A bajnoki cím, és az NBI küszöbén a DEAC!
2017.06.03 | 10:48
A bajnoki cím, és az NBI küszöbén a DEAC! Péntek este rendezték az NBII bajnoki döntőjének első mérkőzését, ahol a Debrecen fogadta a Szigetszentmiklóst. Az elődöntőben a DEAC megmutatta, hogy hazai pályán nagyon erős, de a vendégeknek sem kellett megijedniük, hiszen idegenben harcolták ki a döntőbe kerülést. DEBRECENI EGYETEMI AC – SZIGETSZENTMIKLÓS ARTIFEX 6-0 (2-0) Debrecen, 400 néző Játékvezetők: Czene-Joó, Gál, Rábel DEAC: Dobi – Vékei, Kántor, Bagi, Kasuba Cserék: Tiba – Bun, Szentes Bíró, Buka, Esztergomi, Pallai, Kovács M. Vezetőedző: Elek Gergő Nyírgyulaj: Hoffer – Gergály, Dauner, Appl, Kovács G. Cserék: Urbán, Sélley, Farkas, Spáth, Fülöp, Lukács, Gál, Gelencsér Vezetőedző: Haffner György Sárga lap: Bun illetve Sélley Gólszerzők: Szentes Bíró (3), Vékei, Bagi, Bun Péntek este rendezték az NBII bajnoki döntőjének első mérkőzését, ahol a Debrecen fogadta a Szigetszentmiklóst. Az elődöntőben a DEAC megmutatta, hogy hazai pályán nagyon erős, de a vendégeknek sem kellett megijedniük, hiszen idegenben harcolták ki a döntőbe kerülést. Mind a két fél fiatal, sokat futó, agresszív együttes, így egy lüktető, jó iramú meccsre volt kilátás, és nem is kellett csalódnia a sok kilátogató nézőnek. Mind a két fél felvállalta a nyílt sisakos játékot, így nem unatkoztak a szurkolók. Az első gólra a 7. percig kellett várni, ekkor a hazaiak gólfelelőse, Szentes Bíró szerezte meg a vezetést a hazaiaknak. A gól után nem változott a játék képe, mind a két félnek megvoltak a lehetőségei, de nem tudtak betalálni. A hajrában úgy tűnt, hogy nem lesz több gól a játékrészben, de az utolsó percben ismét Szentes bíró villant, és megduplázta csapata előnyét.18835619_1519307758103864_9132882036371156254_n Térfélcserét követően próbálkozott a Szigetszentmiklós, de nem akart összejönni a szépítés, pedig nagyon fontos lett volna nekik egy idegenben rúgott gólt. Az igazi fordulat a félidő közepén érkezett. A Haffner legénységnél elég volt egy pár perces rövidzárlat, amit a vendéglátók négy góllal büntettek, amivel tetemes előnyre tettek szert. A vendégek nem nagyon tudtak mit kezdeni a szinte hiba nélkül játszó egyetemistákkal, így még a szépítés sem jött össze. A vége 6-0-s kiütés, ami után szinte a zsebében érezheti a DEAC a bajnoki címet, és vele együtt a feljutást. A Szigetszentmiklós igen nehéz helyzetbe hozta saját magát, ahogy mondani szokták, szinte csak a csoda segíthet a visszavágón. Elek Gergő, a DEAC edzője: - Az előzetes várakozásnak megfelelően rohanós csapattal találtuk szembe magunkat, erre készültünk és nagyrészbe megoldottuk ennek a levédekezését, ahogy kértem. A támadásainkba megfelelő átütő erő volt, csak az első félidőbe hiányzott a pontosság. A legnagyobb aggodalmam, hogy elfogytunk! Oly sok a sérültünk, hogy a visszavágóra Lajos gyúrónknak is hoznia kell teremcipőt! Úgy gondolom berúgtuk az nb1 ajtaját, de még be kell lépni rajta! Haffner György, a Szigetszentmiklós edzője: - Először is gratulálni szeretnék a DEAC csapatának tegnapi győzelmükhöz, mert akaratukat érvényesíteni tudták, és minden hibánkat maradéktalanul kihasználták. Másodsorban köszönöm játékosainknak egész szezonban mutatott hozzáállásukat, aminek eredményeképpen a futsal NBII bajnokság Final Four döntőjének részesei lehetünk. [gallery ids="83694,83697,83698,83700,83701,83704,83706,83709,83711,83714,83716"]

2024.05.05 | 09:30
2024.04.29 | 13:30

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00