARTAL SE 1-0 (0-0) Népliget, 150 néző Játékvezetők: Hartung, Szabó P., Sipos L. FTC: Tóth – Temesi, Roni, Soltész, Cseri Cserék: Bajusz – Könczey, Soóky, Bederna, Szabó, Dávid, Bertalan, Jenei Vezetőedző: Felipe Matos Kartal: Somogyi – Barabás, Kecskés, Barta, Bánfalvi Cserék: Tajti – Gerebenics, Gregus, Sós, Héger, Vincze, Rajz Vezetőedző: Simon Péter Gólszerző: Temesi Sárga lap: Somogyi, Gerebenics, Sós Felipe Matos, FTC: - Ezen az estén is bebizonyosodott, hogy a Ferencváros ellen mindenki felszívja magát, és kettőzött erővel küzd. Tudtunk, hogy hiába kapott ki kétszer is ellenfelünk nagy arányban egymás után, ugyanolyan nehéz meccs lesz, mint az előző három ellenük. Játszottunk már jobban is a rájátszásban, talán túlságosan is nyugodtak voltunk a 10 pontos előny tudatában. Annak ellenére, hogy csak egy gól esett, küzdelmes, jó meccs volt, ahol értékes győzelmet arattunk. Ennek azért is örülünk, mert továbbra is őrizzük hazai hibátlan mérlegünket, nem mellékesen megnyertük a bajnokságot! Ehhez gratulálok a csapatomnak. Természetesen nem engedhetünk ki, hiszen a három hátralévő bajnoki után újabb fontos párharc lesz a Győr ellen, így ugyanúgy kell koncentrálnunk. Simon Péter, Kartal: - Tanulságos mérkőzés volt! Egy két ismeretlenes egyenlethez tudom hasonlítani... Az egyik ismeretlen a bírói felfogás volt, a másik pedig, hogy ha így tudunk futsalozni, mi történhetett az előző fordulókban... Gratulálok a csapatomnak, a Ferencvárosnak pedig a Bajnoki címhez!