A Csömör két gólos előnnyel utazhat a Népligetbe!
2018.06.12 | 12:49
A Csömör két gólos előnnyel utazhat a Népligetbe! Ahogy számítani lehetett rá, teljesen megtelt a csömöri sportcsarnok, az ultráik a helyükön voltak, így minden adott volt egy jó hangulatú összecsapáshoz. A hazaiaknál visszatért Varsányi a kapuba hosszabb sérülését követően, míg Józsa eltiltását töltötte. A Fradinál Karacs és Juhász nem tudott pályára lépni. RUBEOLA FC CSÖMÖR – FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 5-3 (4-1) Csömör, 400 néző Játékvezetők: Szilágyi, Takács I., Takács A. Csömör: Varsányi Á. – Érsek, Varsányi B., Nehéz, Méhes Cserék: Nagy Z. – Tősér, Maruzsi, Beke, Krizsán, Jenei, Várkonyi, Husz, Víz Vezetőedző: Takó Csaba FTC: Tóth Gy. – Vattamány, Sáfár, Birinyi, Androka Cserék Vámosi – Szabó, Horváth, Jenei, Dénes, Keresztury, Bencze, Komáromi Játékos-edző: Sáfár Tony Sárga lap: Husz, Nehéz, Jenei illetve Keresztury, Komáromi, Vattamány Gólszerzők: Tősér, Érsek, Jenei, Nehéz (2) illetve Keresztury, Sáfár, Birinyi A Rubi kezdett, és rögtön nekiesett ellenfelének, nagy nyomás alatt tartva őket. A zöld-fehéreket szemmel láthatóan meglepte az egészpályás letámadás, és nem is tudott vele mit kezdeni, szinte a saját kapujuk elől nem tudtak kijönni. Ezek után nem volt meglepő, hogy megszerezték a vezetést a hazaiak Tősér átlövését követően. 1-0 A gól után kissé kijött a szorításból Fradi, és két kapufával jelezték, hogy ébredeznek. Az iramra nem lehetett panasz, de a fővárosiak elég tompán és fásultam mozogtak, talán most jött ki rajtuk a Bőny elleni fáradság. Sok hibával, pontatlanul játszottak. 35053882_2124739700873443_7477835493116215296_n A 15. percben megduplázta előnyét a Rubi. Az egész meccsen remeklő Érsek verte meg védőjét a jobb oldalon, majd Tóth lábai között lőtt a hálóba kissé éles szögből. 2-0 A vendégekben ekkor talán bevillanhatott a kupa találkozó, és ijedtükben rögtön szépítettek. Keresztury lőtt távolról, amely megpattanva a hazai kapuba vágódott. 2-1 A Fradi épphogy megnyugodott, már ismét gólt kaptak. Egy labdaszerzést követően Nehéz érkezett remekül a hosszún, és Jenei passzát közelről csak be kellett passzolnia. 3-1 A hajrára maradt lehetősége Komáromiéknak szépíteni, de Varsányi remekül védett, majd a játékrész legvége a vendéglátóké lett. Egy jól lekészített szögletet Jenei bombázott a hosszú sarokba a lábak között, így tetemes előnnyel mehettek a szünetre. 4-1 35228019_2124739737540106_7082814423051534336_n Térfélcserét követően a Fradinak volt sürgetőbb gólt szerezni, és fel is vállalták a nyíltabb támadójátékot. A Rubi nem erőltette a letámadást, amit a Fradi ki is használt. Több veszélyes akciót is vezethettek, és előbb Sáfár távoli lövése talált utat a hazai kapuba 4-2, majd Horváth hozta egy szép csel után kihagyhatatlan helyzetbe Birinyit. 4-3 Éledeztek a Fradi reményei, és rögtön megvolt a sanszuk az egyenlítésre, de egy újabb nagy lehetőséget elpuskáztak, amit góllal büntetett a Csömör az ellentámadásból. Érsek verte meg ismét védőjét a jobboldalon, és precízen centerezett középre, ahol Nehéz nem hibázott és a jobb alsóba passzolt. 5-3 Az utolsó 10 percre alább hagyott a csapatok lendülete, érezhető volt, hogy mind a két fél elfáradt. Ekkor egymás hibáiból próbálkoztak újabb gólt szerezni, de mind Tóth, mind varsányi bravúrt mutatott be több alkalommal is. Az utolsó perc hozta a legnagyobb helyzetet, Birinyi felezhette volna le a hátrányt, de a hazai kapus ezúttal is a helyén volt, így maradt az 5-3. 35052793_2124739730873440_6135272211520421888_n Összességében megérdemelten nyert a Csömör két góllal, ami akár lehetett volna több is. A Fradi nem tudta megismételni a bőnyiek elleni teljesítményét, ami leginkább a fáradság számlájára írható, de annak fényében nem meglepő, hogy 10 nap alatt ez volt a negyedik összecsapásuk. Amennyiben péntekre ki tudják pihenni magukat, lehet esélyük ledolgozni a hátrányt, de ellenkező esetben a Rubi erőteljes játékával elérheti célját, és kiharcolhatja a feljutást. A visszavágóra pénteken kerül sor a Népligetben, 19 órás kezdéssel, amit szintén élőben közvetítünk.   Visszavágó: FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA – RUBEOLA FC CSÖMÖR 19:00 NÉPLIGET, ELEK GYULA ARÉNA