Tovább növelte előnyét az ETO
2017.01.11 | 14:49
Tovább növelte előnyét az ETO Könnyedén, 5 góllal nyert az ETO, a Dunaferr ellen a rangadón. A gólgazdag találkozón 15 találat született (10-5). Az ETO előnye a mai győzelemmel 12 pontra nőtt a bajnoki tabellán. Harnisch, Draho, Seidler tripla! Fölényes ETO győzelem!
ETO fölény, gyors gólok, pontatlan befejezések jellemezték a rangadó kezdetét. Igaz az ETO-nak is furcsa volt a helyszín, de jobban alkalmazkodva gyors vezetést szereztek Harnisch Ákos jóvoltából. A 3. percben a válogatott játékos, egy lecsorgó labdát gurított szemfülesen Reveland mellett laposan a hálóba (1-0). Három perccel később csodaszép kapáslövéssel kettőre növelte a győri előnyt M. Seidler a bal oldalról (2-0). Újabb három perc elteltével már 3-mal vezetett a Győr, Harnisch duplázott a 9. percben. A Dunaferr fokozatosan beleerősített a játékba, Németh Péter bombagóljával jelezték, küzdeni fognak a találkozó végéig (3-1). Drahovsky villant kétszer a 14. percben, egy perc alatt duplázott a győreik szlovák válogatott szélsője. (4-1), (5-1). Gyors kontra végén mintaszerű akcióból Klacsák szépített (5-2). A szünetre akár nagyobb is lehetett volna a különbség, de Reveland többször védett bravúrral, illetve a zöld-fehérek rengeteg helyzetet fejezetek be sikertelenül. Győri támadásokkal, de Dunaújvárosi góllal kezdődött a 2. félidő, Varga Cs. lepte meg a győri védelmet a 21. percben (5-3).  Nagyobb fokozatba kapcsoltak a hazaiak. Kifejezetten élvezetes perccek következtek, jól dolgozott mindkét csapat a pályán. Szinte azonnal válaszolt az ETO a bekapott gólra, Seidler kapott jó labdát középen, aki a kimozduló Reveland mellett gurított a vendég kapuba visszaállítva a három gólos különbséget (6-3). Talán ez volt a demoralizáló találat, fél perccel később Alex Constantino lőtt védhetetlenül a dunaújvárosi kapuba a jobb szélről (7-3). Szép támadás végén Bodnár passzát a kapufa segítségével juttatta Harnisch Á. a kapuba (8-3) 3. találatát szerezve. Nem sokkal később a dunaújvárosi Varga érkezett jól a bal kapufánál, Alasztics mellett a kapufának ütközve talált a hálóba (8-4). Drahovsky középen kapott pontos passzt, tripláját lőtte a most a jobb alsó sarokba (9-3). A 37 percben Seidler is megszerezte 3. gólját, hatra nőtt a hajrában a Győr előnye. Egy perccel később 10 m-est rúghatott Schranz, amit védhetetlenül lőtt a bal alsó sarokba kialakítva a 10-5-ös végeredményt. Az ETO megérdemelt győzelmet aratott a Dunaferr ellen, 12 pontra növelve előnyét a bajnoki tabellán, mivel a Berettyóújfalu vereséget szenvedett az Aramistól, illetve a Veszprém pedig a Göcsejtől. Rába ETO – Dunaferr DUE Renalpn FC 10-5 (5-2) Rába ETO: Tóth - Harnisch, Juanra, Drahovsky, Vinas. Csere: Alasztics (kapus), Dávid, Vas, Fülöp, Sáhó, Bognár, Seidler, Moura, Matkovics. Vezetőedző: Angulo Lopez. Dunaferr DUE Renalpin FC: Reveland, Klacsák, Varga, Németh, Fridrich. Csere: Rigó (kapus), Schrancz, Bartha, Csányi, Velez, Józsa. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Gólszerzők: Harnisch 3, Drahovsky 3, Seidler 3, Vinas 1, illetve: Varga 2, Németh 1, Klacsák 1, Schrancz 1. Marcos Angulo: - Bebizonyítottuk, hogy mi vagyunk Magyarország legjobb csapata, könnyű győzelmet arattunk. Különösen örülök, hogy 15 gól született ma, és minden fiatalunk tudott játszani a rangadón. Fehér Zsolt: - Gratulálok az ETO-nak a győzelemhez, de a saját csapatom is felvette a kesztyűt a légiósokkal felálló bajnokcsapattal szemben. Természetesen nagyon hiányoztak meghatározó játékosaink. Hosszú Ádám, Horváth, vagy éppen Fekete hiányzása egyenként is nagy hátrányt jelentett volna, nem még így együtt. A pozitívuma volt a találkozónak, hogy fiataljaink komoly mérkőzésen kaphattak játéklehetőséget. Forrás: eto.hu

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15