A DEAC nyerte a hajdúsági derbit
2020.03.09 | 13:53
A DEAC nyerte a hajdúsági derbit Az NB I női futsal bajnokság 17. fordulójában a két hajdú-Bihar megyei együttes találkozott egymással a hajdúböszörményi Városi Sportközpontban. A tabellán elfoglalt helyezésük, valamint az eddigi két összecsapás eredménye alapján a debreceniek voltak a mérkőzés esélyesei. A hazaiak ráadásul ezen a hétvégén nem számíthattak Farkas Éva játékára, ami tovább nehezítette a dolgukat.

200307futsalKA22

Ennek megfelelően a vendégek már az első perctől kezdve igyekeztek magukhoz ragadni a kezdeményezést. A mezőnyfölény az 5. percben érett góllá Krascsenics Csilla révén. A hazaiak azonban gyorsan válaszoltak, két perccel később Nagy Anikó szerzett labdát, majd kicselezve a vendég kapust a hálóba gurított. Fölényben továbbra is a DEAC játszott, azonban vagy a böszörményiek fegyelmezett védekezésének, vagy Torma Lilla védéseinek köszönhetően sokáig nem esett újabb találat. Egészen a 14. percig, amikor Üveges Katalin indult meg a bal szélen, majd kicselezve a védőjét lőtt éles szögből Torma hálójába. A HTE ismét nem várt túl sokat az egyenlítéssel, a 17. percben egy szép támadást követően megszerezték második góljukat. Ésik Enikő átadásával Nagy Anikó lódult meg a jobb szélen, majd lőtte középre a labdát, a hosszú kapufánál érkező Nagy Mária pedig nem hibázott. Így 2-2-es állással mentek szünetre a felek. 200307futsalKA34 A második játékrész továbbra is DEAC mezőnyfölényt hozott, de Torma remek védései meccsben tartották a hazaiakat, akik több kapufával is jelezték, hogy szeretnék otthon tartani a három pontot. A mérkőzés 32. percében Nagy Anikó megsérült, így az utolsó percekben már nem tudott rá számítani Quirikó Vivien edző. A böszörményiek érezhetően elfáradtak, amit a vendégek a 37. percben kihasználtak, és Horváth Viktória révén megszerezték a győztes gólt. 200307futsalKA6 Hajdúböszörményi TE – DEAC SNK KFT 2-3 (2-2) Hajdúböszörmény, Hajdúböszörményi Városi Sport- és Rendezvényközpont Játékvezetők: Takács I – Szabó P – Mező S HTE: Torma – Nagy Anikó, Madzin, Pálóczi, Bölömi Cserék: Petrik, Quirikó, Nagy Fruzsina, Nagy Mária, Ésik Edző: Quirikó Vivien DEAC: Tóth R – Tóth N, Krascsenics, Horváth V, André Csere: Fekete G, Pócsik, Horváth P, Üveges, Czégény Edző: Üveges Katalin Góllövők: Nagy Anikó 7’ perc, Nagy Mária 17’ perc illetve Krascsenics 4’ perc, Üveges 14’ perc, Horváth Viktória 37’ perc Quiriko VivienQuirikó Vivien: - A múlt hetet követően ismét bosszúsak lehetünk, hiszen megint nagyon kevés hiányzott a pontszerzéshez az egyik élcsapat ellen. Hősies védekezés és remek kapusteljesítmény jellemezte a játékunkat, de sajnos a meccs végére elfáradtunk fizikálisan és fejben is. Bízunk benne, hogy az elkövetkező találkozókon már a szerencse is velünk lesz, és sikerül pontokat szereznünk a tabellán előttünk álló csapatok ellen. ŰvegesÜveges Katalin: - Nehéz ellenfél a Böszörmény, szoros meccsre számítottunk. Bárki ellen képesek jó meccseket játszani. Nagyon fegyelmezettek és jól összezárnak. Quirikó Vivien nagyszerű taktikát alkalmaz csapatával, amivel sok jó csapatnak megnehezíti a dolgát. Torma Lilla az egyik legmeghatározóbb játékosuk. Rengeteg bravúrt mutatott be a mérkőzés folyamán. Ettől függetlenül mi domináltuk a mérkőzést, a 2. félidőben akár több gólt is szerezhettünk volna, de sajnos mindig túlizgultuk, rendre rossz döntéseket hoztunk a kapu előtt. A játékunkra nem lehet panasz, de hatékonyabbak kell, hogy legyünk támadásban, ha jól akarunk szerepelni a rájátszásban. Örülünk a 3 pontnak, és már izgatotton várjuk a kupagyőztes Szekszárd elleni találkozónkat! Mindkét csapatnak gratulálok a nagyszerű teljesítményhez.