A Göcsej nyerte a Fradi elleni rangadót!
2015.02.17 | 19:52
A Göcsej nyerte a Fradi elleni rangadót! Göcsej Sport Klub – Fradi Futsal-Fischer Klíma: 3-1 (1-0) Zalaegerszeg, 900 néző Játékvezetők: Kovács G., Czene-Joó Göcsej SK: Balikó, Bagó, Nagy, Szőke, Halmos Cserék: Schmidt, Tóth, Friss, Bogyó, Horváth, Szabó, Papp, Sümegi, Makasics Edző: Bagó Fradi Futsal-Fischer Klíma: Borsi, Mészáros, Fehér, Kozák, Karacs Cserék: Lukács, Balán, Kalu, Horváth, Ruzicska, Pál, Déri, Becsei, Papp Edző: Lengyel Béla Gólszerzők: Nagy, Halmos (2) illetve Kozák Sárga lap: Balikó, Bagó illetve Karacs, Lukács Pirosa lap: Kalu  A másodosztályú bajnokság egyik legnagyobb rangadóját játszották hétfő este Zalaegerszegen, ahol a tabella éllovasa, a Göcsej SK fogadta a 4 pontos hátrányban a harmadik helyen álló Fradi Futsal csapatát. Hatalmas várakozás előzte meg a mérkőzést, hiszen hazai győzelem esetén a zalai gárda megerősíthette vezető helyét a nyugati csoportban, a fővárosi győzelem esetén azonban a zöld-fehérek 1 pontra megközelítették volna a tabella vezetőjét. A nagy tét hatalmas visszhangot keltett a médiában is, aminek eredménye a kilátogató szurkolók népes táborában mutatkozott meg, hiszen közel ezer néző jelenlétében indult a találkozó. A nagy tét a mérkőzésre is rányomta a bélyegét, óvatosan kezdtek a felek, az első pár perc mezőnyjátékkal telt. A csendet Nagy Gergő gólja törte meg, aki egy jól elvégzett oldalberúgásra érkezett kiváló ütemben és a statikus Fradi védelem mellett a kapuba helyezett (1:0). A félidő további részében mind a két csapatnak voltak lehetőségei gólt szerezni, azonban mind Balikó Milán, mind pedig Borsi Dávid remekelt a kapuban, sorra mutatták be a nagyobbnál nagyobb bravúrokat. A második félidőben a Ferencváros gárdája érzékelhetően dominánsabb volt, mint az első játékrészben, több lehetőségük is adódott, azonban vagy a Zala megyei csapat rendezett védekezése, vagy pedig Balikó kapus tartotta a hazaiakat meccsben. A fővárosiak a félidő első részében meg is fordíthatták volna a találkozó eredményét, azonban a kimaradt helyzetek megbosszulták magukat, a 29. percben egy gyorsan végigvitt hazai kontra végén a remek teljesítményt mutató Borsi sem tudta csapatát megmenteni a két gólos hátránytól, HalmosMáté passzolta a keresztbe rúgott játékszert a kapuba (2:0). A zöldek azonban ekkor sem adták fel és folyamatosan nyomás alatt tartották a zalaegerszegi kaput, de a mezőnyfölényüket nem tudták gólra váltani. A zöldek 4 perccel a mérkőzés vége előtt vészkapus játékra váltottak, amivel teremtettek újabb lehetőségeket, de ezen a napon hadilábon álltak a gólszerzéssel. Másfél perccel a hármas sípszó előtt azonban a fővárosiak elveszítették a labdát, amit Halmos a saját térfelének közepéről azonnal kapura emelt, és nem is tévesztett célt (3:0). Láttunk már csodát futsal mérkőzésen, de itt ekkor úgy tűnt, hogy eldőlt a rangadó. A Fradi játékosai mindent megtettek a gólszerzés érdekében az utolsó pillanatokban is, melynek eredményeképpen Kozák Tamás lövése vágódott a bal alsó sarokba az utolsó minutumban (3:1). A meccs krónikájához tartozik még, hogy a vendégek játékosa, Kalu nem bírta idegekkel a vereséget, aki a mérkőzés legvégén kiállítatta magát. A mérkőzésre kilátogató szurkolók nagyon jól szórakoztak, mert egy izgalmas, fordulatos mérkőzést láthattak. A hazai publikum jogosan ünnepelte a zalaegerszegi csapatot, hiszen egy hatalmas lépést tettek a bajnoki cím felé. A ferencvárosi szurkolók pedig szintén büszkén vigasztalták az övéiket, hiszen a játékosok mindent megtettek a győzelemért, az akarattal és a küzdeni tudással nem volt probléma a vendégoldalon sem, így pedig - Simon Tibor elhíresült mondata óta tudjuk - a tisztes vereség is elnézhető. Bagó Gábor: - Biztos voltam benne, hogy nem a szép játék fog dominálni. Ez így is lett... Egy nagyon hajtós, "ki-ki" meccs volt, oda-vissza rohanással. 3 meghatározó játékosunk sérült volt. Ennek ellenére a második rangadónkat is sikerült megnyernünk. Úgy érzem, hogy ahogy Pesten a Fradi nem érdemelt anno ellenünk győzelmet, most egy pontot talán megérdemelt volna. Jobban játszottak, de mi jobban akartuk a győzelmet. Büszke vagyok a csapatomra és gratulálok mindenkinek. Balikó Milán, a Göcsej kapusa: - Jót tett Nekünk a korai első gólunk. Ez megkönnyítette a helyzetünket, hiszen Nekik kellett menni az eredmény után. Nyomás alatt voltunk szinte végig, de sikerült jó napot kifognom és a csapat is mindent megtett azért, hogy ne rezdüljön a hálónk. A csapat nevében köszönöm a rengeteg kilátogató nézőnek a bíztatást, nagy szükségünk volt rá. Édesanyámtól pedig ezúton szeretnék elnézést kérni a hallottak miatt. Borsi Dávid, az FTC kapusa: - Kettős érzések vannak bennem a mérkőzéssel kapcsolatosan: egyrészről szomorú vagyok amiatt, hogy elúszni látszik a bajnokság - mondom ezt annak ellenére, hogy matematikai esélyünk még van a győzelemre -, másrészről viszont örülök annak az útnak, amin a Fradi Futsal jelenleg jár. Télen elindult ugyanis egy komoly építkezés, egy teljesen új, fiatal csapat kezd összeállni, amely kitartó, következetes munkával szép eredményeket érhet el a közeljövőben. Ennek fényében tán kevésbé fájó a vereség, bár a mérkőzés összképe alapján úgy gondolom, hogy többet is kihozhattunk volna a meccsből, hiszen számtalan helyzetet hagytunk ki a kétszer húsz perc alatt. Ha Balikó Milán nem véd ilyen remekül, gólokkal nyerhettünk volna, így viszont csak dicséret illeti a kollégát. A hangulat miatt külön élmény volt a meccs, igazi futsal propaganda volt a Göcsej-Fradi rangadó. Külön köszönet szurkolóinknak, akik kilátogattak a meccsre, s végéig buzdítottak minket. Lengyel Béla: - Gratulálok a Göcsejnek. Férfias küzdelemben legyőztek minket, egy olyan mérkőzésen, ahol sajnos a szerencse nem állt mellettünk. Rossz volt a helyzetkihasználásunk, és ahogy az őszi mérkőzésen a mi kapusunk, Borsi Dávid, most ellenfelünk kapusa védett hihetetlen formában. Nem esünk össze. Küzdünk tovább, és készülünk a TF ellen. Köszönjük szurkolóinknak a bíztatást, és a fantasztikus hangulatot!  Fotók: Katona Tibor