A DEAC nyerte a XIX. Thelena Kupát
2022.09.04 | 10:15

Az eredetileg augusztus 27-re és nyolc csapat részvételével tervezett torna végül négy csapat részvételével került megrendezésre. Az eredeti időpontot részben a női futsal válogatott tervezett felkészülési programja (ami később elmaradt), részben a már nevezett csapatok visszalépése miatti többszöri időpont változtatás nem tett jót a szervezésnek. Végül szeptember 3-ra öt csapat jelentkezett a tornára, azonban két nappal a torna előtt a Málta SE is visszalépett Corona vírus fertőzések miatt. Így a 19. alkalommal megrendezett tornát minden idők legkisebb részvétellel kellet megrendezni.
Ezzel együtt a torna elérte célját, jól szolgálata a megjelenő csapatok felkészülését a jövő hétvégén induló bajnokságra. A csapatok 2X 20 perces játékidővel körmérkőzést játszottak egymással.

1. helyezett: DEAC 7 pont (17: 6)
  2. helyezett: 2F-BAU Tolna-Mözs 7 pont (15: 5)
  3. helyezett: Újpest 3 pont
  4. helyezett: Tolna-Mözs II. 0 pont

Különdíjak:

Gólkirálynő: Krascsenics Petra (2F-BAU Tolna-Mözs)
Legjobb kapus: Hargas Annamária (Újpest)
Legjobb játékos: Horváth Viktória (DEAC)

A torna felfedezettje: Szilágyi Vanessza (Tolna-Mözs II)

Fair Play díj: Tolna-Mözs II.

A negyedik helyen végzett Tolna-Mözs II. csapata 2006-2007-es születésű játékosaival (NB.II bajokságban fognak szerepelni) egyik üde színfoltja volt a tornának. Bátor, megalkuvást nem tűrő játékkal rukkoltak elő, és bár pontszerzésre nem volt esélyük az NB. I-es csapatok ellen, de négy gólt is sikerült szerezniük a szurkolók nagy örömére, és mind a négy góljuk válogatott kapusok (Torma L, Hargas A) hálójában landolt. Az Újpest az első, DEAC elleni mérkőzésen nyújtott masszív, szervezett játékával megnehezítette a tavalyi bajnok dolgát, de végül megérdemelt DEAC győzelem született. A 2F-Bau ellen ugyan sima verseséget szenvedtek, de játékukkal bizonyították, hogy az NB I-ben a helyük. A dobogó első fokáról lecsúszó 2F-BAU az Újpest ellen mutatott be remek, gólerős játékot és ilyen gólkülönbséggel is megérdemelten nyerte a találkozót.

A döntő DEAC elleni mérkőzést nagyon rosszul kezdték, nem múlt el egy perc és már 0: 2 állt az eredményjelzőn. A két gyorsan bekapott gól láthatóan nagyon megfogta a csapatot, ezt kihasználva a DEAC újabb gólt szerzett. Ezután ritmust váltott a hazai csapat, és óriási akarattal folytatták a mérkőzést, aminek eredményeképpen még az első félidőben megfordították a mérkőzés állását (4:3). A második félidőben a DEAC vette át a kezdeményezést és az egyre jobban fáradó (két cserével játszó) tolnai csapat ellen a mérkőzés játék idejének vége előtt 3 perccel egálra mentette a mérkőzést, így nem sikerült a címvédés.

A DEAC mindhárom mérkőzésén bajnokhoz méltó játékot mutatott be, és megérdemelte nyerte meg a tornát