A Fradi megszorongatta az ETO-t
2016.12.18 | 05:33
A Fradi megszorongatta az ETO-t Nem játszott jól, de a kötelező győzelmet megszerezte az ETO a FTC-Futsal otthonában. A sikerrel 9 pontra nőtt a Rába előnye a bajnoki tabellán. Szoros lett az évadzáró
Nagy küzdelem, pontatlan játék és kevés helyzet jellemezte az 1-1-es első félidőt. Seidler egyéni akcióját követően szerezte meg a vezetést az ETO a 9. percben egy fél tucat elpuskázott helyzet után. A cseh játékos szép cselek után külsővel lőtt középről Sikur mellett a hálóba (0-1). A további gólok helyett kimaradt helyzetek és a bátrabb FTC játék meghozta a hazai egyenlítést, igaz a játék képében ez még nem volt benne. Egy gyors kontrát követően Karacs egyenlített a kapufa segítségével a 13. percben (1-1). A gól lendületben hozta a hazaiakat, akik a hajrában akár többször is bevehették volna Tóth Gyula kapuját, de vagy ők hibáztak, vagy a győri válogatott hálóőr védett bravúrral. Jól jött a szünet a bajnoknak, játékosai magasabb fokozatba kapcsolva támadóbb felfogásban kezdtek játszani, agresszívabb futsaljuk hibára késztette a Ferencvárost. Meg is lett ennek az eredménye, Drahovsky fontos gólt lőtt a 22. percben, középről laposan lőtt a Fradi kapujának jobb alsó sarkába újra megszerezve a Győrnek a vezetést (1-2).  Ezután Harnisch növelte kettőre a győri előnyt a 29. percben, mikor egy szögletből belőtt labdára jól mozdulva szép mozdulattal perdített magasan a léc alá (1-3). Akár újabb gólokat is szerezhetett volna a bajnok, szinte minden szögből körbelőtték a kaput, vagy Sikur vette elő a pajzsát, több alkalommal védett. Amire nem számított senki a két gólos hátrányból jött vissza Birinyi találatával a meccsbe a Fradi. Horváth merte megcsinálni élete cselét, majd ahogy kell passzolt Birinyihez, aki közvetlen közelről a bal alsó sarokba lőtte a labdát a megdermedt győri hálóőr mellett (2-3). A Fradi az utolsó 2,5 percben mindent megtett az egyenlítésért, azonban az ETO jól összpontosított a védekezésre a hajrában, ezért a hazaiak vészkapus játékkal sem tudták bevenni Tóth kapuját. Az Rába ETO a defenzív felfogásban játszó, gyors kontrákkal kombináló FTC ellen meglepetésre megszenvedett a hajrában a győzelemért, azonban a mérkőzést egészét tekintve megérdemelten vitték haza a 3 pontot Népligetből. marcos-angulo_2016-09-03Marcos Angulo: - Ebben az évben most játszottunk a legrosszabban, de szerencsére meg tudtuk nyerni a mérkőzést. gratulálok a Fradinak, mert próbáltak küzdeni, mivel nem tettünk semmi különöset ellene, ezért meccsben maradtak végig. A karácsonyi szünet következik, majd január 3-án kezdjük az edzéseket készülve a Dunaújváros elleni megmérettetésre.

FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA–RÁBA ETO 2–3 (1–1)

Gólszerzők: Karacs (13.), Birinyi (37.), ill. Seidler (9.), Drahovsky (22.), Harnisch (29.)  FTC-Futsal: Sikur – Lak, Nagy, Horváth, Kulik Csere: Komáromi, Birinyi, Szabó, Jándék, Karacs, Borsi Vezetőedző: Csernai Gábor ETO: Tóth – Juanra, Constantino, Dávid, Vas Csere: Davide, Harnisch, Drahovsky, Bognár, Sáhó, Matkovics, Alasztics Vezetőedző: Marcos Angulo eto.hu