Közvetlen riválisát verte a DEAC a rájátszás nyitónapján
2018.03.24 | 14:26
A DEAC férfi futsalosai az NB1-es play off első köre után rögtön helyeket ugrottak előre, hiszen legyűrték közvetlen riválisukat, a Fradit, ezzel őket és a Nyírgyulajt, valamint a Dunaferrt is megelőzték - igaz, utóbbi gárda nem játszott ebben a körben. A pénteki debreceni meccs látványos, pazar megmozdulásokkal tarkított nagyon élvezetes összecsapás volt, kiváló egyéni teljesítményekkel mindkét oldalon. FÉRFI FUTSAL NB I, RÁJÁTSZÁS, A-CSOPORT, 1. FORDULÓ DEBRECENI EGYETEM AC–FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 4–2 (3–1) Debrecen, DESOK Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Gál Péter, Deme Rajmund, Urgyán Antal DEAC: Dobi – Kasuba, Szentes-Bíró, Sándor, Varga D. Csere: Faragó (k), Tóth A., Esztergomi, Pallai, Kondás, Szabó P., Györfi. Vezetőedző: Elek Gergő FTC: Tóth Gy. – Komáromi, Safar, Szabó Zs., Keresztury Csere: Vámosi (k), Juhász, Andorka, Horváth B., Dénes, Bencze, Vattamány. Játékos-edző: Safar Tony Góllövő: Vattamány (12. – büntetőből), Andorka (30.) ill. Pallai (6.), Varga D. (15.), Györfi (18.), Kondás (35.) Kiállítva: Tóth A. (12.)  Egy-egy szöglet a két oldalon, az elsőnél Andorka Kristóf lemaradt a hosszúról (támadásban), majd ugyanő ugyanezt tette egy perccel később, csak már védekezésben, Pallai Zsolt pedig ezt kihasználta (1–0). Átveszi a Fradi az irányítást, több helyzetet dolgoznak ki, majd egy kontra végén Horváth Benedek húzta maga mögül kapura a labdát, a bevetődő Tóth Attila kézzel mentett – kiállítás és büntető lett a vége. A hatost Vattamány Dávid váltotta gólra (1–1). Három perccel később egy újabb vendég védelmi hibát, egy rossz emberváltást Varga Dániel használt ki egy okos góllal (2–1). A szünet előtt pedig növelte előnyét a hazai csapat, a szélről középre érkező labdát Györfi György vágta be (3–1). a9ea1f3e-e749-4244-a9cc-1958fdc2af95A második félidő 30. percében Horváth Benedek centerezése hibátlan, Andorka pedig közelről a kapuba lőtt (3–2). A következő öt percben több lehetősége is volt az egyenlítésre a Fradinak, de amíg míg ők nem tudták gólra váltani a ziccereiket, Kondás Kristóf egy szabadrúgás-variáció után megtette (4–2). Átálltak az öt a négyes játékra a vendégek, de nem tudtak élni vele, így egy nagyon kellemetlen vereséggel indították a rájátszást. Elek Gergő:Sikerült megismételni a múlt heti teljesítményt. Jól jöttünk ki a mérkőzés fordulópontjaiból A kiállítást és a második félidőben egy komolyabb holtpontot, amikor a hátsónkat súrolta a háló, átvészeltük, ez nagy mentális erőre vall. Ilyen hozzáállással és akarattal kell tovább mennünk!