A Csömör kiütötte a kupából az ETO-t
2017.12.21 | 18:31
A Csömör kiütötte a kupából az ETO-t Szerda este kiderült, hogy kik folytatják a Magyar Kupáért való küzdelmet a legjobb nyolc között. A bomba Csömörön robbant, ahol a nemrég még verhetetlennek tűnő Rába ETO-t fektették két-vállra Jávor István játékosai. Hiába vezetett hamar 2-0-ra az ETO, az agresszívan játszó Rubeola felvette a kesztyűt és fordított. A vendégek nehezen viselték a történéseket, és röpködtek a piros lapok, a kiállítás sorsára jutott Alex és Juanra is, míg a Rubeolából Érsek mehetett korábban zuhanyozni. Hiába nyert a szomszédos NB II-es csapat, a Kinizsi is magabiztosan a Kecskemét ellen, a mérkőzés lefújása után itt is előkerült a piros lap. A Kinizsi húzóembere Bita kapott két sárga lapot, nélküle pedig a csökkennek a piros fehérek esélyei az ismételt Final Fourba jutásra. Az ELTE bravúros győzelemmel jutott tovább az UTE ellen, melyet Somogyi Gábor edző így kommentált: - Nagyon koncentrált a csapat az év utolsó mérkőzésen. Volt törleszteni valónk az UTE ellen, mivel a bajnoki idegenben utolsó percben kapott góllal vesztettünk. Egyenlő erők küzdelmében a második félidőben sikerült a magunk javára eldönteni a meccset.Gratulálok a csapatnak! Az MVFC magabiztosan verte a Nyírgyulajt, melyről összefoglalót is tudunk mutatni.

Izgalmas meccset játszott Budaörsön a két NB I-es csapat, az Aramis és a Fradi. Komáromiék már 3-0-ra elhúztak, de az Aramis szépített, majd gyors gólváltás, 4-1, és jött az 5-4 elleni az Aramis részéről. Innen azonban már nem volt visszaút, és nehezen, de tartani tudta a vezetést Fradi. A 12. percben még vezetett a másodosztályú Szigetszentmiklós a Haladás ellen, de ezután hengerelt a Haladás. Németh Péter három góllal vette ki részét a továbbjutást jelentő győzelemből.

A kakukktojás Bodon FC bár hat gólt lőtt a Gödöllőnek, azonban ez is kevésnek bizonyult, és a rutinosabb csapat lépett a legjobb nyolc közé. A DEAC továbbjutása  sokáig kétséges volt, csak 4-4 után tudtak ellépni a rákospalotaiaktól, és realizálni az osztálykülönbséget. Eredmények: Nyírgyulaj–MVFC-Berettyóújfalu 1–5 ELTE-BEAC–UTE 4–1 Rubeola FC Csömör–Rába ETO 8–3 Aramis SE–FTC 3–4 Szigetszentmiklós–Haladás 3–11 Dunakeszi Kinizsi–Kecskemét 3–1 Bodon Péter FC–Gödöllő 6–10 REAC–DEAC 5–10 A következő fordulóban már oda-vissza alapon, kuparendszerben játszanak majd az összesorsolt csapatok.