A Kairat Almaty örülhetett a hosszabbítás után
2015.04.26 | 08:14
A Kairat Almaty örülhetett a hosszabbítás után Dina Moszkva – Kairat Almaty 4:7 (0:1, 3-3, 3-4) – hosszabbítás után A vártnak megfelelően a Kairat birtokolta többet a labdát, az orosz gárda kevesebb lehetőséget dolgozott ki a kazah kapu előtt. Gólt is a címvédő szerzett, a 11. percben Leo hatalmas erejű lövése változtatott kis mértékben irányt csapattársa hátán, ami becsapta Zuev kapust. (0:1) A félidő hátralévő részében is inkább a Kairat akarata érvényesült, de több gólt már nem tudtak szerezni az első félidőben. A második félidő orosz góllal indult, a 23. percben Esquerdinha egyenlített egy keresztpassz után. Az ezt követő percekben azonban újra a kazahok akarata érvényesült, melynek eredményeképpen a 35. percben Leo egy újabb bombát küldött a rövid kapufa mellé, majd 3 perccel később a vészkapussal felálló oroszok labdavesztése után ívelt a saját félpályájának közepéről az ellenfél kapujába, teljessé téve a saját klasszikus mesterhármasát. (1:3) A laikusok itt azt gondolhatták, hogy másfél perccel a vége előtt eldőlt minden, azonban a futsal mindig tartogat meglepetéseket. Az oroszok nem adták fel az 5:4 elleni játékot, ami egy kiváló döntésnek bizonyult. 50 másodperccel a vége előtt egy kiválóan keresztbelőtt labda találta üresen Esquerdinha-t a hosszú kapufa mellett, majd fél perccel később az alapvonalon védő nélkül labdát kapó Prudnikov tolt egyet befelé, és a kimozduló kapus felett a kapuba bökte a játékszert, (3:3) hosszabbítás. A ráadás egyértelmű Kairat fölényt hozott, itt a Dina már nem tudta érvényesíteni a tudását. Az első perc végén Divanei kapásból kapura küldött egy löbbölt sarokrúgást, ami Zuev segítségével landolt a gólvonal mögött. A hosszabbítás második félidejében végül eldőlt minden, 10 másodperc után Douglas passzolt senkitől nem zavartatva a kapuba, másfél perc után pedig Lukaian vezette gólvonalig a labdát a vészkapus játékban labdát vesztő oroszok kíséretében. (3:6) Az oroszok erejéből egy újabb szépítő találatra futotta még, egy szépen kijátszott akció után az üresen maradó Prudnikov talált be, azonban egy sokadik orosz labdavesztés után másodpercekkel a vége előtt Leo ívelt nagyon könnyedén az üresen álló orosz kapuba, kialakítva így a 7-4--es végeredményt. Leo (Kairat): „Nagyon keményen dolgoztunk az elmúlt időszakban, és az elit kör óta nagyon vágytunk arra, hogy ismét a döntőben léphessünk pályára. Elértük ezt a célt, és mindent megteszünk, hogy megvédjük a címünket. 3:1 után erősen koncentráltunk, hogy kivédekezzük az ellenfél vészkapus játékát, de másodpercekkel a vége előtt egy hatalmas hibát vétettünk, amit nem engedhetünk meg magunknak. Fordulatos mérkőzést játszottunk, de hasonló bakik nem fordulhatnak elő a döntőben. A ráadásban elhittük, hogy képesek vagyunk nyerni, és véghez is vittük ezt. Nem szoktam sok gólt lőni, mert elsősorban a védekezés az erősségem, de nagyon boldog vagyok, hogy a mérkőzés embere lettem, és hogy ismét döntőben vagyunk.” Divanei (Kairat): „Szeretnénk megköszönni a Sporting szurkolóknak, hogy támogatták a csapatunkat. Ez lesz a második döntőm, és ezúttal győztesként szeretném elhagyni a pályát. Fantasztikus érzés Lisszabonba visszatérni, még úgy is, hogy már az ellenfél csapatában játszom. Nagyon szeretem a Sportingot, és a közönség sem felejtette el, hogy mit tettem a klubért, ami egy különleges érzés. A pályán olyan érzésem volt, mintha még mindig itt játszanék, sosem fogom elfelejteni az itt töltött időszakot.” Andrei Yudin (Dina): „Természetesen nagyon szomorúak vagyunk az eredmény miatt, nem nyújtottuk tudásunk 100%-át. Higuita játéka elősegítette a védekezésünk megbontását, ami miatt a Kairat döntő jelentőségű gólokat szerzett. A mérkőzés nagy részében nagyon jól védekeztük az 5:4-et, de alkalmanként elkövettünk komolyabb helyezkedési hibákat, amiket az ellenfél kihasznált. Ugyanakkor nagyon büszke vagyok a csapatra, hiszen a rendes játékidőben sikerült visszajönnünk a meccsbe, és kiharcoltuk a hosszabbítást. Nagyon büszke vagyok Prudnikov-ra is, aki fájdalomcsillapítókkal volt csak képes játszani, és szintén büszkeséggel tölt el az eddigi menetelésünk ebben a sorozatban. Sajnos ma nem nyújtottuk tudásunk legjavát, amit a tapasztalatlanság számlájára írok.” Prudnikov (Dina): „Nem érzem most a lábam a fájdalomcsillapítók miatt, amit kaptam. Öt éve vártam erre a mérkőzésre, nem akartam kihagyni. Örülök, hogy a pályán lehettem, de nagyon sajnálom, hogy nem sikerült nyerni, valami hiányzott. Minden bizonnyal néhány gól! 3:3 után az volt az érzésem, hogy nyomás alatt tudjuk tartani őket, és meg fogjuk nyerni a mérkőzést, de valami nem működött. Egyenrangú ellenfelei voltuk a Kairatnak.” Zuev (Dina): „Azt gondolom, hogy a Kairat megérdemelte e győzelmet, mert a mérkőzés nagy részében vezettek, és mi futottunk az eredmény után. Sajnos döntő hibákat követtünk el, a hosszabbításra pedig fizikálisan és mentálisan is elfogytunk. Kereshetünk kifogásokat, de végül is a Kairat jutott be a döntőbe, és mi csak minden jót tudunk kívánni nekik."

2024.05.05 | 09:30
2024.04.29 | 13:30

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00