A Fradi edzője döntött az egyetemi rangadón!
2016.09.27 | 12:41
A Fradi edzője döntött az egyetemi rangadón!  Igazi egyetemi rangadót rendeztek a MAFC csarnokban, ahol szinte megtelt teljesen a lelátó. A találkozó előtt Csernai Gábornak adták át a tavalyi NBII-es bajnokság gólkirályi címért járó emlékplakettet. Mind a két csapat esélyes a bajnoki címre, így igazi hatpontos estére készültek a felek. BME Futsal – TFSE 3-1 (1-0) MAFC Sportcsarnok, 300 néző Játékvezetők: Farkas B., Zimonyi  BME: Unger – Dudás, Csernai, Fodor, Szigeti Cserék: Papp – Oláh, Fazekas, Varga, Palásthy Játékos-edző: Csernai Gábor TFSE: Szűcs – Bakay, Balazsin, Csernai, Póta Cserék: Sztarnyovszky, Kavalecz, Demeter, Horváth, Faragó, Meggyes, Lieszkovszky, Fézler Játékos-edző: Póta Balázs Sárga lap: Szigeti illetve Póta, Fézler, Sztranyovszky, Faragó, Demeter Gólszerzők: Csernai, Fodor (2) illetve Bakay Ahogy várható volt, egymásnak esnek a csapatok, így jó iramú változatosra meccset láthatott a szépszámú publikum. Az első gólra nem kellett sokat várni. Csernai váltott gólra egy szabadrúgást a hatodik percben. A folytatásban is a BME előtt adódtak a nagyobb lehetőségek, de a TF kapujában Szűcs többször védett bravúrral. A TF számára nem sok babér termett az első játékrészben, egy-két lehetőséget leszámítva. A második játékrész is BME góllal kezdődött. Ismét Csernai volt a főszereplő, aki mintaszerűen fordult le Pótáról, majd centerezett a hosszún üresen érkező Fodor elé, aki közelről nem hibázott. Az újabb bekapott gól megfogta a TF-t, amit kihasználhatott volna a BME, de nem tudták gólra váltani az újabb lehetőségeiket. Ahogy telt az idő, a hazaiak fáradni látszottak, és az utolsó 10 percre állandósult a TF fölénye, és csak idő kérdése volt, hogy jöjjön a szépítés. A találat érkezett is 7 perccel a vége előtt, így ismét nyílt volt a mérkőzés. A hajrában rohamozott a Póta-legénység, de nem jött az egyenlítés. Az utolsó 3 percben vészkapussal rohamoztak a vendégek, de a gól nem jött össze, majd egy perccel a vége előtt, két véleményes kezezéses eset is történt, de mind a kettőnél néma maradt a játékvezetők sípja, és utóbbi után a labda a hazaik elé került, akik az üresen maradt kapuba íveltek, eldöntve a három pontot. A végére teljesen elfáradó hazaiak hősiesen megőrizték előnyüket, így megérdemelten nyertek. Amennyiben a TF valóban versenyben szeretne lenni a bajnoki címért, sokkal jobb teljesítményre lesz szüksége a folytatásban. f01b_net071Csernai Gábor, BME: - Jó iramú meccset játszottunk, ahol jókor szereztük a góljainkat. Úgy érzem az első félidőben eldönthettük volna a találkozót, de kihagytuk a helyzeteinket. A hajrában el kell ismerni, hogy időnként szerencsénk is volt, de egy rangadón arra is szükség van. Nagy dolog, hogy foghíjasan is sikerült begyűjteni a három pontot.  imagesPóta Balázs, TFSE: - Nagyon csalódott vagyok... Nem sikerült egy jó meccset játszanunk, mi enerváltan, önbizalom nélkül, lassan és pontatlanul játszottunk, a BME pedig a mai napon fegyelmezett védekezésből, néhol a játékot ölve, lekontrázott minket. Sokkal több jó egyéni teljesítményre lesz szükségünk, ha bajnokságot szeretnénk nyerni, rendet kell tenni a fejekben! Sajnálom a nézőket, hogy nem tudott a mai találkozó felnőni a feladathoz. A játékvezetőkkel én 3 év alatt, amióta irányítom a csapatomat, még nem foglalkoztam, de ma megteszem, mert  lehet hogy végeredményt befolyásolót hibáztak. Visszanézzük a felvételeket, addig is sok sikert kívánok nekik a világbajnoki meccseken és a bajnokok ligájában, mi meg tanulunk a hibáinkból és remélem elkezdjük végre a bajnokságot! Gratulálok Csernai Gabi barátomnak és a csapatának! 1 3 [gallery ids="66104,66105,66108,66111,66112,66115,66116,66117,66118,66121,66124,66126"]  Fotó: Németh Andrea