A Kartal elrontotta az Újpest csarnokavatóját!
2019.11.13 | 17:56
A Kartal elrontotta az Újpest csarnokavatóját! Keleti csoport   MÁDI FC – NYÍRBÁTORI SC 6-7 (3-4) A hazaiak úgy vághattak neki a találkozónak, hogy győzelem esetén a dobogón találhatják magukat. Ennek megfelelően kezdtek és hamar három gólos előnyre tettek szert, de amilyen hamar meglett a különbség, olyan hamar el is olvadt, mert a Bátor nem esett össze és előbb egyenlített, majd szünetig a vezetést is megszerezte. A második félidő elején is potyogtak a gólok, az eredményjelzőn 5-5 volt az állás, így kezdődhetett minden elölről. A játékrész derekán aztán először a mérkőzés folyamán a vendégek Erdei révén két góllal is elhúztak, ahonnan már nem volt visszaút a mádiaknak. A vendéglátók küzdöttek, de a hajrában csak a szépítésre futotta, így a Nyírbátor két vesztes meccs után fontos meccset tudott megnyerni, amivel utolérte a középmezőny együtteseit és mindössze egy pontra került a felsőháztól.   CSENGER FUTSAL – UTE 9-4 (0-1) Mind a két csapat igen foghíjasan vágott neki az összecsapásnak, hiszen a hazaiak mindössze kettő, míg a vendégek egy cserével. Az esélyek a vendéglátók mellett szóltak, és nagy meglepetésre az első félidőben mégsem tudtak betalálni, nem úgy, mint a fővárosiak, akik Czerman révén megszerezték a vezetést, és szünetig meg is őrizték az előnyt. Ekkor kevesen gondolták, hogy a sovány egy gólt követően a másodikban gólparádé lesz. Az újpestiek a második félidő elején még vezettek, de utána kinyílt a csengeri gólcsap és szinte percenként szerezték a gólokat, így végül magabiztos, kiütéses siker lett a vége. A három ponttal felzárkóztak a középmezőnyre és már csak kettő pontra vannak a felsőháztól.

Screenshot_2019-11-13 Tabella Futsal Hungary

KINCSEM LOVASPARK SE – MEAFC 5-3 (2-2) A hazaiak számára elég szerencsétlenül indult a meccs, az első percben öngólt vétettek, de ez nem vette el a kedvüket. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, felváltva estek a gólok, így döntetlennel fordultak a csapatok. A fordulás után a Miskolc használta ki jobban a helyzeteit és úgy tűnt, megnyerheti a mérkőzést, de a hajrá a Kincsemé volt. Előbb egyenlítettek, majd a végén a győztes gólt is megszerezték, amire a vendégek nem tudtak válaszolni, majd a legvégén a kegyelemdöfést is bevitték a vendéglátók. A Kincsemnél ezúttal Lovasi volt a megmentő, aki négy góllal járult hozzá a három pont megszerzéséhez.   KISTARCSAI VSC – MVFC BERETTYÓÚJFALU II 6-3 (2-1) Igazi hatpontos meccset rendeztek Kistarcsán, ahol a dobogó harmadik foka volt a tét. Talán a Mezei számított inkább az esélyesnek, de a vendéglátók ezzel nem foglalkoztak és végig vezetve értékes győzelmet arattak. A Mezei-Vill fiataljai ezúttal nem tudták azt a teljesítményt nyújtani mint az előző fordulókban. Pedig a Berettyóújfalu győzelme esetén a második helyre felléphetett volna az Újpest vereségét követően. Ehelyett visszacsúsztak a negyedik helyre, mivel a Kistarcsa pontszámban beérte és több rúgott góljuknak köszönhetően meg is előzte őket.

74224987_2861817110495848_3069982747041726464_o

ÚJPEST FC-220 VOLT – KARTAL SE 1-5 (1-3) Ünnepre és rangadóra készültek Újpesten. Ezen a mérkőzésen vehették birtokba az új csarnokot, amely tökéletes otthon lehet a lila-fehérek számára. Jobb ellenfél nem is lehetett volna, mint a listavezető Kartal. Az Újpest megadta a méltó módját a találkozónak, csinos pompon lányok, sok néző, jó hangulat, így minden adva volt egy jó meccshez. A Póta-legénység igen motiváltan kezdett, de hiába akadtak lehetőségeik, nem tudtak élni vele, ami meg is bosszulta magát. A Kartal Barabás vezetésével a játékrész közepén pár perc alatt, háromszor is betalált, sokkolva a hazai publikumot. Elúszni látszott a rangadó, de a vendéglátók szépítettek a hajrában, így nyíltnak tűnt a második félidő. A térfélcserét követően a játék képe nem változott. Az Újpest próbálkozott, de a gólokat a vendégek szerezték. A félidő derekán ismét érkezett egy Kartal gól, amivel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés. A hazaiak becsülettel mentek előre, de érződött, hogy nincs benne a meccsbe fordulat, főleg, hogy a hajrában a listavezető még egyszer beköszönt, így végül sima vendéggyőzelem lett a vége. A Kartal ezzel a sikerrel hét pontra növelte az előnyét és továbbra veretlenül áll az élen. Az Újpest a Mezei vereségének köszönhetően megőrizte második helyét.