A Berettyóújfalut az Aramis sem tudta megállítani
2017.12.16 | 09:31
A Berettyóújfalut az Aramis sem tudta megállítani – Pénteken lehetőségünk lesz arra, hogy jó érzésekkel zárjuk a 2017-es bajnoki mérkőzéseket. Mindig azt mondom, hogy idegenben játszani nem egyszerű dolog és nem lesz ez másként most sem. Bár az Aramis hullámzó teljesítményt nyújt, de képes lehet bármire, ahogy ezt bizonyította a Haladás elleni győzelemmel vagy a Veszprém elleni kupasikerrel. Végig kell majd koncentrálnunk és türelmesnek kell lennünk. Vannak nehézségeink, hiszen Rábl és Rafinha sérültek, míg Kondás Kristóf és László Márk technikai döntés miatt nem tart velünk - nyilatkozta Mullor Cabrera a mérkőzés előtt. Aramis SE - MVFC Berettyóújfalu 2-7 (1-4) Budaörs, Városi Sportcsarnok Vezette: Czene-Joó, Tamási, Deme Aramis SE: Hegedűs – Sámson, Szeghy, Póta, Boznánszky Csere: Soós, Szabó Á, Kulcsár, Büki, Roni, Frankovszky, Cseri, Bognár, Fekete M Edző: Frank Tamás MVFC: Tihanyi, Javi Sanches, Amilcar, Harmati, Trencsényi Csre: Mezei, Magyar Sz, Kovács P, Szabó P, Gál I, Nagy D, Takács, Daróczi Edző: Mullor Cabrera Góllövők: Bognár B 5’, Póta 38’, illetve Harmati 3’, 24’,. Magyar Sz 12’, Kovács I 18’, Javi Sanches 20’, Szabó P 24’Takács Z 40’

Ha figyelembe vesszük, hogy Roni ismét Frank Tamás rendelkezésére állt hosszú eltiltása után, de Sivák, Gál és Fekete viszont ugyan emiatt nem, akkor úgy tűnt, hogy nehéz mérkőzés várhat a hazaiakra. Az első percek gyors gólváltása után azonban már az első félidőben eldőlt a mérkőzés sorsa. Igaz, hogy ehhez Aramis labdavesztések is hozzájárultak labdakihozatalok során, és ezek bizony a budaörsi álmoskönyvek szerint sem bizonyulnak jó jeleknek. Az Aramis próbálkozott becsülettel, de a Berettyóújfalu fiataljai ezúttal meghálálták Cabrera edző bizalmát, és szép lassan felőrölték a hazaiak ellenállását. A mérkőzés feltűnően sportszerű keretek között zajlott le, és bizony ez azért is meglepő, mert Budaörsön nem ritka jelenség a sárga és piros lapok gyakori használata.