A Kartal elvette a Fradi veretlenségét!
2018.11.07 | 11:01
A Kartal elvette a Fradi veretlenségét! KARTAL SE – FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 6-5 A mérkőzés kezdetére teljesen megtelt a kartali sportcsarnok, ahogy mondani szokták, egy tűt sem lehetett leejteni. A találkozó egyébként bő félórás késéssel kezdődött, mivel a vendégcsapat szerelése útközben elakadt. Ezek utána a Fradinak nem sok ideje maradt melegíteni, amit a hazaiak remekül kihasználtak. Rögtön két gólos előnyre tettek szert, de a listavezető nem esett kétségbe, mert az elmúlt fordulókban hozzászoktak, hogy kettő vagy három gólos hátrányból kell felállniuk. Hamar jött is a szépítés, egy furcsa szögletet követően. Ezután a Fradi átvette az irányítást, és több helyzete is akadt, de nem tudtak betalálni, igaz a Kartal is több életveszélyes kontrát vezetett. Ahogy lenni szokott, a sok helyzet megbosszulta magát, és a 14. percben egy szabadrúgásból ismét kettő lett a különbség a vendéglátók javára. A folytatásban tovább rohamozott a Fradi, és előbb szépített, majd 10 méteresből egyenlített. Már-már mindenki elkönyvelte a szünetre a döntetlent, de a végére maradt izgalom. Egy másodperccel a félidő vége előtt egy buta faultot követően kisbüntetőhöz jutottak a hazaiak, és ők sem hibáztak, így 4-3-as eredménnyel fordultak a csapatok. [gallery ids="105396,105397,105398"] A térfélcserét követően a Fradi próbálta nagyobb nyomás alá helyezni ellenfelét, ami sikerült is, hiszen előbb egyenlített, majd a mérkőzés folyamán először megszerezte a vezetést. Ekkor úgy tűnt, hogy lendületből hozhatja a 3 pontot a listavezető, de nem így történt. A 33. percben egy ritkán látható öngóllal egyenlített a Kartal, majd nem sokkal később egy mintaszerű kontra végén ismét megszerezték a vezetést. A Fradi a hajrára természetesen átállt vészkapus játékra, ami már többször is megmentette ebben a bajnokságban. Ezúttal is megvoltak a lehetőségeik, hiszen három üres kapus helyzetük is volt, de nem sikerült fél méterről sem betalálni, így némi meglepetésre elszenvedték első vereségüket. A Kartal lelkes játéka mellett, remekül kontrázott, és megérdemelten győzte le az eddig veretlen Ferencvárost. Amennyiben Simon Péterék hozzák a következő fordulóban a kötelezőt Nyírbátorban, három pontosra csökkenthetik hátrányukat az első kör után, ami újoncként igen szép teljesítmény.   KAZINCBARCIKAI ÖRDÖGÖK SE – MVFC BERETTYÓÚJFALU 6-4 A vendégek kezdték a mérkőzést jobban, hiszen rögtön két gólos előnyre tettek szert. Ezután ébredeztek a barcikaiak, akik amilyen hamar hátrányba kerültek, olyan hamar egalizáltak. A játékrész hajrájában aztán ismét betalált a Mezei-Vill, így ők lehettek nyugodtabbak. szünetben. Fordulás után magára találtak az Ördögök, Fekete Viktor vezetésével, és előbb egyenlítettek, majd két góllal is elhúztak. A Berettyóújfalunak sikerült a hajrára felzárkózni, de egyenlíteni nem, majd az utolsó percben a vendéglátók bebiztosították a győzelmet. [gallery ids="105401,105402,105403"]   ENERGIA SC GYÖNGYÖS – KINCSEM LOVASPARK 9-6 Már a találkozó elején elkezdtek potyogni a gólok, gyors hazai vezetés után rögtön válaszolt a Kincsem, de utána ismét a Berkes tanítványok találtak be. A folytatásra is a Gyöngyös volt fölényben és szünetig elhúzott három góllal. A térfélcserét követően a vendégek bő két perc alatt ledolgozták három gólos hátrányukat, így kezdődhetett minden elölről. A vendéglátókat nem fogta meg, hogy ellenfelük visszakapaszkodott, és hamar ismét előnybe kerültek, és innen már nem engedték ki a győzelmet. Hiába szépített a Kincsem, nem tudott ismét egyenlíteni, így otthon tartották Csocsánszkiék a három pontot.   SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC – CSENGER FUTSAL 9-3 Rangadónak indult a találkozó, de végül sima bajnoki lett belőle. A vendégek kissé foghíjasan érkeztek a találkozóra, amit a Kecskemét ki is használt. Már szünetre eldöntötték a találkozót, hiszen 4-0 volt azeredményjelzőn. A Csengernek a második félidő elején volt egy fellángolása, de az csak a szépítésre volt elegendő. A hazaiak végig jól játszva, magabiztosan gyűjtötték be a három pontot, amivel meg is előzték a tabellán ellenfelüket. A Csenger egészen az ötödik helyig csúszott vissza a dobogóról. [gallery ids="105404,105405,105406"]     KISTARCSAI VSC – NYÍRBÁTORI SC 8-3 Nehezen indult be a hazaiaknál a gólgyártás, egészen a félidő derekáig kellett várni, de utána már nem volt kérdés, melyik csapatá lesz a három pont. A szünetben még csak három gól volt a különbség, de a fordulás után néhány perc alatt újabb három gólt szerzett a Kistarcsa, ami után csak a különbség volt a kérdés. A bátoriak nem adták fel, és kozmetikáztak az eredményen, így elkerülték a nagyobb arányú vereséget.