A Dunaferr a Délin állt bosszút
2015.11.07 | 15:09
A Dunaferr a Délin állt bosszút Szép győzelemmel feledtette múlt heti kisiklását a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata, mely 6-1 arányú sikert aratott a Déli FC együttesének vendégeként. A Nyírgyulaj elleni vereség után idegenben, a Déli FC otthonában lépett pályára ma este fél nyolctól a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata. Bár a Déli az utolsó előtti helyen állt a tabellán a forduló előtt, mégsem számíthattak könnyű találkozóra, már csak azért sem, mert Fehér Zsolt vezetőedző sem Horváth Szabolcs, sem Fekete Róbert játékára nem számíthatott. Ahogy várható is volt, a hazaiak gyorsan neki is estek a Dunaferrnek, valószínűleg azt gondolták, hogy benne maradhatott a Dunaferrben a Nyírgyulajtól kapott ütés. Az első perceket azonban sikerrel átvészelte a Fehér-csapat, mely a játékrész derekára átvette az irányítást, s Aradi Csaba bombagóljával a vezetést is megszerezte (0-1). Gyorsan időt is kértek a házigazdák, hogy rendezzék soraikat, de a Dunaferr védelme jól állt a lábán sőt, több kontrából is sikerült veszélyeztetni a hazai kaput. A 18. percben éppen egy ilyen ellentámadás végén növelte kettőre az előnyt Hosszú Ádám, így a szünetre 0-2-es állással vonulhattak a csapatok. A térfélcserét követően viszont alaposan bekezdtek a vendéglátók, akik előre húzódó kapusuk, Kovács Áron hatalmas lövésével azonnal szépítettek is, s újra teljesen nyílttá tették a meccset (1-2). Nem sokáig örülhettek azonban felzárkózásuknak a fővárosiak, mert Schrancz Balázs remek szabadrúgásgóljával a 25. percben visszaállította kétgólos előnyét a Dunaferr sőt, a játékrész derekán Hosszú Ádám váltott gólra egy büntetőt, így újra nyugodtabban szemlélhették az összecsapást (1-4). Két perccel később végleg eldöntötte a meccset góljával  Hajnal, s ekkor már látható volt, hogy nincs visszaút a házigazdáknak (1-5). Akik ennek ellenére is próbálkoztak becsülettel, ám a hajrá is egy dunaújvárosi gólt hozott, így végül nagyon sima, 6-1-es győzelemnek örülhettek Déli FC – Dunaferr DF Renalpin FC 1-6 (0-2) Déli FC: Kovács, Nagy, Szente, Zalatnai, Takács.  Csere: Lak, Bita, Horváth B., Belinszky, Pászti.  Vezetőedző: Csernai Gábor. Dunaferr DF Renalpin FC: Hegedűs, Ivacs, Aradi, Bognár, Nagy.  Csere: Klacsák, Hosszú, Horváth N., Hajnal, Huber, Schrancz, Fridrich.  Vezetőedző: Fehér Zsolt. Gólszerzők: Aradi Cs., Hosszú Á. 2, Schrancz, Hajnal, Horváth N., illetve: Kovács  - forrás: dunaujvaros.com -