A DEAC népligeti győzelmével a női NB II bajnoka!
2019.06.04 | 17:16
A DEAC népligeti győzelmével a női NB II bajnoka! Ahogy a beharangozóban is írtuk, bajnoki döntőnek is beillő mérkőzésre került sor a női NBII rájátszásának utolsó fordulójában, hiszen a két csapat közül aki nyer, annak a nyakába kerül az aranyérem. Ami a vendégek mellett szólt, hogy nekik a döntetlen is elegendő volt az első helyhez. A tétnek megfelelően mind a két csapat készült az ütközetre, mind a pályán, mind azon kívül. Mind a két oldalról szépszámú szurkoló érkezett, így igazi meccshangulat uralkodott a csarnokban végig. 61870693_544117286119824_4315201209054003200_n A Fradi kezdte a mérkőzést és nem is akárhogyan, hiszen fél perc után megszerezték a vezetést egy labdaszerzést követően, Kókány révén. 1-0 A gól feldobta a hazaiakat és rohamoztak tovább, ami kissé megbosszulta magát. A vendégeknél Horváthra nem figyeltek aki egy szép lövéssel kiegyenlített. 1-1 A zöld-fehérek nem estek kétségbe és támadtak tovább, és újra megszerezhették volna a vezetést, de a DEAC kapusa remekül védett. Ahogy lenni szokott a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, és a vendégeknél Horváth Viktória egy szép egyéni villanással már a debrecenieket juttatta előnyhöz. 1-2 A fővárosiak a hajrában nem adták fel és beszorították ellenfelüket és újabb helyzeteket alakítottak, de nem akart összejönni az egyenlítés, egészen a félidő legvégéig, ekkor egy formás támadás végén Bernhardt egalizált közelről. 2-2 Az eredmény már nem változott szünetig, így kezdődhetett minden elölről a második félidőben. 62254156_426521224847582_5754459709314695168_n A térfélcserét követően mind a két fél gólratörően játszott, és egy némileg szerencsésen megpattanó lövéssel a Debrecen szerzett vezetést ismét Urai, közreműködésével. 2-3 Ekkor a Fradinak két gólt kellett szereznie a bajnoki címhez, amitől néhány perccel később még messzebb került. Ismét Urai volt a főszereplő, aki egy szép csel után kilőtte a balfelsőt, megduplázva az előnyüket. 2-4 Természetesen a zöld-fehérek nem adták fel, és mentek előre, de érezhető volt, hogy erőteljesen fáradnak, ahogy telik az idő. A félidő közepe fele kockáztattak a vendéglátók, és vészkapus játékra álltak át. Ekkor úgy tűnt, hogy ha a vendégek még egy gólt szereznek, akkor nagy valószínűség szerint megnyerik a mérkőzést, ami így is történt. Urai szerzett labdát, majd az üres kapuba ívelt, három gólosra növelve az előnyt. 2-5 Ekkor el is dőlt a három pont sorsa, a maradék hét percben már nem volt meg a Fradiban a lendület és az átütőerő, ahogy az első félidőben. Ennek ellenére küzdöttek becsülettel, és Haraszti egy szép lövéssel csökkentette a hátrányt, de ez csak a szépítésre volt elegendő. 3-5

A Debrecen végül megérdemelten nyert, jobb helyzetkihasználásnak köszönhetően, amivel megnyerte az NBII-es bajnokságot, és feljutottak az első osztályba. A Fradi végül második lett és készülhet az osztályozóra a TF ellen, ahol még kiharcolhatja a feljutást. Ezen az estén mind a két csapat bizonyította, hogy az NBI-ben a helye, egy színvonalas, jó hangulatú mérkőzésen. FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA – DEBRECENI EGYETEM AC 3-5 (2-2) Népliget, 300 néző Játékvezetők: Apkó, Urgyán, Ilyés FTC: Móczik – Gruber, Kovács, Kókány, Horváth Cserék: Bognár. Králik, Pavlik, Haraszti, Nyéki, Kerekes, Balázs, Bernhardt Be. Vezetőedző: Soóky Norbert DEAC: Tóth R. – Horváth P., Üveges, Tóth N. Cserék: Fekete, Pócsik, Urai, Böröczky, Fekesházy, Czégény, Bornemissza Vezetőedző: Szentes-Bíró Tamás Gólszerzők: Kókány, Bernhardt, Haraszti illetve Urai (3), Horváth (2) 10 Üveges Katalin, DEAC: -  Kiegyenlített mérkőzésen mi arattunk tegnap nagyobb sikert, viszont biztos vagyok benne, hogy mindazok akik látták a meccset (akár stream-en, akár élőben), azoknak egy látványos, élvezetes futsalban volt részük. Csapatom töretlenül és nagyon nagy akarással játszott az egész mérkőzés folyamán. Nagyon boldog vagyok, hogy mi jutottunk tovább elsőként, másrészről viszont nagyon rossz volt látni a Fradiban játszó barátaimon a csalódottságot. Biztos vagyok benne, hogy csak hetek kérdése, és ők is az Nb1-ben fogják tudni magukat. FH Soóky Norbert vezetőedzőSoóky Norbert, FTC: - Kettős érzések kavarognak bennem, mert bár csalódott vagyok a mérkőzés miatt, de nem azért, mert kikaptunk, hanem azért, ahogy. Rengeteg helyzetet alakítottunk ki, de rendre kimaradt az összes. Sajnos érződött a lányokon a mérkőzést megelőző napon lejátszott nagypályás mérkőzés és ez kijött a helyzetkihasználásnál. Természetesen nem szeretném erre fogni a vereséget, hiszen tudtuk, hogy a szezont így kezdjük el és így visszük végig! Dekoncentráltak voltunk, sokszor rossz döntést hoztunk, de nem tudom azt mondani, hogy rosszul játszottunk. Nincs veszve semmi, hiszen van még hátra két mérkőzés a TF ellen. Ebben a két hétben gőzerővel fogunk azon dolgozni, hogy sikerüljön a feljutás az NBI-be! Természetesen gratulálok a DEAC-nak a bajnoki címhez, és köszönjük a kilátogató szurkolóknak a biztatást!