A HTE nem adott esélyt a Tolnának
2016.02.20 | 15:33
A HTE nem adott esélyt a Tolnának HTE – TOLNA-MÖZS  6:3  (4:0) Gyöngyös, Városi Sportcsarnok, 300 néző Vezette: Tamási, Janitz, Hamza HTE: Torma, Benkő, Nagy, Pádár, Demeter Cserék: Tóth R., Herczeg, Tóth B., Halászi, Sebestyén, Sándor, Tell Vezetőedző: Simonyi András TOLNA-MÖZS: Vincze, Hodován, Varga, Folk, Megyes Cserék: Ősz, Fábián, Buchmüller, Ferenczi, Bozsik, Maláti D., Orbán, Maláti G. Vezetőedző: Frank Tamás  Gólszerzők: Demeter (2), Herczeg (2), Halászi (2), valamint Megyes, Varga, Folk A női első osztályú bajnokság első és második helyezett csapata találkozott a Magyar Kupa Final Four második elődöntőjében. A nagy számú hajdúböszörményi szurkolótábor már az első percekben is kiváló hangulatot teremtett, dobokkal, drapériákkal és hangos szurkolással jelezték, hogy szerintük a hajdúsági csapat érdemelne döntőbe jutást. A 4 fős tolnai “B-közép” hangerőben nagyon, lelkesedésben azonban egyáltalán nem maradt le a hajdúsági szimpatizánsoktól. Az első félidőben nem kellett sokat várni az első találatra, a harmadik percben Demeter Réka szerzett labdát a félpályánál. Ziccerét Vincze Anikó elsőre védeni tudta, de a kapusról kipattanó labda visszakerült Demeter elé, aki a gólvonalra befutó Varga Adél mellett a felső léc alá vágta a labdát (1:0). A mérkőzés ezen szakasza kifejezetten élvezetes futsalt hozott, ahol a csapatok lendületesen, gólra törően játszottak. Vincze Anikó és Torma Lilla is többször védett, vagy mozdult ki kiválóan kapujából. A 13. percben szabadrúgáshoz jutott a tolnai csapat, Megyes Ágnes lövését Torma Lilla hárította, majd azonnal indította a jobb szélen meginduló Herczeg Andreát aki éles szögből Vincze kapus lábai között helyezett a kapuba (2:0). A 16. percben Nagy Ágnes szánta el lövésre magát, a Vincze Anikóról kipattanó labda pedig pont Demeter Réka elé pattant, aki közelről nem hibázott és megszerezte csapata harmadik gólját (3:0). Újabb 3 perc elteltével tovább növelte előnyét a hajdúsági csapat, megismételt hazaadás után a büntetőterület vonaláról végezhetett el szabadrúgást Sebestyén Györgyi, aki Halászi Kingának gurította le a játékszert lövésre, aki a sorfal tagjai között talált utat a labdával (4:0). A félidő utolsó másodperceiben Hodován Edit csökkenthette volna a hátrányt, de Torma Lilla kiválóan mozdult ki a kapujából, és hatalmas bravúrral hárítani tudott, így maradt a 4 gólos THE előny a szünetre. A második játékrészt ott folytatták a csapatok, ahol az elsőt abbahagyták. A Tolna-Mözs már az első pillanattól kezdve felvállalta a vészkapus játékot, aminek az első perc végén meg is lett az eredménye, ugyanis a jobb oldalvonal mellől Megyes Ágnes lőtt a hosszúba (4:1). A HTE csapata többször labdát tudott szerezni, azonban a 28. Parcig nem tudták kihasználni az üresen tátongó tolnai kapu által nyújtott lehetőséget. 8 perccel a játékrész kezdete után azonban Halászi Kinga emelt pontosan az üres tolnai kapuba (5:1). Egy perccel később Pádár hasonlóképpen talált be, kiválóan emelt a sem kapus, sem pedig a vészkapusként játszó Varga Adél által nem védett kapuba (6:1). A Tolna csapata ezután befejezte a vészkapus játékot, és ismét 4-4 ellen folytatták a csapatok. A tolnai csapat tovább küzdött, de az eredményt nem tudták módosítani a 17. percig, amikor egy szépen kijátszott job oldali támadás végén Varga Adél került szembe a kapuva, és higgadtan a kimozduló Torma mellett a kapuba helyezett (6:2). Egy perccel később Folk Zsuzsanna játszotta magát tisztára, és egy az egyben vezette a labdát Torma kapusra, aki ezúttal nem tudott hárítani, így szűk 2 perccel a vége előtt 3-ra csökkent a HTE előnye (6:3), ami meg is maradt a lefújásig. Egy igazán izgalmas, lendületes összecsapáson sikerült a Hajdúböszörmény csapatának győzedelmeskednie, így egy rendkívül izgalmas mérkőzésre van kilátás a vasárnapi döntőben. Simonyi András: Szenzációs közönségünk van, köszönjük nekik, hogy az egész mérkőzésen szurkoltak nekünk és átsegítettek bennünket a nehezebb időszakon. Egy csodálatos csapatunk van, a lányok végig hittek a sikerben, akik végig hitték hogy be fogunk jutni a döntőbe. Szeretnénk megköszönni az egyesület elnökének, hogy minden feltételt megteremtett nekünk, hogy így fel tudjunk készülni a mérkőzéseinkre.

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00