A DEAC nehéz perceket okozott a Berettyóújfalunak
2018.11.25 | 12:15
A DEAC nehéz perceket okozott a Berettyóújfalunak A megyei rangadón többen is hiányoztak mindkét együttesből, hiszen Trencsényi és Rafinha műtét után lábadoznak, míg Tóth Attila előző meccsen kapott piros lapja miatt volt kénytelen kihanyni a találkozót. A hazaiaknál a kecskeméti kupameccset kihagyó Amílcar viszont újra ott volt a keretben. Futsal NB I., 11. forduló MVFC BERETTYÓÚJFALU-DEAC 4-1 (0-0) 2018. november 23., péntek, 18:30 Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok vezette: Belicza, Szelezsán, Boda MVFC: Mezei - Javi Sanchez, Rábl, Szabó P., Gál cserék: Tihanyi, László, Békési, Nagy I., Amílcar, Harmati, Nagy D., Takács vezetőedző: Sergio Mullor Cabrera DEAC: Dobi - Szentes-Bíró, Vékei, Kondás, Kovács I. cserék: Krajcsi, Kasuba, Faragó, Rácz, Esztergomi, Varga, Gellérfi vezetőedző: Elek Gergő sárga lap: Kondás, Varga gólszerzők: Takács 2, Rábl, Nagy I. illetve Varga Az első percekben kissé tapogatózó játék folyt, az MVFC próbált irányítani, s amikor elveszítették a labdát rögtön megpróbálták letámadni ellenfelüket. Az első helyzet a DEAC előtt adódott, ám Kondás Kristóf nagy helyzetben hibázott. Ezután többet próbálkozott a Mezei-Vill, ám lövéseik nem találták el a kaput, később azonban, a félidő közepén volt dolga Dobinak, de a túloldalon Mezei Dávid sem volt munka nélkül. Gól azonban nem született ebben a játékrészben, hasonlóan a Berettyóújfalu kecskeméti kupameccsére.

A második félidőben már nem kellett sokat várni arra, hogy megszülessen az első találat, hiszen Amílcar kiugrása után Rábl tolta meg a kapus mellett a labdát, majd kicsit kiszorított helyzetből a kapuba passzolt. A gól után nem sokkal Elek Gergőt a játékvezetők a lelátóra küldték. 46780469_2152360734798560_9145155850556407808_n A válasz a hazai vezetésre nem váratott sokáig magára, hiszen egy kontrát követően Kasuba passzából Varga egyenlített. A góljuk után akár a vezetést is megszerezhette volna a DEAC, hiszen Varga kísérletét Szabó Péter fejelte ki a gólvonalról, de Javi is csak a kapussal állt szemben, de az is kimaradt. A debreceniek jól építették fel kontráikat. Nyíltabb lett meccs, helyzet itt, helyzet ott, keményedett a találkozó. A félidő közepén Takács percei következtek, előbb egy oldalberúgás után fejjel, majd egy szöglet után volt eredményes egy átlövésből. A DEAC-nál összegyűlt az öt szabálytalanság, és a találkozó legvégén Nagy Imre értékesített is egy kisbüntetőt. A Mezei-Vill otthon tartotta a három pontot, továbbra is veretlenül vezetik a tabellát, ám a DEAC ellen nem volt egyszerű megszerezni a győzelmet, s ahogy a mérkőzés előtt Sergio Mullor nyilatkozta róluk, nehéz perceket okoztak a Berettyóújfalunak. Elek GergőElek Gergő - Kifejezetten elégedett vagyok a mérkőzés képével, az eredménytől függetlenül! Az első félidőben több nagy helyzetünk volt, mint az ellenfélnek. Náluk volt többet a labda, de jól védekeztünk, és ültek a kontráink. Majd ha ezeket berúgjuk, akkor fogunk pontot szerezni a Mezei ellen! Tovább tartott a koncentrációnk, mint az előző meccsen, de még mindig nem végig. Szerintem sokat elmond, hogy Mezei szurkolók mondták a meccs végén, hogy egy pontot megérdemeltünk volna... Büszke vagyok a játékosaimra! Ezen az úton tovább haladva szép eredményeket érhetünk el. A játékvezetőkről azért nem szeretnék beszélni, mert ne én mondjak bármit is, majd a felvételek alapján dönt mindenki, amire nem fogom sajnálni az időt, megvágom és a nagyérdemű elé tárom tevékenységüket!