A Hali megállította a Fradit a Népligetben!
2019.09.10 | 21:06
A Hali megállította a Fradit a Népligetben! A két zöld-fehér csapat összecsapását nyugodtan nevezhettük rangadónak, hiszen a Fradi listavezetőként, míg a Hali bajnokesélyesként várta a hétfő estét. A vendégeknél mindenki hadra fogható volt, míg a fővárosiaknál az előző meccsekhez képest Jenei hiányzott, akit az Aramis ellen kiállítottak legutóbb. A találkozó több nézőt is megérdemelt volna, de érezhető volt, hogy egyidőben van a magyar-szlovák EB selejtezővel. FTC-FISHER KLÍMA - HALADÁS VSE 2-5 (2-2) Népliget, 200 néző Játékvezetők: Farkas, Juhász, Sipos FTC: Tóth Gy. - Öreglaki, Gergály, Fülöp, Bognár Cserék: Bajusz – Gellérfi, Rábold, Büki, Fekete, Cseri, Temesi, Óhidi. Szakmai igazgató: Roni Ribeiro HALADÁS: Alasztics - Hajmási, Simic, Moura, Dróth Cserék: Gyimesi – Melo, Horváth P., Sipos, Gerencsér, Péter, Vas Á., García M., Vidák. Vezetőedző: Juanra Calvo Gól: Gergály (3.), Büki (16.), ill. Simic (9.), Dróth (16., 22.), Vas Á. (25.), Hajmási (30.) 69740289_2516248695133873_7688805626725531648_n A vendégek léptek fel támadólag és irányították a játékot. Ennek ellenére a hazaiak kerültek előnybe egy szép találatot követően. Rábold passzolt remekül és váratlanul a hosszú kapufánál álló Gergályhoz, aki közelről szépen helyezett a rövid felsőbe. 1-0 A hátrány ellenére tovább rohamozott a Szombathely és nem is váratott magára sokáig az egyenlítés. Egy labdaszerzés után Simic került ziccerbe, és kissé éles szögből a léc alá bombázott. 1-1 A Fradi többnyire a kontrákra rendezkedett be, de ritkán tudott helyzetet kialakítani, így nem volt meglepő, hogy a vendég nyomás újabb gólt eredményez. Egy szöglet figura után Dróth bombázott a jobb felső sarokba, Tóth tehetetlen volt. 1-2 A vezetésnek ellenben nem sokáig örülhettek, mert egy gyors labdaszerzést követően Büki lépett ki ziccerben, aki remekül cselezte ki a kilépő Alaszticsot, és passzolt a kapuba. 2-2 A hátralévő időt kibekkelték a fővárosiak, így szünetre döntetlennel mehettek a csapatok. 69993111_2516248798467196_8788098443097669632_n A fordulás után nagy erőket mozgósított a Hali és látszott, hogy próbálják gyorsítani a játékot, ami elég hamar eredményre vezetett. Dróth kapott egy felpasszt, ami után klasszis módon fordult le, és lőtte ki a hosszú alsót, megszerezve ismét a vezetést. 2-3 Ekkor már érződött, hogy a Fradi játékosai kezdenek teljesen elfáradni, hiszen az előző napokban egy nemzetközi tornán voltak. Ennek eredménye volt, hogy elvétve volt náluk a labda, és egyre több helyzete akadt a vendégeknek. Egy ilyet használt ki Vas, aki távolról egy pontos lövéssel vette be Tóth Gyula kapuját. 2-4 Először volt két gólos a különbség, és úgy tűnt, egy újabb Hali találat eldönti a három pont sorsát. Ez a játékrész derekán be is következett. Hajmási érkezett remekül a hosszún, és csak az üres kapuba kellett passzolnia a pontos keresztlabdát. 2-5 Innen már hiába küzdött a Roni legénység, csak a szívük vitte őket előre, erejük már nem volt a felzárkózásra, így a vendégeknek nem kellett már izgulni a győzelem miatt. 70284072_2516248521800557_5794524242288574464_n A Hali érvényesítette a papírformát és Simis és Dróth vezérletével hozták a fontos három pontot. A Fradi nagyot küzdött, és ha játékosai frissen várják ezt az összecsapást, akkor talán végig meccsben maradtak volna, de így csak egy félidőn keresztül bírták tartani a lépést. Ezzel a Ferencváros az első helyről visszacsúszott a negyedik helyre, míg a Hali fellépett a dobogóra. FH 11 Roni RiberioRoni Ribeiro, FTC: - Mindkét csapat erősen kezdte a mérkőzést, azt gondolom kiegyenlítettnek tűntek az erőviszonyok, ezért is tudtunk igazságos döntetlennel az öltözőbe menni a félidőben. Aztán a második játékrészben már látszott a játékosaimon az elmúlt öt nap érthető fáradtsága, s ezt a Hali  kíméletlenül kihasználta. A vereség ellenére sok jó megoldásunk volt,  de néhány hiba is felszínre került, ezeken javítanunk kell. Gratulálok a Haladásnak, de legfőképp a csapatom minden játékosának a  helytállásért. © Unger TamásJuanra Calvo, Haladás: - Nehéz meccset játszottunk, mert a Fradi jó volt az első félidőben, de szerintem mi jobban jatszottunk mind a kettő félidőben. Még sokat kell fejlődnünk, de szerintem jó úton járunk.