A Hali továbbra is lendületben
2022.10.21 | 10:45

A címvédő Haladás remek formában futott neki a meccsnek, ugyanis előző három bajnokiját megnyerte – ráadásul e három mérkőzésen 24 gólt rúgott! Míg az Újpest nehezebb napokat él: anyagi okokból megvált két minőségi brazil légiósától.

Haladás VSE – Újpest FC-220Volt 4-1 (4-0).
Szombathely, Haladás Sportcsarnok 450 néző,
Vezette: Kovács G., Kubicsek M., Wittner J.

HVSE: Alasztics – Kovács M., Luiggi Longo, Nagy K., Dróth.
Csere: Homlok, Szalmás, Knizs, Hajmási, Sipos, Dávid, Vatamaniuc-Bartha, Cassemiro, Rutai.
Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramon.

Újpest: Vámosi – Szeghy, Suscsák, Lipl, Harnisch.
Csere: Kinics, Tyukász, Balogh L., Szabó J., Klacsák, Dunai, Horváth B., Östör.
Edző: Németh Péter.

Gólszerzők: Dróth (3.), Szalmás (5.), Sipos (9.), Rutai (16.), ill Dunai (28.).

Lendületesen kezdett a Haladás, az első helyzetek mégis az Újpest elől adódtak – Dávid például a gólvonalról mentett egy vendég szabadrúgásvariáció után. Dróth szabadrúgása viszont a bal alsóban kötött ki, ezzel megszerezte a vezetést a HVSE. Sőt, nem sokkal később Rutai játszotta tisztára magát jobbról, szép cselekkel, majd a második hullámban érkező Szalmás elé tálalt, aki 6 méterről nem hibázott (5. perc: 2-0). Innentől már a Haladás diktálta a tempót, rohamozott gőzerővel, a védekezésre kényszerülő Újpest a labdát is nehezen tartotta meg. Sipos növelte a hazai előnyt, miután Dávid szemfülesen, gyorsan elvégzett oldalberúgását közelről fejelte a kapuba (3-0). Nyomasztó volt a szombathelyi fölényt, időt is kért az újpestiek szakmai stábja. De nem változott a játék képe, sorjáztak a hazai helyzetek. Sőt, Rutai fordult le védőjéről, majd bombázott kíméletlenül laposan a kapuba (4-0). Kellett a szünet a vendégeknek – igaz, lefújás előtt egy kapufát azért rúgtak.

Fordulás után támadóbb szellemben tért vissza a pályára az Újpest, de kis idő elteltével ismét magához ragadta az irányítást a házigazda. Majd öt a négy elleni játékra váltott a váltott a vendég – és egy szerencsés, megpattanó lövéssel szépített (4-1). A folytatásban kiegyenlített meccset vívtak a felek, hazai oldalon Juanra mester minden játékosának lehetőséget adott. Csendesen peregtek a percek, kicsit leült a találkozó. A hajrában ismét megpróbálkozott a vészkapus játékkal az Újpest, de már nem tudott kozmetikázni az eredményen. A Haladás gyorsan eldöntötte a meccset, így a második félidőben kényelmesebb tempóra váltott – de talán az Újpest is elégedett lehet, hiszen a fő célját elérte, elkerülte a kiütéses vereséget.

Forrás: Vaol.hu