A Kastélydomb nyerte a házirangadót
2015.03.29 | 17:32
A Kastélydomb nyerte a házirangadót KASTÉLYDOMBI SE - MMSZ SE 8-7 (3-3) Monor, 150 néző Játékvezetők: Tihanyi, Leél-Őssy, Rábel Kastélydomb: Tóth - Simon, Temesvári, Kator, Lázár Cserék: Reich, Tvaruska, Bokros, Bihari, Sárközi Vezetőedző: Gallai Attila Málta: Szűcs - Jack Gil, Schönhaver, Gregus, Pupos Cserék: Kolompár, Gyürky, Lábas, Szőnyi, Molnár, Torma, Czövek Vezetőedző: Tóth Keve Sárga lap: Tóth, Simon, Lázár, Bihari Piros lap: Reich illetve Schönaver Gólszerzők: Simon (3), Tvaruska, Reich, Bihari, Kator, Lázár illetve Schönaver, Czövek, Szőnyi, Gregus, Bokros (ög), Pupos, Jack Gil A Keleti-csoport nyitómeccsén, a nemrég a poklot megjárt Kastélydombi SE fogadta, az eddigi szezonjukat tekintve csúcsformában lévő MMSZ SE-t. A hazaiak két meccse képtelenek győzni, az előző fordulóban ráadásul elszenvedték történetük legnagyobb vereségét a Kincsem ellen. Ezzel szemben a vendégek négy mérkőzés óta veretlenek és a legutóbbi két meccsükön zsinórban győzelemmel hagyták el a pályát. A mérkőzés elején némileg tapogatózó volt a játék, egyik fél sem támadott ki igazán. Aztán a vendégek magukhoz vették a kezdeményezést és három villámgyors kontra góllal, igen nehéz helyzetbe hozták a monoriakat. A hazaiak azonban nem törtek meg és kihasználva, hogy a Málta a három gólt követően sem állt vissza, két és fél perc alatt egyenlítettek. Ezt követően váltakozva forogtak veszélyben a kapuk, azonban az eredmény már nem változott. A második félidő egy gyönyörű és, ami a legfontosabb, eredményes máltai középkezdés-variációval kezdődött, így újra előnyben voltak a vendégek. Kellett pár perc mire magához tért a Kastélydomb a kezdeti sokkból, vagy mondhatjuk, hogy mire ők is kijöttek az öltözőből, ekkor több góllal is elmehetett volna az MMSZ, de többször, Tóth volt jó helyen és védeni tudott. Végül a 25. percben jött az egyenlítés, Bihari tartotta meg erőszakosan a labdát, majd kilőtte a hosszút. Egy percre rá egy hazai kontrát követően, először a mérkőzés folyamán, már a Monornál volt az előny, sőt a 29. percben Simon tette le sarokkal parádésan a felpasszt, amire Lázár érkezett, így már kettő volt közte. Eközben az indulatok is elszabadultak egy picit, a hazaiaktól Tóth, Lázár és Simon is besárgult, míg a vendégeknél Schönavert ki is állította a játékvezető. Ahogy a Kastélydomb, az első félidőben, úgy Tóth Keve tanítványai sem estek össze és egy eladott labdát követően, a menteni igyekvő Bokros öngóljával, már csak egygólos hátrányban voltak. Ekkor újra megrázta magát a hazai együttes és Simon révén visszaállította a kétgólos különbséget. Nagy esély adódott a Máltának ez után, ugyanis Reich megkapta a második sárgáját, így emberelőnyben voltak a vendégek. Végül ebből gól nem született, de így is feljöttek a vendégek, egy kontra végén Pupos lőtte ki a hosszút, spiccel. Erre szinte rögtön jött Simon válasza de, hogy nem maradjunk izgalmak nélkül az utolsó percekre, Jackes Gil is betalált, tehát egy perccel a vége előtt, eggyel ment a hazai együttes. Az eredmény ezután már nem változott, így, ha nehezen is, de otthon tartotta a három pontot a Kastélydomb, és ezzel véget vetett a máltaiak veretlenségi sorozatának. Igazi házirangadó volt a javából. Gallai Attila, a Kastélydombi SE vezetőedzője: - A mérkőzést túlzott önbizalommal kezdte a csapat és ez eredményezte a 0-3-at. Most is a fejekkel volt a baj, nem lehet így hozzáállni a meccshez. Előre játékban kreatív játékosaink vannak és ez ebben az osztályban elég, a védekezésben azonban nincs helye a kreativitásnak, sem a fegyelmezetlenségnek, így szorossá tettük magunknak a meccset. Hozzáteszem egy kulturáltan és összeszedetten játszó csapatot sikerült legyőznünk! Tóth Keve, az MMSZ vezetőedzője: - Az első percekben stabil játékot kértem a fiúktól, de ahogy van rá lehetőségünk támadjunk, de ne felelőtlenül!  Akartam, hogy mindenki lássa, hogy nyerni akarunk! Senkiben ne legyen kétség, hogy mi nem a 3 pontért érkeztünk. Az első 10 percben, többet birtokoltuk a labdát, több helyzetet alakítottunk ki és már 3 góllal vezettünk, az ellenfelünk összezuhant. Ezután fejt vesztve mentünk előre, 2-3 hiba és máris visszajöttek a mérkőzésbe a hazaiak. A második félidőt egy parádés góllal nyitottuk, de aztán magunk ellen fordítottuk előnyünket és máris behozhatatlan előnyre tett szert (persze segítséggel) a Kastélydomb Csapata. Érdekes döntések, kiállítások és nem kiállítások tették színesebbé a mérkőzést. Köszönjük a szurkolóinknak a biztatást, Hajrá Máltai SE. Fotók: Szabó Kriszti