A jó helyzetkihasználás három pontot ért
2016.10.10 | 21:21
A jó helyzetkihasználás három pontot ért Zsinórban harmadik győzelmét aratta az NB I-ben a veszprémi futsalcsapat, amely – Schmidmajer remek kapusteljesítményének köszönhetően – hétfő este 4-1-re verte a vendég Göcsejt.
Egy héttel a Berettyóújfalu elleni kiütéses sikert követően ismét hazai környezetben lépett pályára az 1. FC Veszprém, amely a 4. fordulóban a zalaegerszegi Göcsej SK-val csapott össze. A bajnokság eddigi történései alapján egyértelműen a bakonyiak számítottak a találkozó esélyesének. Ilyen remek bakonyi kezdésre azonban bizonyára kevesen számítottak: Gulyás már a 18. másodpercben bevette Balikó kapuját egy remek fejest követően.

Gyorsan felocsúdtak aztán a vendégek, Schmidmajernek egy percen belül háromszor is nagyot kellett védenie. Gólt azonban a másik oldalon láthattunk: Fehér remek előkészítéséből Püspök lőtt hatalmas bombát (7. perc: 2-0).

A folytatás kiegyenlítettebb játékot hozott, mindkét kapu előtt láthatott helyzeteket a publikum. Schmidmajer továbbra is kiválóan állta a sarat, a rivális nem tudta begyötörni első találatát. A játékrész slusszpoénját pedig Püspök szolgáltatta, aki egy perccel a szünet előtt nagy erővel a hálóba zúdította a Balikóról kipattanó labdát.

Schmidmajer védésével és Nagy Gergő hatalmas felsőléces kapufájával indult a második felvonás. Mezőnyben egyenrangú ellenfélnek bizonyultak a vendégek, de a pontos befejezésekkel továbbra is hadilábon álltak. A 27. percben merész cselezgetésbe kezdett Balikó, egészen a veszprémi kilencesig jutott. A hálóőr átadását követően Tatai labdát szerzett, amit nagyjából tizennyolc méterről az üres kapuba lőtt (4-0). A mutatvány vélhetően a vendégek mesterének sem tetszett, aki az utolsó tíz percre Cseresnyést állította a gólvonal elé.

A találkozó háromnegyedénél újabb vendég kapufát jegyezhettünk fel, ezúttal Lászlónak hiányoztak centik a szépítéshez. A rivális mindent elkövetett, hogy szépítsen. Törekvéseiket pedig végül siker koronázta: Németh az utolsó percben megtörte a jeget, s bevette a remeklő Schmidmajer kapuját. Futsal NB I alapszakasz, 4. forduló: 1. FC Veszprém–Göcsej SK 4-1 (3-0) Március 15. utcai sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Wittner, Deme. Veszprém: Schmidmajer – Bognár, Tatai, Borimisza G., Gulyás. Csere: Fehér, Boromisza D., Füzy, Püspök, Tar, Petróczi. Vezetőedző: Madarász János. Göcsej: Balikó – Tóth Z., Apatini, Kottán, Horváth D. Csere: Cseresnyés (kapus), Gorjánácz, Szőke, Horváth E., Németh P., Nagy G., Gugcsó, László, Koronczai. Vezetőedző: Tánczos Tibor. Gólszerzők: Gulyás (1.), Püspök (7., 19.), Tatai (27.), ill. Németh P. (40.). Madarász János: – Ezúttal kevésbé volt gördülékeny a játékunk, mint egy héttel ezelőtt. Sokat hibáztunk, ami természetesen az ellenfelet is dicséri. Örömteli, hogy így is itthon tudtuk tartani a három pontot. Tánczos Tibor: – Nem volt ekkora különbség a felek között. Sőt, megkockáztatom, hogy a helyzetek száma alapján akár meg is nyerhettük volna a találkozókat. A kapu előtt azonban rendre rossz döntéseket, így pedig nem volt esélyük pontot szerezni. Forrás: vehírsport.hu