Hali vereség hazai pályán is
2017.04.29 | 08:01
Hali vereség hazai pályán is Az NB I-es futsalbajnokság felsőházi rájátszásának 4. fordulójában a Swietelsky-Haladás VSE a jó erőt képviselő Dunújvárost fogadta.
A hazaiak jól játszottak, mégis kikaptak a mérkőzés nagy részében védekező, kontrákra berendezkedő ellenfelüktől. Három idegenbeli meccs, három vereség után lépett pályára a Haladás – végre saját közönsége előtt. Swietelsky-Haladás VSE-Dunaferr DUE Renalpin FC 3-4 (1-2). Szombathely, 400 néző, NB I-es futsalmérkőzés, felsőházi rájátszás, Vezette: Baghy, Juhász, Tolnay. HVSE: Sásdi – Horváth P., Gyurcsányi Zs., NÉMETH E., Vidák. Csere: Gyimesi, Bencsik, Hegyesi, Hajmási, Öreglaki, Sipos G., Halmos, NÉMETH P. Edző: Turzó József. Dunaújváros: REVELAND – Klacsák, Fridrich, FEKETE, Hosszú. Csere: Németh P., Schrancz, Józsa, Rigó, Gorjanácz, Velez, Csányi Edző: Fehér Zsolt. Góllövők: Németh P. 3 (6., 23., 32.), ill. Fekete 3 (8., 9., 29.), Klacsák (38.). A Haladás nekiesett ellenfelének, de a Dunaferr nem ijedt meg, masszívan védekezett, szervezetten futballozott, igyekezett kontrákat vezetni. Pörgős meccset produkáltak a felek, a Haladásnál volt többet a labda. Gyűrték becsülettel ellenfelüket a zöld-fehérek, végül szögletből sikerült feltörni a reteszt (6. perc: 1-0). És lendületben, támadásban maradt a Haladás. De kontrából egyenlített a vendég, majd egy szabadrúgásvariációt is gólra váltott (9. perc: 1-2). Időt kellett kérnie a hazai kispadnak. Fel is javult a szombathelyiek játéka, egyre több helyzetet dolgoztak ki. Németh Erik lökete a felső lécen csattant – komoly ziccereket rontott a Haladás, és Reveland is nagy formában védett. Jól jött a szünet a vendégeknek. Nagy lendülettel nyitotta a Haladás a második félidőt, sorjáztak a hazai helyzetek. Végül Németh Péter fordult be védőjéről, és talált be másodszor is (23. perc: 2-2). Jól futballozott, rohamozott gőzerővel a házigazda. Az erős tempó egyébként okozott problémát a játékvezetőknek... A percek múlásával rendezte sorait a Dunaferr, futotta erő kontrákra is, egyszer a kapufa mentette meg a hazaiakat. Az újabb kontrát viszont már nem hibázta el a vendég, ismét átvette a vezetést (29. perc: 2-3). Nem  roppant meg a zöld-fehér gárda, támadásban maradt – ismét a kapufa sietett a dunaújvárosiak segítségére. Németh Péter közeli, harmadik gólja viszont ismét az egyenlítést jelentette a hazaiaknak (32. perc: 3-3). De ekkor már nyílt volt a meccs, a vendégek ellentámadásaiban, pontrúgásaiban is ott volt a gól. Mindkét csapat a győzelemért harcolt. A hajrá viszont ismét a szombathelyieké volt, szorult a Dunaferr. De ismét, a játék képe alapján teljesen váratlanul, a Dunaújváros talált gólt – természetesen kontrából, egy labdavesztést büntetve (38. perc: 3-4). Rögtön vészkapusra váltott a házigazda. De kivédekezte, túlélte a nehéz pillanatokat a vendég, és megnyerte a meccset. A Haladás jól futballozott, nem érdemelt vereséget – de mégis elbukott, elszenvedte negyedik vereségét a felsőházi rájátszásban. És ezzel vélhetően lemondhat dobogós álmairól. Turzó József: - Nagyon el vagyok keseredve. Hiába játszottunk jobban, mint ellenfelünk, hiába nőttünk taktikailag riválisunk fölé, mégis kikaptunk – magunkat vertünk meg. Olyan egyéni hibákat követtünk el, amit ilyen szinten büntetni szoktak... Fehér Zsolt: - Nehezen indult a mérkőzés a mi számunkra annak tudatában, hogy két meghatározó játékosunk hiányzott! Jó iramú változatos találkozó volt, ahol megérdemelten nyertünk! Igazsághoz hozzá tartozik, hogy a Halinak megvoltak a lehetőségeik, hogy egyenlítsenek, vagy akár a győzelmet is megszerezzék. A játékosaim jobban akarták a győzelmet, és a döntő pillanatokban jobban koncentráltak a hazaiaknál! Fontos három bajnoki ponttal távoztunk Szombathelyről! Gratulálok a csapatomnak!