A foci örök törvénye érvényesült, a helyzeteket be kell rúgni
2017.03.13 | 10:18
A foci örök törvénye érvényesült, a helyzeteket be kell rúgni A női futsal NB I alsóházi rájátszásnak első fordulójában a DEAC együttesét fogadta a Göcsej SK. A hazaiak végig futottak az eredmény után és rengeteg ziccert hibáztak a meccsen. Göcsej SK – DEAC 2-3 (0-1) Zalaegerszeg, 150 néző, Jv: Dávid József (Stárics R., Halázs G.). Göcsej SK: Kiss, Megyeri, Orbán, Marsai, Vörös, Csere: Nagy, Lehota, Horváth, Németh, Szegedi, Edző: Major Gábor DEAC: Kósa, Pócsik, Tóth, Maries, Bornemisza, Csere: Radics, Bereczki, Urai, Dancs, Katona, Edző: Sólyom Attila Gólszerzők: Megyeri, Németh ill: Bereczki, Radics, Bornemisza, A késői időpont ellenére lendületesen kezdtek a csapatok. A 3. percben Kiss Emíliának kellett kétszer is bravúrral hárítania, majd egy perccel később Orbán került ziccerben, de neki sem sikerült túljárni a kapus eszén. Sokasodtak a helyzetek mindkét oldalon és ezzel párhuzamosan a mérkőzés is felpörgött. A hazaiak hamar összeszedték az öt hibájukat és a 14. percben Orbán szabálytalanságánál büntetőhöz jutottak a vendégek. Bereczki nem hibázott és előnybe került a DEAC (0-1). A gól a hazaiakat megzavarta, míg a debreceniek egyre bátrabban játszottak. A félidő hajrájában újabb buta szabálytalanság miatt növelhette volna előnyét a DEAC, de ezúttal Bereczki a felső lécet lőtte telibe. Sokkal harcosabb Göcsej SK jött ki az öltözőből és már az első másodpercekben Vörös Viktória hagyott ki egy ziccert. Sorra jöttek a hazai helyzetek, de közben figyelni kellett a vendég kontrákra is. A 24. percben Megyeri robogott el a bal szélen és pontos labdát kapva remekül gurított a jobb sarokba (1-1). Egyértelmű volt a hazaiak fölénye, akik már a félpályánál letámadták a debrecenieket. A 27. percben Kiss bravúrjai kellettek, hogy ne kerüljenek előnybe a vendégek. A 29. percben Bornemisza újabb ziccert hibázott. A hazaiak játéka sok hibával volt tarkított, és ezt a vendégek a 33. percben kihasználták, és Radics újra előnyhöz juttatta a DEAC együttesét (1-2). Nem esett össze a Göcsej és a 35. percben Németh egy egyéni akció végén egyenlített (2-2). A következő percben Németh ziccert hibázott, míg a másik oldalon Bornemisza sokadik helyzetét értékesítette (2-3). Az utolsó két percet megnyomták a hazaiak, de nem sikerült az egyenlítés. A rájátszás pikantériája, hogy a DEAC a sikerével pontban beérte a zalaiakat, akik vereségükkel akár az osztályozós helyre is visszacsúszhatnak. qqMajor Gábor: - Kritikus pillanatokban hibáztunk és labdarúgás törvénye, aki berúgja a helyzeteit az a csapat nyer. Ezt a mérkőzést gólokkal kellett volna megnyernünk. A mutatott játékra lehet építeni, de innentől sokkal nehezebb dolgunk lesz.   14333079_1248029138565062_4869798510377684645_n Sólyom Attila:- Rengeteg helyzetet dolgoztak ki a csapatok, nekünk egyel többet sikerült értékesítenünk. Az hiszem megérdemelten nyertünk, és nagy lépést tettünk a bennmaradás felé.