A felsőházi rájátszás nyitányán az éllovas fogadta a másodikat, a címvédő a kihívót – klasszikus rangadón feszült egymásnak a két fő rivális. Az alapszakaszban a Haladás oda-vissza verte riválisát.

Haladás VSE–MVFC Berettyóújfalu 4-1 (2-1).

HVSE: Alasztics – Luiggi, Henrique, Vatamaniuc-Bartha, Rutai.
Csere: Gyimesi, Győrfy, Kovács M., Knizs, Hajmási, Dróth, Sipos, Fehér, Vas.
Edző: Ferraz Conde Felipe.

Berettyóújfalu: Mezei – Rábl, Nagy K., Rafinha, Szabó P.
Csere: Mező, Korcsmáros, Nagy I., Iszák, Magyari, Nagy D., Daróczi, Schusterman.
Edző: Trencsényi János.

Gólszerzők: Dróth (4.), Luiggi (19.), Vas (26.), Henrique (39.)ill. Rafinha (20.).

Agresszívan, támadólag kezdett a Haladás – sorra dolgozta ki a helyzeteket. Dróth pedig parádés góllal szerzett vezetést a hazai gárdának: Alasztics kidobása után a kapunak háttal állva, finom bokamozdulattal terelte a hálóba a labdát (1-0). Próbálta feljebb tolni a játékát a Berettyó, de kapura nem jelentett veszélyt. Sőt, Kovács löketénél a kapufa mentette meg a vendéget. Kilenc perc volt még az első félidőből, mikor elérte az öt csapatfaultot a Haladás. Neki is bátorodott a Berettyó – már Alaszticsnak is akadt dolga. Közben pedig a vendég is eljutott öt faultig – négy perccel a szünet előtt. Hajmási nagyszerű cselei után Luiggi gurította az üres kapuba a labdát (2-0). De a szünet előtt néhány másodperccel Rafinha váratlanul szépített közelről (2-1).
Alapos tűzijátékkal kezdődött a második félidő – mindkét oldalon akadt helyzet. Aztán ismét átvette az irányítást a Haladás, és növelte az előnyét: Vas szerzett labdát, kényszerítőzött Dróthtal, majd átpörgette a labdát a kirontó kapus felett (3-1). Lendületben, támadásban maradt a Haladás – nem tudott mit kezdeni ellenfelével a vendég. A hajrában vészkapus játékra váltott a Berettyó, rúgott egy kapufát, de a HVSE rutinosan lehozta a végjátékot – sőt, Henrique üreskapus góllal tett pontot a meccs végére (4-1). Így értékes, biztos győzelemmel kezdte a rájátszást a bajnok.

Forrás: vaol.hu