A bajnokavatásra még várni kell
2016.05.27 | 23:29
A bajnokavatásra még várni kell Bár a győriek megszerezték az aranyéremhez szükséges három pontot, a rivális Dunaújváros is győzött így elmaradt a bajnokavatás az élvonalbeli futsalbajnokság pénteki fordulójában. Rába ETO - FC Veszprém 7-5 (3-3) Győr, NB I-es felsőházi rájátszás, 7. forduló, 400 néző. V.: Futó, Gál P. ETO: Matkovics - Solano, Juanra, Harnisch, Jaison. Cs.: Seidler, Drahovsky, Rick, Amrani, Sáhó, Jakatics, Farkas B., Alasztics, Tóth Gy. Edző: Jordi Illa. Veszprém: Spandler - Németh P., Boromisza, Tar, Finta. Cs.: László, Gunther, Bognár, Püspök, Sándor, Erdősi, Sárdi. Edző: Madarász János. Gólszerzők: Sáhó (8.), Drahovsky (10., 19.), Jaison (22.), Harnisch (24.), Amrani (25.), Solano (33.), ill. Németh P. (8.), Boromisza (12., 16.), Tar (35.), Gunther (36.). A rájátszásban hibátlan győriek úgy léphettek pályára, hogy ha a ráadásban halványabb teljesítményt nyújtó Veszprémet legyőzik, s a Dunaújváros kikap Berettyóújfalun a hátralévő három forduló eredményeitől függetlenül újra aranyérmesek. Az eltiltása miatt Alexet nélkülöző hazaiak ennek szellemében kezdték a mérkőzést, gyorsan mezőnyfölénybe kerültek. Ennek ellenére a vendégek jutottak vezetéshez, a 8. percben a válogatott Németh Péter lövése a gólvonalon álló Drahovsky lába között talált utat a győri kapuba. Még ebben a percben egyenlített az ETO. Amrani lekészítése után a fiatal Sáhó lőtt hatalmas gólt a bal felső sarokba. A 10. percben pedig már át is vették a vezetést a hazaiak: Drahovsky talált a kapuba. Nagyon sokáig nem vezetett az ETO, a 12. percben egy labdavesztést követően Boromisza lépett ki, s nem is hibázott. (2-2). Két győri kapufa következett, előbb HArnisch majd Jaison találta el a lécet. A Veszprém vészkapus játékra váltott - az első félidőben már végig így játszott -, s ez eredményre is vezetett, Gunther beadása után Boromisza emelt közelről a léc alá. A félidő utolsó előtti percében azonban kiegyenlített a címvédő, az ismét agilisan játszó Seidler beadására Drahovsky robbant be középen és továbbított a hálóba. (3-3). A második játékrész elején, a 22. percben egy szöglet után Jaison juttatta ismét előnyhöz a győrieket, majd két perc múlva Harnisch Amrani passzát továbbította a veszprémi kapuba, egy perccel később pedig Amrani lőtt a félpályáról az üresen maradt vendégkapuba. (6-3). Kiegyenlítettebb percek után Solano növelte a hazai előnyt, majd  a 35. és a 36. percben két góllal feljebb zárkózott a Veszprém. (7-5). Az utolsó két percben mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, újabb találat azonban nem született. A kiegyenlített, változatos első félidő után az ETO bár izgalmassá tette a hajrát, a szünet utáni jobb teljesítményével összességében magabiztosan tartotta otthon a három pontot. Mivel azonban a másik találkozón a Dunaferr 3-2 legyőzte a Berettyóújfalut, matematikailag még maradt esélye, hogy behozza a Rába ETO-t. Érdekesség, hogy kedden a 8, fordulóban épp Dunaújvárosban lép pályára az ETO, s ott lehet bajnok. Jordi Illa: - Ugyan a győzelem volt a lényeg, ez sikerült is kiharcolni, ám annak nem örülök, hogy nem futsaloztunk jól. Főleg az első félidőben játszottunk hozzánk képest nagyon rosszul, a szünet után aztán feljavultunk, de összességében sok gólt kaptunk. Madarász János: - Gratulálok az ETO-nak a bajnoki címhez, mert szerintem ezt már megszerzik a győriek, hiába nyert másik találkozón a Dunaújváros. Mindent megtettünk amit tudtunk, ami ebben a mérkőzésben számunkra volt, azt kihoztuk belőle. Szeitz Tibor, Kisalföld