A Bőny sem jelentett akadályt a Dunaújvárosnak
2017.03.07 | 12:27
A Bőny sem jelentett akadályt a Dunaújvárosnak Magabiztos, 5-0-s győzelmet aratott az alapszakasz utolsó hazai mérkőzésén a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata. A sereghajtó Bőny az első félidőben még jól tartotta magát, ám a fordulás után bedarálta ellenfelét a Dunaferr, mely megszerezte az alapszakasz második helyét.
Papírforma szerint sima győzelmet vártunk a Dunaferrtől, mely legutóbb hazai meccsén a Göcsejt múlta felül 7-3 arányban. Ezúttal az alapszakasz utolsó helyezett együttesét, a Bőnyt fogadták Fridrich Dávidék. Az volt a mérkőzés tétje, hogy sikerül-e bebiztosítaniuk a jelenlegi második helyet, vagy ennek kiharcolása az utolsó, Berettyóújfaluban lejátszandó mérkőzésre marad. Az első pár perc a ritmuskereséssel telt, majd Horváth tesztelte a bőnyi kapus reflexeit. A negyedik perc legelején Fekete próbálta kilőni a pókot a bal felső sarokból, de Alasztics látványos mozdulattal szögletre öklözte a labdát. Ezt követően beindult a Dunaferr. Össztűz alá vették a vendég kaput, ám eredménytelenül, hiszen a labda mindig megakadt egy-egy védő lábán. A hazai fölényt jól mutatta, hogy Varsányinak az első igazán nagy védést a nyolcadik percben kellett bemutatnia. A legnagyobb újvárosi lehetőséget Horváth puskázta el, aki a kilencesről nézte ki magának a jobb felsőt, de nem találta el. Fél perccel később Fekete spiccel meglőtt labdáját Alasztics bravúrral hárította, majd a vendég kontrát követően Varsányinak kellett nagyot védenie. A Dunaferr játékosai számolatlanul zúdították a lövéseiket a bőnyi kapu irányába, de a vezető gól a hősies védekezésnek köszönhetően sehogyan sem jött össze. Már csak öt perc volt vissza az első félidőből, amikor Fehér Zsolt kért időt. Játékosai szépen meg is valósították a mágnes táblán felvázoltakat, de Németh lövésébe ismét belépett egy vendég védő. A vezető gól mégiscsak összejött az első félidő végén, mégpedig egy szépen kivitelezett, begyakorolt oldalrúgást követően, amikor Klacsák passzát Fekete vágta a kapuba (1:0). Fordulás után kissé bennragadtak az öltözőbe az újvárosi fiúk, akik több labdát ajándékoztak ellenfelüknek,  ám komolyabb következmények nélkül. Miután ismét megtalálták a ritmust, azonnal érkezett a második gól, ezúttal Horváth Norberttől, aki Józsa milliméterre kiszámított passzát pofozta a kapuba (2:0). Talán a kétgólos vezetés túlságosan megnyugtatta a Dunaferrt, vagy szándékosan adták át a játékteret a bőnyieknek, de Varsányinak több bravúrt is be kellett mutatnia, többek között Babics, majd Bogyó lövéseit követően. Ezután jókor érkezett a Dunaferr harmadik találata, melyet szép egyéni akció végén Fekete szerzett (3:0), majd egy perccel később a negyedik, amikor Gorjanácz perdített szépségdíjas mozdulattal a bőnyi kapuba (4:0). Az utolsó percek hazai rohamokkal, számos gólhelyzettel teltek, és kimaradt egy kisbüntető is, melyet Schrancz lőtt kapu mellé. De hogy hazai tapssal érjen véget a meccs, arról Fekete gondoskodott, aki ezzel mesterhármast ért el (5:0). Ezzel a győzelemmel a Dunaferr a záró forduló eredményétől függetlenül bebiztosította az alapszakasz második helyét. Dunaferr DUE Renalpin FC – Bőny-Szavill Consulting 5:0 (1:0) Dunaferr DUE Renalpin FC: Varsányi Áron – Horváth Norbert 1, Klacsák Bence, Fridrich Dávid, Fekete Róbert 3 Cserék: Reveland Zoltán –Németh Péter, Schrancz Balázs, Németh Tamás, Gorjanácz Márió 1, Józsa Tamás, Varga Csaba. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Bőny-Szavill Consulting: Alasztics Marcell – Pinczés Balázs, Balogh István Márk, Peczár Csaba, Bogyó Károly. Cserék: Szabó Richárd – Balanescu Dániel, Mógor Dávid, Babics Zsolt, Nyíregyházky Norbert, Tóth Ferenc. Vezetőedző: Lódi Tamás.  - dunaujvaros.com - ddd

2024.04.20 | 06:28
2024.04.16 | 11:08

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00