A Haladás esélyeshez méltón verte a Debrecent
2021.11.27 | 04:41

Rangadót rendeztek a Haladás Sportkomplexumban, a listavezető Haladás VSE fogadta a harmadik helyezett Debreceni EAC-ot. Bár a két csapatot csak két hely, ugyanakkor hét pont választotta el egymástól. A negyedik fordulóban már összecsaptak egymással, akkor a vasiak 3-2-re nyertek Debrecenben.

Debreceni EAC 5-3 (2-0).
Haladás Sportkomplexum, Szombathely 350 néző
Vezette:
 Kubicsek - Ibriksz - Wittner.

Haladás VSE: Alasztics – Kovács M., Luiggi Longo, Gerencsér, Henrique.
Csere: Gyimesi, Homlok (kapusok), Szalmás, Hajmási, Dróth, Sipos, Dávid, Vatamunic-Bartha, Vas.
Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramón.

DEAC: Dobi – Faragó, Szentes, Vass, Szabó J.
Csere: Krajcsi, Harmati, Pedroso, Thiago, Rácz, Berecz, Sándor, Serestyén.
Edző: Elek Gergő.

Góllövők: Henrique (18.), Vas (19.), Dávid (23.), Dróth (29., büntetőből), Hajmási (38.) illetve Harmati (36.), Szentesi (37.), Faragó (38.).

Aztán Alasztics védett rövid időn belül kétszer is nagyot. Majd Hajmási találta el a kapufát – hullámzott, megélénkült a meccs, a vendégeknek is kockáztatniuk kellett. A szombathelyiek nem elégedtek meg a háromgólos vezetéssel, tetemes előnyük birtokában is próbáltak újabb gólokat szerezni. Egy Szalmás-Henrique támadás végén utóbbi gyönyörű mozdulattal a léc fölé emelt. Növelte előnyét a vasi csapat, a 29. percben Dróth büntetőből magabiztosan lőtt a jobb sarokba (4-0). A zöld-fehérek uralták a meccset, lendületesen, jól játszottak.

A 36. percben viszont szépítettek a vendégek, Harmati a jobb felső sarokba bombázott (4-1), egy perc múlva Szentesi is hasonlóan nagy gólt lőtt (4-2). Hajmási azonban egy szép szóló után betalált (5-2). Aztán Faragó szépített (5-3) – potyogtak a gólok. Majd a hajrában Homlok védett nagyokat, fontos pillanatokban hárított a kapus. A HVSE a végén saját maga számára tette nehézzé a mecscset, de összességében teljesen megérdemelten nyert.

Forrás: vaol.hu