A fővárosban vette el a Tolna a TFSE veretlenségét!
2019.10.28 | 20:54
 Jó meccsre volt kilátás vasárnap este a Vasas csarnokban, amit a magas nézőszám is megerősített. Sokan látogattak ki a Fáy utcába a mérkőzésre, és akik így tettek, utólag biztos nem bánták meg, hogy ezt az összecsapást választották. TFSE SZERTARSPORT.HU – WSH PALMFOOD TOLNA-MÖZS 3-4 (1-1) Vasas sportcsarnok, 150 néző Játékvezetők: Boros, Csete, Kondákor TFSE: Ősz – Tell, Pádár, Bokor, Bobok Cserék: Gruber, Folk, Halászi Edző: Horváth Gábor Tolna: Deczki – Szalkai, Bajcsy, Nagy, Szöllős Cserék: Horváth, Wiesner, Vámosi, Andriska Edző: Nagy Roland Sárga lap: Szalkai Piros lap: Horváth Gólszerzők: Gruber, Halászi, Pádár illetve Nagy (2), Szalkai, Szöllős Jó meccsre volt kilátás vasárnap este a Vasas csarnokban, amit a magas nézőszám is megerősített. Sokan látogattak ki a Fáy utcába a mérkőzésre, és akik így tettek, utólag biztos nem bánták meg, hogy ezt az összecsapást választották. 73495192_1141290589414231_1663419268710006784_o A hazaiak számítottak az esélyesnek, de a Tolna már a mérkőzés elején jelezte, hogy nem feltartott kézzel érkezett. Remekül védekeztek és mellette több veszélyes kontrát vezettek. Az egyetemisták ezen az estén nem tudták teljesen ráerőltetni az akaratukat ellenfelükre, így sokáig nem is találtak fogást a vendégeken. A jég a 12. percben tört meg. Gruber egy ígéretes  támadást követően lőtte ki szépen a hosszú alsó sarkot, megszerezve a vezetést. A gól után a Tolna bátrabban kezdett támadni, és többször eljutottak helyzetig, de nem tudtak élni a kínálkozó alkalmakkal. Már úgy tűnt, hogy minimális előnnyel mehetnek szünetre a vendéglátók, de a félidő végén egy szögletnél elaludtak és egy szép kombinációt követően Szalkai egalizált, így döntetlen volt az eredményjelzőn szünetben.

74285702_1141290952747528_7762683479443111936_o

A fordulás után bekezdett a TF. 20 másodperc után ismét megszerezték a vezetést, Pádár váltott gólra egy remek átadást, egy gyors kontra végén. Az újabb vezetés után tovább növelhette volna előnyét a hazai csapat, de rendre elpuskázták, majd jött egy ritkán látható találat. A Tolna kapusa, Deczki nem csak remekül hárított a 25. percben, hanem saját magát indítva kontrát vezetett, majd az ellenfél kapujánál kihagyhatatlan helyzetbe hozta Nagyot, aki nem is hibázott, így kezdődhetett minden elölről. Pádáréknak ismét sürgős lett és próbáltak ritmust váltani, aminek meg is lett az eredménye. Egy formás támadást követően Halászi lövése már túljutott a kapuson, de a gólba tartó labda a visszafutó Horváth kezében elakadt, amiért ő piros lapot kapott, míg a TF büntetőt. 73361293_1141296476080309_6440177196903432192_o Halászi értékesítette a hatost, így harmadszor is vezetett a hazai alakulat. A Tolna nem adta fel, és küzdött ismét az egyenlítésért, ami a 36. percben be is következett. Egy hátul eladott labdára csaptak le a vendégek, ami Szőllös elé került, aki közelről kiegyenlített. A hazaiak ekkor talán még nem gondolták, hogy végül az egy pont sem lesz meg. Egy perccel az egyenlítés után a vezetést is megszerezte a Tolna, először a mérkőzés folyamán. Egy szögletet követően Nagy célzott pontosan, kilőve a hosszú alsót. A hátralévő időben a listavezető szaladt az eredmény után, de a Tolna hősiesen védekezett, így nagy meglepetésre begyűjtötte a három pontot. 75282321_1141291736080783_4929737125609340928_o Az egyetemisták ezúttal nem tudták a megszokott teljesítményt nyújtani és sok hibával játszottak. A Tolna lelkesedéssel és koncentrált játékkal kompenzálta a nagyobb tudást és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, elvéve a hazaiak veretlenségét.
Horváth GáborHorváth Gábor: - Sajnos elérkezett egy olyan pont, amit szerettünk volna minél tovább kitolni, de ahogy az első győzelemnek örülni kell, úgy az első vereségből is le kell vonni a tanulságokat. Néhány perccel a vége előtt még vezettünk és több meccslabdánk is volt, de egy jó csapat megbosszulja, ha ezek kimaradnak. A Tolna márpedig jó csapat, akik szívósan harcoltak a meccs végéig, ezúton is gratulálok nekik! Mindenki arra vár, hogy mikor botlik a TFSE, ez össze kell, hogy kovácsoljon minket, a jövőben azért dolgozunk, hogy ezeket elkerüljük!
Nagy Roland Nagy Roland: - Fegyelmezetten, nagy akarattal és jó játékkal sikerült legyőznünk egy jó csapatot. A lányok ki tettek szívüket lelküket a pályára és csapatként tudtuk elhozni a három pontot! Kezd megmutatkozni az edzésmunka. Gratulálok a csapatnak!