A Fradi kiütötte a Barcikát, nagy lépést tett az Újpest a felsőházért!
2019.01.31 | 20:09
A Fradi kiütötte a Barcikát, nagy lépést tett az Újpest a felsőházért! KELETI CSOPORT, 19. Forduló   FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA – KAZINCBARCIKAI ÖRDÖGÖK 17-3 (7-1) A vendégek több meghatározó játékosukat is nélkülözni kényszerültek, így nagy reményeik nem lehettek a mérkőzéssel kapcsolatosan. A zöld-fehérek annak ellenére, hogy megnyerték az alapszakaszt, igen motiváltak voltak, már csak az őszi döntetlen miatt is, hogy bizonyítsák, hogy az csak véletlen volt. Mint az eredmény mutatja, elég jól sikerült. A Fradi egy percre sem állt le, és folyamatosan rohamozott, és sorra szerezte a gólokat. A sok bekapott gól ellenére a Barcikánál a kapusok jól védtek, ennek volt köszönhető, hogy nem lett még nagyobb különbségű a vereség. A Kazincbarcika a többi eredménynek köszönhetően lépéshátrányba került a felsőházért, ráadásul a sorsolásuk sem könnyű, így nehéz helyzetben vannak jelenleg.

CSENGER FUTSAL – KINCSEM LOVASPARK SE 3-0 játék nélkül A mérkőzés elmaradt, mivel a vendégek nem túl korrekt módon nem utaztak el az összecsapásra. A Csengernél eléggé morcosan vették tudomásul, hogy nem lesz meccs, de viszont az ajándékba kapott három ponttal szinte a felsőházi rájátszásban érezhetik magukat, és egy jó hajrával még a dobogó is meglehet. Ami a Kincsemet illeti, a három büntető pontnak köszönhetően szinte biztos, hogy utolsó helyen fejezik be az alapszakaszt, így hátrányból kezdhetik meg a harcot a bennmaradásért.   NYÍRBÁTORI SC – SCOREGOAL KECSKEMÉTI TE 4-9 (2-5) A Kecskemét szeretett volna bizonyítani, hogy a Fradi elleni rossz teljesítmény csak kisiklás volt, plusz megőrizni a dobogós helyezést. Nyírbátor az elmúlt fordulókban több meglepetést is okozott, főleg hazai környezetben, és a találkozó elején úgy tűnt, ismét bekövetkezhet, hiszen kettő gólos előnyre tettek szert elég hamar, de a Kecskemét rendezte sorait, és átvéve a játék irányítását, szünetre nem csak hogy fordítottak, de több góllal vezettek. A fordulás után is az ő akaratuk érvényesült, amely újabb találatokban nyilvánult meg. A bátoriak ezúttal nem tudták megszorongatni ellenfelüket. A vendégcsapat győzelmével őrzi harmadik helyét a tabellán, de vesztett pontok alapján másodikok. 51168149_2546696662223322_6005906684168372224_n   ÚJPEST FC-220 VOLT – KARTAL SE 7-3 (2-3) Igazi tétje az összecsapának csak az Újpest számára volt, hiszen ők még küzdenek a felsőházért, míg a Kartal szinte biztos, hogy dobogós, a kérdés csak, hogy a második vagy a harmadik helyen zárja az alapszakaszt. A hazaiak több új játékost igazoltak, így bizakodva várták az összecsapást. Ennek ellenére a Kartalé volt az első 10 perc, ami két gólban teljesedett ki. A lila-fehérek szaladtak az eredmény után és a játékos-edző, Póta Balázs duplázott egy perc alatt, így kezdődhetett minden elölről. A félidő végén a vendégek megszerezték a vezetést újra, és ekkor kevesen gondolták, hogy Simon Péter fiai ezzel ellövik minden puskaporukat, pedig ez történt. Az Újpest a fordulás után remek arányban értékesítette kínálkozó lehetőségeit, így fordítani tudott, majd a hajrához közeledve bebiztosította a győzelmet. A fontos három ponttal lépéselőnybe kerültek az üldözőkkel szemben, de még nem nyugodhatnak meg. A következő mérkőzésükön a sereghajtóhoz látogatnak, ahol bebiztosíthatják a felsőházi rájátszást. 51080277_2343047315706166_5774938886476136448_n   MAGLÓDI TC – REAC-SISE 5-6 (2-3) 7128a28d-01ae-4d51-aebe-f63656874f2dAz elmúlt fordulók eredményei alapján kijelenthető, hogy a Maglód hullámvölgybe került, de itt volt a lehetőség kozmetikázni az eredményeken. Az ellenfél a REAC volt, akikre (talán) rámondhatjuk, hogy a legrapszodikusabb csapat. Közel voltak az elmúlt játéknapon is a bravúrhoz a Győr otthonába, de ott nem sikerült a pontszerzés, de most ismét meglepték ellenfelüket, ami eredményben is megmutatkozott. A meccs elég hullámzó volt. A maglódiak két gólos előnyt harcoltak ki, de utána elpuskázták a helyzeteket, amit az ellenfél büntetett, és szünetig fordítottak. A második félidőben felváltva estek a gólok, és a hajráig úgy tűnt, megosztoznak a pontokon a csapatok, de az igazi izgalmak a végére maradtak. A Maglód az utolsó előtt percben megszerezte ismét a vezetést, de egy egyéni hiba és egy gyors vendégkontra megpecsételte a sorsukat. Előbb egyenlített, majd az utolsó percben a győztes gólt is megszerezte a REAC. A hazaiak a rossz széria ellenére még mindig harmadikok, de már csak két ponttal előzik meg a Nagykanizsát, akikhez még utaznak. A dolgukat nehezíti, hogy két kulcsjátékosuk is piros lapot kapott, így rájuk eltiltás vár.   MVFC BERETTYÓÚJFALU – ENERGIA SC GYÖNGYÖS A találkozót február 1.-re halasztották.