A Kanizsának négygólos előny sem volt elég a sikerhez!
2019.10.30 | 15:22
A Kanizsának négygólos előny sem volt elég a sikerhez!  REAC-SISE – HALADÁS VSE II 4-20 (3-6) A hazaiak a legutóbb fordulóban nagy pofonba szaladtak bele a listavezető ellen, így rájuk fért volna a javítás, de ehelyett újabb nagy pofonba szaladtak bele. Ellenfelük a szombathelyi fiatalok voltak, akik talán maguk sem gondolták, hogy ilyen arányú győzelmet aratnak. Az első félidőben a fővárosiak még tartották magukat, de a fordulás után teljesen szétestek és a Hali meg sem állt összesen 20 gólig, kiütve ellenfelüket. A REAC így két meccs alatt közel 40 gólt kapott, ami elég kellemetlennek tűnik...

73495272_855245191540239_3621006641433935872_n

PTE PEAC R-BUS – NAGYKANIZSA FUTSAL 5-5 (1-5) Rangadót rendeztek Pécsen, ahova a Kanizsa látogatott. A hazai pálya a Pécs mellett, míg a jobb forma a vendégek mellett szólt. Sokáig nem ismerkedtek a csapatok és már az első percben zörrent a háló, a vendégcsapat jóvoltából, de rögtön válaszoltak a pécsiek. Innentől viszont az első félidő a Nagykanizsáról szólt. Jobban játszva, jó helyzetkihasználással négy gólos előnyre tettek szert szünetig, így minden esélyük megvolt, hogy begyűjtsék a három pontot. Egészen a második félidő közepéig úgy tűnt, ezzel nem is lesz probléma. Növelni az előnyt nem tudták, de ellenfelük sem tudott közelebb férkőzni, majd a játékrész közepén két gyors gólt szerzett a Pécs, amivel éledeztek a remények. A vendéglátók rohamoztak tovább és érett is az egyenlítés, és nem is bírta ki a nyomást a Bagó alakulat. Előbb szépített a Pécs, majd az utolsó előtti percben kiegyenlített, megmentve az egyik pontot. 12Bagó Gábor, a Nagykanizsa edzőjeösszegezte a találkozót – Az első félidőben azt történt amit elterveztünk. Remekül védekeztünk és a kontráinkat könyörtelenül kihasználtuk. Az ellenfelünk igaz, többet birtokolta a labdát, de kimondott helyzetig nem jutott el. A második félidőben nagyon beszorítottak minket a jó játékosokból álló pécsiek. Itt a játékvezetők véleményem szerint nagyon könnyű faultokat fújtak be ellenünk, sőt olyan helyzetben még sárga lapot is kaptunk, ahol nem hogy szabálytalanság, de még kontakt sem volt. Aki ismeri ezt a sportot, az tudja, hogy nagyon nehéz úgy lejátszani 12-13 percet, hogy nem csinálhatsz már faultot. A Pécs ezt a lehetőséget megragadta és élt is vele. Felesleges azon rágódni mi lett volna ha… Nagyon sokat dolgoztak a játékosok a mérkőzés alatt és 30 percig szinte hiba nélkül védekeztek és remekül végig vitt kontrákat vezettek. Sajnos ezen a meccsen megmutatkozott, hogy rövid a keretünk. Ennek ellenére le a kalappal a srácok előtt és még így is, hogy van némi hiányérzetünk, csak dicséret illeti őket.   ELTE-BEAC- HIDEGKÚT SE 6-1 (2-0) Az egyetemisták jó formában érezhették magukat, hiszen legutóbbi négy meccsükből hármat hoztak és most is ők számítottak az esélyesnek. A Hidegkút eddig nem nyert még meccset és úgy tűnt, előzetesen, hogy ez a rossz sorozat nem most fog megszakadni. A találkozó ennek megfelelően alakult. A hazaiak domináltak és ők szerezték a gólokat, a vendégeknek mindössze egy becsület gólra futotta. Az ELTE hozta a kötelezőt így továbbra is a dobogó mögött vannak közvetlenül. 73232043_1490260914464563_590931046879461376_n   5 STARS-ÉRDI VSE – SZC FUTSAL CLUB 4-6 (4-4) A hazaiak remekül kezdték a szezont, két győzelemmel indítottak, de azóta csak két pontot tudtak szerezni, de itt volt a lehetőség a nyeretlen bőnyiek ellen. A vendégek eddig még nem érezték a győzelem ízét, de ennek ellenére bizakodva várták a meccset. A találkozó kiegyenlített játékot hozott, többnyire felváltva estek a gólok, így nem volt meglepő, hogy szünetben döntetlen volt az állás. A második félidőben úgy tűnt, hogy aki jobban figyel a védekezésre, az megnyerheti a találkozót. Ez a bőnyieknek sikerült jobban, hiszen a második játékrészben nem kaptak gólt, míg Mógor révén kétszer is betaláltak, így megszerezték első győzelmüket. A meccs legjobba a vendégek fiatal támadója Mógor Dávid volt, aki egymaga szerezte csapata mind a hat gólját és nagyban hozzájárult az első sikerhez. 72940101_3007501375930768_1773110500066852864_n