A hazai csapatok uralták a hétvégét
2015.09.20 | 23:22
A hazai csapatok uralták a hétvégét Keleti csoport   MAG-LOG TEAM CFT Gödöllő - REAC SPORTISKOLA SE 10-5 (3-4) Rangadót endeztek a Keleti csoportban péntek este. Változatos első félidőt produkáltak a csapatok, ahol a vendégek jobban játszottak, és megérdemelten mentek előnnyel pihenőre. A szünetben Baranyai mester rendet tett a hazai fejekben, ami fordulás után rögtön meghozta az eredményt. Hamar egalizáltak, majd a vezetést is megszerezték. Ezután a rákospalotaiak gondjai tovább nőttek, hiszen emberhátrányba kerültek, amit ellenfelük gólra váltott, így már két gólos hátrányban voltak. A folytatásban sikerült szépíteni, de a hátralévő időben a vendéglátók domináltak és még négyszer mattolták ellenfelüket, így magabiztos győzelmet arattak.   Közép csoport   DUNAKESZI KINIZSI FUTSAL - BRAND MISSION TOLNA-MÖZS 3-2 Hazai pályán a Kinizsi tűnt esélyesnek a mérkőzés előtt, de a Tolna folyamatosan fejlődik, meglátszik rajtuk Frank Tamás munkája, és egy sokat futó fiatal csapatról van szó. Hátráltatta a vendégeket két eltiltott játékosuk hiánya, míg a hazaiak a legjobb összeállításba léphettek pályára. A mérkőzésen végig a Dunakeszi dominált, a Tolna csak követni tudta őket, de nehezen született meg a vezető gól egy öngól révén. A Keszi könnyedén vette a mérkőzést, és bizony nehezen szerezte a gólokat, de szerencséjükre Temesi gólerősnek bizonyult ezen a napon. Az utolsó percekben meglepetésre talált egy gólt a Tolna, és nagyon izgalmassá vált a végjáték.     1988 DÉLI FC - PAFC-MITRE 7-3 (3-1) Normál esetben a vendég számítottak volna az esélyesebbnek, de mivel nem volt első osztályú forduló, a piliscsabaiak számíthattak rá, hogy ellenfelüknél lehetnek visszajátszók, ami be is következett. Az NBI-es csapat komplett első sorával kezdett a Déli, amely remekül játszott, de érdekes módon a góljaikat inkább fiatalok szerezték. A vendégek kezdtek jobban, de a fővárosiak irányították a mérkőzést, és csak idő kérdése volt mikor fordítnak. A szünetig két gólos előnyre tett szert a déli, amelyet szünet után növelni tudott. A PAFC nem nagyon találta az ellenszert a vendég kontráira, így sima vereséget szenvedett. A találkozó hajrájában szerzett két gól csak szépségtapasznak volt csak jó.   MMSZ SE - PTE ÁOK-PETŐFI SE – ELMARADT Ez lett volna a vendégek első mérkőzése, de nem érkeztek meg a mérkőzésre. Nem túl jó előjel, hogy az első találkozójukra, nem mentek el, de reméljük, csak a kezdet a nehéz, és innentől nem lesznek hasonló gondok.   VÁROSGAZDA UP. AKADÉMIA – UTE 14-5 (7-1) Előzetesen a hazaiak tűntek a mérkőzés favoritjának, így nagy meglepetés volt, hogy 10 perc után a vendégek vezettek 1-0-ra. Ezután egyenlítettek a lőrinciek, majd beindult a henger, és szünetig összesen hétszer köszöntek be. A fordulást követően már csak a különbség volt a kérdés, ahol a hajrára kiengedtek Simonyiék, így a lila-fehérek kicsit kozmetikázni tudtak az eredményen.   Nyugati csoport TÖRÖKBÁLINTI FSE - KELEN SC 1-4 (0-2) Sikerrel vette az első fordulóbeli akadályt mind a két fél. Nagyjából hasonló játékerőt képviselnek a csapatok, így előzetesen nehéz volt megtippelni, ki az esélyesebb. A hazai pálya a Törökbálint mellett szólt, de a Kelen nem foglalkozott vele. A vendéglátók képtelenek voltak betalálni, így szünetre két gólos hátrányba kerültek. A fordulás után megtört a jég, és szépítettek hamar, de ahelyett hogy megnyugodtak volna, rögtön gólt kaptak, így rohanhattak az eredmény után ismét, amiből rosszul jöttek ki. A vendégek egy hajrában szerzett góllal eldöntötték a három pont sorsát, és két meccs után hibátlanul állnak a tabellán.   CORVINUS-TOTALLSPORT.COM - ELTE-BEAC 3-1 (1-0) A vendégek szabadnaposak voltak az első fordulóban, így ez volt az első összecsapásuk, míg a hazaiak vereségbe szaladtak bele a nyitómeccsen az Airnergy vendégeként, így szerettek volna javítani. A Corvinus agresszíven letámadott, nem hagyta kibontakozni ellenfelét, ami nem nagyon ízlett a vendégeknek. Javarészt mezőnyjáték volt a pályán, a kapuk nem nagyon forogtak veszélybe, ha még is, akkor a kapusok remekeltek. A két legnagyobb lehetőség a vendéglátók előtt adódott. Előbb 10 métereshez jutottak, ami kimaradt, majd közelebbről is próbálkozhattak egy hatméterest követően. Utóbbinál még a kaput sem sikerült eltalálni. A hajrában megtört a gólcsend, egy szerencsésen megpattanó találattal megszerezte a vezetést a Corvinus. Fordulás után kicsit bátrabban támadtak a vendégek, de gólokat a hazaiak szereztek, még hozzá kettőt is. Ekkor úgy tűnt, eldőlt a meccs, de egy értékesített hatméterest követően visszajöttek a remények, de tovább már nem sikerült zárkózni. A hajrában megpróbálkoztak Kénoszték a vészkapus játékkal, de helyzetig sem nagyon jutottak, ahogy az egész mérkőzés folyamán sem, így megérdemelten nyert a Corvinus, megszerezve első győzelmét.