A Békéscsaba első osztályú maradt
2015.06.19 | 04:10
A Békéscsaba első osztályú maradt Bár megszerezte a vezetést az NB I-ért vívott osztályozó visszavágóján az SZTE EHÖK SE, de végül a Pioneers meg tudta fordítani a meccset, és idegenben lőtt több góljával bent maradt az élvonalban, míg a szegediek lecsúsztak a feljutásról. Az odavágón aratott szűk sikerének köszönhetően egygólos előnyről várhatta a csütörtöki, NB I-ért vívott párharc békéscsabai visszavágóját az SZTE EHÖK SE. Egyik csapat sem kockáztatott túl sokat a találkozó elején, hiszen az első meccsen kialakult minimális különbség miatt már az első gól is kulcsfontossággal bírhatott. Főképp a szegediek próbálkoztak a meccs első szakaszában, de távoli kísérleteik nem fogtak ki Borbély kapuson. Az első nagyobb helyzet a kilencedik percben adódott, amikor kicsit kinyílt a szegedi csapat, Szarka középről lőhetett, de Tombácz bravúrral hárítani tudta próbálkozását. Két perccel később előbb Fülöp, majd a kipattanónál Ördögh lehetőségénél is nagyot hárított Borbély, majd a félidő utolsó perceiben egyre nagyobb lett az iram: a rohanásból majdnem a hazaiak jöttek ki jobban, de a szegedi kapu előtti kavarodásból nem tudtak helyzetig jutni. Néhány pillanattal az első félidő lefújása előtt járt a legközelebb a gólhoz a hazai együttes: Szarka újabb remek lövése Tombácz közreműködésével csattant a felső lécen, így gól nélkül zártak a csapatok az első játékrészben. Ezzel úgy fordulhatott a második félidőre az EHÖK SE, hogy egy félidővel közelebb került az NB I-hez: ráadásul néhány perccel a szünet után Teimel és Fülöp összjátéka után előbbi mattolta Borbélyt hat méterről, ezzel megszerezte a vezetést a szegedi együttes – így két gólra volt szüksége a csabai csapatnak a folytatásban, hogy elkerülje a kiesést. Teimel gólját követően két perccel Laksteter rutinosan fordult be középen a hatoson belül, majd összeesett, a játékvezető pedig a szegediek legnagyobb meglepetésére büntetőt ítélt. A megítélt büntetőt Bondár magabiztosan értékesítette, de még ez is az egyetemisták feljutását jelentette. Érezhető volt, hogy aki a következő gólt lövi, az meg is nyeri a párharcot, hiszen 1-1-et követően bármelyik csapat talál be, az a bent maradását, illetve feljutását jelenti. A kiélezett, izgalmas derbi során végül a alig három perccel a vége előtt jött a következő fordulat: mivel gólra volt szüksége a Pioneersnek, az öt a négy elleni játékot húzták elő a hazaiak, és bár egy ideig bírták a nyomást Bullás Imréék, de végül Laksteter megpattanó lövése utat talált Tombácz kapujába, 2-1, ezzel pedig már nem volt feljutó az EHÖK SE. Ezt követően az egyetemisták is emberelőnyös játékkal próbálkoztak a hátralévő időben, de nem volt szerencséjük a lövéseknél, és nem tudtak már kiegyenlíteni: mindez pedig azt jelentette, hogy több idegenbeli góljának köszönhetően élvonalbeli maradt a Pioneers, míg az EHÖK SE csupán egyetlen góllal maradt le arról, hogy ősztől az élvonalban szerepeljen. Cserenkó Szabolcs együttese bár a visszavágón is mindent megtett, de kevesebb szerencséje volt a hazai pálya előnyét élvező Viharsarki Pioneers FC ellenében, így egy roppant kiélezett párharc után, csupán idegenbeli góllal maradt le a feljutásról. Férfi futsal, osztályzó az NB I-ért, 2. meccs Viharsarki Pioneers FC – SZTE EHÖK SE 2 – 1 (0-0) Békéscsaba, Kazinczy Ferenc Általános Iskola, 200 néző. Vezette: Kovács Gábor Péter, Farkas Balázs (Stumpf Tamás) Pioneers: Borbély – Szarka, Dócza, Bondár, Lukucz M. Csere: Patka (kapus), Szabó P., Farkas J., Veres, Dohányos, Knyihár, Zsömbörgi, Horváth B., Laksteter. Vezetőedző: Kiss László. EHÖK SE: Tombácz – Bullás, Tóth A., Deák, Makra. Csere: Vastag (kapus), Ferenczi, Teimel, Fülöp, Ördögh, Csamangó, Rutai, Cserenkó. Játékos-edző: Cserenkó Szabolcs. Góllövők: Bondár (26′ – büntetőből), Laksterer (37′) ill. Teimel (24′) Sárga lap: Lukucz (18′), Dohányos (29′), Knyihár (40′) ill. Fülöp (26′) Kiállítva: Tóth A. (40′) Összesítésben: 4-4, idegenben lőtt góllal NB I-es maradt a Viharsarki Pioneers FC Cserenkó Szabolcs: “Valamiért a sors ezt akarta, hogy ez így történjen. Dolgoznunk kell tovább, bár most nyilván mindenki szomorú, de holnap is van nap. Külön gratulálok a hazaiaknak, akiken látszódott, hogy nagyon akarják ezt a sikert. A csapatunkból mindenkit dicséret illet. Ilyen meccseken nem lehet és nem is kell jól játszani, hanem eredményesen kell játszani, nekünk ma csak egy gól jött össze. Zalaegerszegen tudtunk rúgni többet, ma csak egyet, bár voltak még lehetőségeink, nem tudtunk élni ezekkel. Kevésen múlt, hogy feljussunk, három éves tervben gondolkoztunk, és majdnem az elsőben sikerült is végrehajtani a tervünket, de jövőre újra megpróbáljuk. Még több fiatalt kell beépítenünk a következő évben.”  - szegedma.hu -

2024.04.26 | 12:24
2024.04.25 | 13:11

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00