A GYŐR NYERTE A NYUGATI RANGADÓT
2017.04.25 | 07:06
A GYŐR NYERTE A NYUGATI RANGADÓT 6-3-as magabiztos győzelemmel folytatta a bajnokságot a címvédő, 4 pontra ellépve a Berettyótól a Felsőház tabelláján.
Küzdelmes és szoros első félidőben 3-1-es győri vezetéssel fordultak a csapatok. Juanra elegáns góljára és Seidler duplájára csak Halmos tudott válaszolni.  A szünet után egy gólra feljött a Hali, de ezután a Rába hengerelt. Seidler ismét villant kétszer, ezután már a győri fölény végig megmaradt. Drahovsky góljára Öreglaki válaszolt vészkapus játékból, több találat nem esett a rangadón.  Komoly össztűz alá vették Harnischék a szombathelyi kaput a mérkőzés elején, de jól tűrte a Hali a nyomást, sőt gyors kontrákra is volt lehetőségük, egyiknél Matkovicsnak kellett határozottan kifutni, hogy Halmos elől kivágja a labdát. HarnischÁkos kapufája már jelezte, érik a győri gól. A 6. percben Juanra emelésével aztán szerzett vezetést az ETO, majd lendületbe jött a címvédő.  M. Seidler gólja után  Halmos hozta vissza a Hali reményeket, majd ismét Seidler lőtt bombagólt, így két gólos vezetést szerzett az ETO az első félidőben. Az ETO irányította a játékot, a Haladás szívós munkával, valamint Sásdi védéseivel maradt a meccsben. Az ETO fölénye a helyzetekben is megmutatkozott, de nagy százalékban azok ki is maradtak, csak a nagy kedvvel játszó Juanra Calvo talált be elegáns mozdulattal, mellette Seidler duplázott az amúgy ma is jól védő Sásdi kapujába. A Haladástól 2-0-nál Halmosi szépített az első 20 percben, így 3-1-es győri vezetéssel fordultak a szünetben a csapatok. Győri helyzettel kezdődik a második félidő, Constantino bombáz kapura és Sásdi véd a 21. percben. A 22. percben Horváth Pétert ugratták ki remekül, aki a kifutó Matkovics mellett csavart a győri kapu jobb oldalába (3-2). Szépít a Hali, egy gólra csökkentve a különbséget. A 25. percben előbb Juanra, majd Seidler a jobb oldalon kétszer is ugyanabból a szituációból vágta a labdát a szombathelyi kapu bal alsó sarkába (4-3, 5-3), amivel tulajdonképpen el is döntötték a mérkőzést. Sokkolta a dupla gól a Halit, és öt percbe is tellett, amíg összeszedték magukat, addig több hazai támadást láthatott a győri publikum. A 28. percben Hajmási lövését piszkálta ki Matkovics, majd vészkapus játékra tért át a Szombathely. A bal oldalon Constantino szöktetésével Drahovsky is betalált a 29. percben (6-2), időt is kért Turzó József. Folytatta vészkapus játékát a Haladás, Öreglaki nagy helyzetben lőtt fölé a 30. percben. Közben Drahovsky bombáját védte Sásdi Bálint. Élvezik a zöld-fehérek a játékot, jönnek is a szép megoldások sorban. Nagy iramban futsaloznak a csapatok, Matkovics véd kettőt gyorsan, majd Harnisch szép csel után megcsinálja magának a ziccert, de nagy erővel mellé tüzelt, nagy helyzet volt! A hajrá felszabadult játékot hozott, aminek a győri közönség örült a legjobban, valamint annak is, hogy pályára léptek a fiatalok is szép sorjában, amire különösen ügyel Marcos Angulo a győreik mestere. A 36. percben a vészkapus Öreglaki kapott jó indítást és emelt a bal felső sarokba, szépít a Haladás (6-3). Majdnem ismét beköszönnek, Matkovicsnak kellett Vidák lövését kitolni, de pont az érkező Horváth Péter elé, de végül mentenek a győri védők.   A 39. percben Constantino próbálkozott a bal oldalról lövéssel, Sásdi védett, majd Drahovsky tüzelt fölé. Pörgősek az utolsó percek, de a hajrában már nem változott az eredmény. Az utolsó pillanatig becsülettel küzdő Haladást magabiztos játékkal győzte le az ETO, sikerével 4 pontra nőtt az előnye a Felsőházban. Marcos Angulo: - A vártnál talán könnyedebb győzelmet arattunk, örülök, hogy négy pontra nőtt ezzel az előnyünk, s a fiataljainkat is a pályára küldhettem. RÁBA ETO – SWIETELSKY HALADÁS VSE 6-3 (3-1) Magvassy csarnok, Győr ETO: Matkovics G. – Davide, Harnisch, Drahovsky, Seidler Csere: Tóth Gy. – Constantino, Gémesi, Vas, Juanra, Sáhó, Dávid, Bognár, Tama Vezetőedző: Marcos Angulo Haladás: Sásdi – Horváth, Gyurcsányi, Németh, Vidák Csere: Gyimesi, Matyi, Gyenese, Bencsik, Hajmási, Öreglaki, Sipos, Halmos, Németh Vezetőedző: Turzó József Gólszerzők: Seidler (12, 20, 25,), Juanra (5p, 25p), Drahovsky (29p), illetve Horváth P. (16p), Horváth P. (22p), Öreglaki (36p) nm  - eto.hu -

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00