A Haladás ismét legyőzte a bajnokot
2018.05.30 | 06:07
Az NB I-es futsalbajnokság rájátszásának utolsó meccsén a Swietelsky-Haladás VSE legyőzte a címvédő Győrt.

A friss kupagyőztes fogadta a bajnoki címvédőt – de a presztízsen kívül különösebb tétje nem volt a meccsnek. A Győr ugyanis már mindenképpen bejutott a bajnoki döntőbe, a Haladás pedig a bronzcsatával zárja majd a 2017/2018-as kiírást. A szombathelyiektől Vidák és Sipos hiányzott eltiltás miatt. A Győrből pedig az eltiltott spanyol gólzsák, Alex maradt ki, az elsőszámú kapus, Alasztics pedig pihenőt kapott. Swietelsky-Haladás VSE–Rába ETO Győr 4-2 (2-0). Szombathely, 500 néző, NB I-es futsalmérkőzés, rájátszás, vezette: Farkas B., Kubicsek M. (Tamási P.). HVSE: Sásdi – Öreglaki, Horváth P., Michel, Dróth. Csere: Gyimesi, Matyi (kapusok), Németh G., Németh P., Santos, Márkus, Hajmási, Szakasics, Bencsik. Edző: Turzó József. Rába ETO: Klicsó – Tama, Gerard, Juan Ramon, Dávid. Csere: Győrffy, Papp, Klacsák, Kovács, Végh, Sáhó, Bognár, Szücs. Edző: Rodriguez Nebreda Javier. Góllövő: Márkus 2 (9., 19.), Dróth 2 (31., 37.), ill. Gerard (21.), Juan Ramon (27.). Óvatos játékkal kezdtek a csapatok, ennek megfelelően igazán nagy helyzet nem alakult ki egyik oldalon sem – pontrúgásokkal, kontrákkal próbálkoztak a felek. Már kezdte átvenni az irányítást az ETO, amikor a hazai kispad időt kért. Visszatérve a pályára rögtön előnybe került a házigazda: Márkus bombázott a jobb felsőbe. A gól után támadásban maradt a Haladás, alaposan megdolgoztatva az ETO kapusát. Santos löketénél a kapufa még megmentette a vendégeket, ám a félidő lefújása előtt érkezett ismét Márkus, és közelről gólra váltotta Bencsik ziccerpasszát. Jókor jött a szünet a vendégeknek. A második félidőbe viszont belealudt a Haladás, rögtön szépített a Győr. Kellett kis idő, mire rendezte sorait a szombathelyi alakulat. Mindkét csapat sokat cserélt, bőven kaptak lehetőséget a fiatalok is. Már kezdte ismét magához ragadni az irányítást a HVSE, amikor Juan Ramon távoli, megpattanó lökete kikötött Sásdi kapujában – szerencsés góllal egyenlített a Győr (27. perc: 2-2). A folytatásban mindkét csapat a győzelemért rohamozott, nagyobb helyzetei a Haladásnak voltak. Öreglaki még a kapufát találta el, Dróth azonban egy szép lefordulás után betalált volt csapatának (31. perc: 3-2). Nyomott tovább az élesebbnek tűnő zöld-fehér gárda, érett az újabb hazai gól. Az ETO nem riadt vissza a kemény faultoktól sem. Így kisbüntetőhöz jutott a Haladás, Dróth pedig nem hibázott (37. perc: 4-1). Eldőlt a meccs. A Haladás idén harmadszor is legyőzte a Győrt – ez komoly bravúr.   - Tóth Gábor, fotó: Unger Tamás -