A címvédő formája egyre meggyőzőbb
2024.01.12 | 10:30

A címvédő HVSE listavezetőként, nagy formában várta a rangadót – 16 bajnokijából 15-öt megnyert. A trónkövetelő, egyel több bajnokit játszó Veszprém a tabella második helyén állva (12 győzelem/2 döntetlen/3 vereség) érkezett Szombathelyre. Hétfőn mindkét csapat Magyar Kupa-meccset játszott, mindkét gárda könnyedén vette az akadályt: a Haladás Dunakszin (NB II.) nyert 15-3-ra, míg a Veszprém a harmadosztályú Hidegkút vendégeként 12-2-re. A Haladás vezetőedzője, az előző bajnokin kiállított Ferraz Conde Felipe nélkül vette fel a harcot. A hazai csapatból hiányzott a sérüléssel bajlódó, Szalmás Zoltán is.

Haladás VSE - 1. Futsal Club Veszprém 5-0 (3-0).
Szombathely, 450 néző,
Vezette: Kovács G. - Wittner J. - Frank V.

HVSE: Alasztics - Luiggi, Knizs, Henrique, Rutai.
Csere: Gyimesi (kapus), Kovács M., Hajmási, Dróth, Sipos, Körmendy, Vatamaniuc-Bartha, Fehér, Vas.
Megbízott edző: Pálmay Tamás.

Veszprém:  Oswald - Tatai, Fridrich, Dorogi, Gerencsér.
Csere: Spandler (kapus), Molnár, Ábrahám, Bencsik, Gavrilovic, Fellembek, Kiss M.
Edző: Fehér Zsolt.

Gólszerzők: Hajmási (10.), Vas (17., 30.), Henrique (19.), Dróth (23.).

Kiállítva: Gavrilovic (29.)

Bátor, nyílt játékkal nyitott a Veszprém, míg a Haladás letámadással igyekezett megnehezíteni ellenfele dolgát. Mégis a meccs elején inkább Alaszticsnak akadt több dolga a kapuban. Kemény párharcokat láthattak a szurkolók - de inkább a hazai gárdára fújták a faultokat a bírók. Közben a percek múlásával egyre veszélyesebb lett kapura a Haladás, de szívós ellenfélnek bizonyult a Veszprém, és Oswald is nagy formában védett. Henrique majd Knizs rontott komoly helyzetben. De csak sikerült feltörni a veszprémi reteszt: Dróth jobbról elengedett lapos lövésébe tette bele ügyesen a lábát, és terelte a jobb alsó sarokba a labdát közelről Hajmási (1-0)! Egyre fokozódott a hazai nyomás, időt kért a veszprémi kispad.

Visszatérve a pályára nem változott a játék képe, maradt az irányítás a zöld-fehéreknél. Rutai járt közel a második szombathelyi gólhoz, Luiggi tesztelte távolról többször is Oswald kapust. A 17. percben rezdült meg ismét a veszprémi háló, egy parádés akció végén: Dróth tartotta meg a labdát a bal szélen, ügyesen ugratta ki középen Hajmásit, aki lekészítette a labdát a jobb szélen érkező Vasnak, ő pedig nem hibázott, nyolc méterről okosan belsőzött a kapuba. Majd Henrique jobbról, kilenc méterről bombázott a jobb felsőbe (3-0). Komoly hazai fölénnyel ért véget az első félidő -  és nagyon úgy tűnt, hogy el is dőlt a rangadó sorsa.

A második félidő elején gyorsan növelte előnyét a Haladás: Dróth fordult le a védőjéről jobbról, majd kilőtte a bal alsó sarkot (23. perc: 4-0) - és ezzel tényleg pontot tett a meccs végére. Ráadásul lendületben, támadásban maradt, magabiztos előnye birtokában is nagy kedvvel játszott a HVSE. A Veszprém semmi veszélyt nem jelentett kapura, védekezésre kényszerült, alig-alig birtokolta a labdát. Kiállítás miatt emberelőnybe került a Haladás, amit rögtön góllal büntetett. Dróth balról élesen belőtt passzát a jobbról a hosszúra érkező Vas terelte közelről a kapuba (5-0). A folytatásban minden mindegy alapon kezdett rohamozni a Veszprém, de Alasztics nem engedte, hogy összehozza a becsületgólt. Aztán elfogyott a lendület a vendégekből, a Haladás is visszavett a tempóból, így lassan ellaposodott a meccs - több gól már nem született.

Magabiztosan,  a vártnál sokkal könnyebben nyerte meg a rangadót a HVSE.

Forrás: vaol.hu