A Göcsej is győzelemmel kezdte az Alsóházi rájátszást
2016.04.19 | 10:20
A Göcsej is győzelemmel kezdte az Alsóházi rájátszást Futsal NB I Alsó-ház 1. forduló Rubeola Futball Club - Göcsej SK 1-3 (0-1) Csömör, Játékvezetők: Baghy Csaba Rubeola: Varsányi Á., Jenei O., Érsek R., Tősér G., Józsa T. Csere: Maruzsi M., Horváth G., Pirik T., Méhes P., Miletics Zs., Nehéz K., Várkonyi B., Takó Cs. Edző: Takó Csaba Göcsej: Schmidt G., Borsi G., Sámson Z., Apatini M., Halmos M. Csere: Cseresnyés A., Nagy G., Tóth Z., Horváth D., Horváth E., László D., Bogyó K., Szőke Á., Kottán K. Gábor Edző. Korolovszky Gábor Gólszerzők: Érsek R. (37) ill., Sámson Z. (5), Halmos M. (21,30)  A mérkőzés elején letámadták ellenfelüket a vendégek, és ez kellően megzavarta a Rubeolát. Az első percekben többször a hazai kapus és a kapufa mentette meg a góltól a Csömört. Az 5. percben Sámson Zoltán szerezte meg a vezetést (0-1). A rúgott gól kicsit elbizakodottá tette a Göcsejt, és magukra engedték a vendéglátókat, akik többször is veszélyeztették Schmidt Gábor kapuját, de ő többször is bravúrral védett. A félidő második felében visszavették az irányítást a zalaiak, és tovább növelhették volna előnyüket, ha pontosabban játsszák végig az emberelőnyös helyzeteket.  A második félidőben mindjárt a középkezdés után ismét gólt szerzett a Korolovszky csapat. Ezúttal Halmos Máté talált be, hosszú gólszünet után.  A 30. percben Halmos újabb góljával már 3-0-ra vezettek a vendégek. A mérkőzés eldőlt, és Érsek Róbert gólja csak szépségtapaszt jelentett a 37. percben. Takó Csaba: - Egy nagyon jól szervezett csapat ellen léptünk pályára ma este, végig nagy csata folyt a pályán. A helyzeteink megvoltak, azonban ezek kihasználásával gondjaink akadtak, és mivel ezt a játékot gólra játszzák, nem érdemeltünk pontot. Sajnálom, hogy nem sikerült győzelemmel indítani a rájátszást, de a céljaink ettől nem változtak. Gratulálok a Göcsejnek! Korolovszky Gábor: - Fontos volt, hogy győztes meccsel kezdjük a rájátszást. Nehéz, agresszív ellenfél volt a Rubeola a szó nagyon jó értelmében. Időnként nagyon jól játszottunk és sok helyzetet alakítottunk ki. Megérdemelten nyertünk, de már készülni kell a következő mérkőzésre.