A jobb helyzetkihasználás döntött a Berettyóújfalu javára
2016.09.20 | 08:38
A jobb helyzetkihasználás döntött a Berettyóújfalu javára A Göcsej SK a 2016/2017-es szezon első hazai bajnokiján, a nyáron jelentősen átalakult Berettyóújfalu együttesét fogadta. A vendégek elküldték légiósaikat és rutinos magyar játékosokkal kezdték a bajnokságot. A hazaiak keretéből Tóth Zoltán hiányzott, aki hetek óta sérüléssel bajlódik.  Göcsej SK- MVFC Berettyóújfalu 0-2 (0-1) Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok 300 néző Göcsej SK: Balikó, László, Apatini, Kottán, Horváth D. Csere: Cseresnyés, Gorjanácz, Szőke, Horváth E., Borsi, Németh, Nagy, Gugcsó, Lukács, Edző: Tánczos Tibor- Bagó Gábor MVFC Berettyóújfalu: Mezei, Kovács, Rábl, Nagy, Szabó, Csere: László, Trencsényi, Gál, Nagy, Magyar, Kondás, Harmati, Edző: Turzó József Gólszerzők: Trencsényi, Kondás,  Mindkét csapat óvatosan kezdett, az első komoly védést Balikó Milánnak kellett bemutatnia az 5. percben egy középről eleresztett vendéglövésnél. A 9. percben Gugcsó ügyetlenkedett el egy ígéretes helyzetet. A félidő felénél felpörgött a játék. Előbb Horváth Detre fordult le védőjéről a büntetőterületen belül, de látványos esését nem díjazták a játékvezetők. Az ellentámadásból Balikónak kellett nagyot védenie, majd a kontrából Gorjanácz lövését védte bravúrral a vendégek kapusa. A hajrában mindkét oldalon záporoztak a lövések és rengeteg helyzet kimaradt. A vendégek egy kijátszott támadás végén, Trencsényi révén vezetést szereztek.  A második félidő elején Horváth Detre lőtt ziccerben a kapusba, elszalasztva az egyenlítését. Mindkét csapat védekezése elég szellőssé vált így futószalagon követték egymást a helyzetek. A Berettyó a 25. percben egy kontratámadásból Kondás találatával kétgólosra növelte előnyét. A bekapott gól után értelemszerűen minél előbb szeretett volna gólt szerezni a hazai csapat, ezért kitámadtak, míg a vendégek kicsit visszahúzódva védekeztek. Az idő múlásával egyre idegesebben játszott a Göcsej, míg a vendégek remekül őrizték az előnyüket a találkozó végéig.  A helyzeteit jobban kihasználó Berettyó megérdemelten vitte el a három pontot Zalaegerszegről.  Bagó Gábor:- Gyenge színvonalú mérkőzést játszottunk, rengeteg hibával. Csapatként sajnos szégyent vallottunk, ha így folyatjuk, akkor nagyon nehéz lesz számunkra a bajnokság.  Turzó József: - Jó játékvezetés, gyenge színvonal jellemezte a mérkőzést.  Talán egy kicsit több helyzetünk volt és ezáltal a győzelmünk megérdemeltnek mondható. El kell ismerni a hazaiak nagyon megnehezítették a dolgunkat. Sok sikert kívánunk a Göcsejnek!   Jóna István