A Dunaferr nyerte a Nyírgyulaj elleni rangadót!
2018.05.08 | 09:27
A Dunaferr nyerte a Nyírgyulaj elleni rangadót! Hétfő este került sor a középszakasz ’A’ csoportjában a forduló rangadójára, ahol a tét az volt, hogy kié lesz a második hely. Nagyjából mind a két csapat a legjobb keretével vágott neki az összecsapásnak, egyedül Fridrich hiányzott a hazaiaknál sárga lapos eltiltás miatt. A találkozót a vendégek kezdték jobban, két helyzetük is akadt, de a hazaiak egy Fekete felsőléccel jelezték, hogy otthon szeretnék tartani a három pontot. A folytatásban is inkább a Nyírgyulaj játéka érvényesült, Hosszúék nagyon pontatlanul, sok hibával játszottak. Kizárólag a kapusukon múlott, hogy nem kerültek hátrányba. A játékrész második felére feljavultak a vendéglátók, és a 15. percben megszerezték a vezetést. Szeghy volt szemfüles, aki Feketét hozta kihagyhatatlan helyzetbe. A félidő hajrájában küzdött ugyan a Gyulaj, de nem jött össze az egyenlítés. 1904898226 A fordulás után még többet kockáztatott a vendégcsapat, így több lehetősége akadt az Újvárosnak is. Mind a két oldalon akadtak helyzetek, de a kapusok remekeltek, így újabb gól sokáig nem született. A meccs a 27. percben eldőlhetett volna, mivel egy erősen vitatható szituáció után hatmétereshez jutottak a hazaiak, de Hosszú lövését Pallai kivédte. A kihagyott büntető nem szegte kedvét a hazaiaknak, akik néhány perccel később megszerezték a vezetést egy véleményes labdaszerzést követően. Ismét Szeghy tálalt nagyszerűen Fekete elé, aki közelről ismét nem hibázott. A vendégek ekkor még nem adták fel, de újabb két perc múlva eldőlt a találkozó. Faragó kapott kissé érthetetlenül sárga lapot, ami már a második volt neki, így emberhátrányba kerültek. Az Újváros sokáig nem tudott mit kezdeni az emberelőnnyel, de mielőtt kiegészülhetett volna ellenfelük, Hosszú bombázott a balfelsőbe, lezárva a három pont kérdését. A hajrában még vészkapusjátékkal próbálkoztak Siskáék, de nem tudtak túljárni az egész meccsen extrát nyújtó Rigón. 11Ezen az estén a rutinosabb Újváros jobb helyzetkihasználásának és kiváló kapusteljesítményének köszönheti a győzelmét. Viszont egy ilyen rangadó megérdemelt volna magasabban jegyzett játékvezetést, amely finoman szólva is visszafogott volt. A vendégek joggal kérhetnek számon egy elmaradt 10 méterest, egy jogtalannak tűnő kiállítást és hatméterest, és rengeteg mezőnybéli tévedést, többek közt a második gól előtt. A Dunaferr előnye mostani riválisával szemben 5 pont, ami vélhetően elegendő lesz a második hely megőrzésére, főleg, hogy egy meccsel többet játszhatnak, mint a Nyírgyulajnak. Dunaferr DUE Renalpin FC – Nyírgyulaj KSE 3-0 (1-0) Dunaújváros, Városi Sportcsarnok Vezette: Tamási P, Hartung V, Szabó P Dunaferr DUE Renalpin FC: Rigó László - Németh Péter, Pál Patrik, Fekete Róbert 2, Hosszú Ádám Csere: Cseresnyés Alex és Reveland Zoltán (kapusok) - Oroszi László Krisztián, Horváth Norbert, Schrancz Balázs, Szeghy Szabolcs Géza, Boldizsár Csaba, Varga Csaba, Szabó Tibor. Vezetőedző: Takó Csaba. Nyírgyulaj KSE: Pallai Gábor - Klushyn Anton, Sánta János Attila, Nagy Imre, Siska Gergő. Csere: Opre Rajmund - Slivchenko Oleksandr, Angyalos András, Tóth Béla Bence, Nagy Bence, Gömze Antal, Orosz Dániel, Szabó Ádám, Faragó Lajos. Vezetőedző: Lovas Norbert. Góllövő: Fekete 2, Hosszú 28459161_10213569600573290_1094341929_nTakó Csaba, Dunaferr: - Mindig jó érzés, ha egy rangadót kapott gól nélkül tudunk lehozni, amihez kellett egy-két kiváló egyéni teljesítmény. Ezzel a győzelemmel nagy lépést tettünk a második helyért, de még nem dőlhetünk hátra. Van még három meccs, ahol ugyanúgy nyerni szeretnénk, mint ezen az estén. Sok sikert a Nyírgyulajnak a folytatásra. 20068419_1546605832070830_1250372080_nLovas Norbert, Nyírgyulaj: - Úgy érzem, remek, ki-ki mérkőzést tudunk volna játszani a Dunaújvárossal, ha a játékvezetők is felnőnek a feladathoz. Sajnos nem csak a helyzetkihasználásunk volt katasztrofális ezen az estén. Már csak matematikai esélyünk van a második helyre, de nem számolgatunk, szeretnénk nyerni a Fradi és a DEAC ellen is.